Operace Spelter Lenka-Jih

Operace Spelter Lenka-Jih https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241549/mid_operace-spelter-lenka-jih-241549.jpg 4 9 4

Operace Spelter byl krycí název pro paradesantní výsadek vyslaný během druhé světové války z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava. Byl organizován zpravodajským odborem exilového Ministerstva národní obrany a řazen byl do třetí vlny výsadků. Desant tvořili št. kpt. Břetislav Chrastina, rtn. Jaroslav Kotásek a radisté rtn. Rudolf Novotný a čet. Jan Vavrda. Jejich úkolem byla podpora a rozšiřování odbojové činnosti a dále sběr zpravodajského materiálu a udržování radiového spojení s Londýnem. Pro tento úkol byli vybaveni radiostanicí s krycím názvem Lenka.... celý text

jan.para
17.06.2022 4 z 5

Do detailu popsaná činnost paraskupiny Spelter.

TwiggyRamirez
08.03.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha o méně známém výsadku. Jen si myslím, že příběh velitele Chrastiny mohl být plnohodnotnou součástí knihy a mnohem více dopodrobna.

Akula
05.03.2017 5 z 5

O Spelteru se toho moc nenapsalo. Stejně jako o dalších paraskupinách druhé a třetí vlny. Proto jsem hltal každé slovo. Děkuji, za mne čtivé.

8130
31.01.2017 5 z 5

Je potřeba tyto lidi připomínat...a Vlasta Janík jim tzen dluh,co u nich máme, splácí plnou měrou.

druhý odboj parašutisté, parašutismus Operace Spelter

Vlastislav Janík