OPEN: Andre Agassi

OPEN: Andre Agassi https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278307/mid_open-andre-agassi-h9z-278307.png 5 239 239

Je jedným z najobľúbenejších športovcov histórie a jedným z najtalentovanejších tenistov, ktorí kedy vyšli na kurt. No Andre Agassi od raného detstva tento šport neznášal. V strhujúcej autobiografii nám rozpráva príbeh o živote plnom konfliktov, o živote balansujúcom medzi nutkaním k sebadeštrukcii a snahou o dokonalosť. Agassi nás núti prežívať stres, v ktorom ako malý, sedemročný chlapec z Vegas musel denne trénovať pod prísnym dohľadom svojho násilníckeho otca. Vidíme ho ako trinásť ročného, keď musí odísť na Floridu do akadémie, v ktorej sa cíti ako vo vezení. Agassi šokuje svet aj seba, keď v roku 1992 vyhráva Wimbledon. Cez noc sa stáva miláčikom fanúšikov aj mediálnym terčom. Vďaka svižnému tempu a drsnej úprimnosti si Open vychutnajú aj tí čitatelia, ktorí o tenise nevedia celkom nič. Tak ako Agassiho hra, aj jeho biografia vymedzuje nové štandardy pôvabu, štýlu, rýchlosti a sily.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Maple Press

Open , 2008

kilometr
16.02.2013 5 z 5

Výborná kniha,kterou nelze odložit z ruky.Andre Agassi byl Pan Tenista.
Lze jenom doporučit,ať už máte k tenisu jakýkoliv vztah.100%.

cicibajza
30.01.2013 5 z 5

Hoci nie som extra tenisovou fanúšičkou, táto kniha ma príjemne prekvapila. Veľmi dobre sa číta, je plná emócií. Je napísaná zaujimavo a s ľahkosťou, takže baví i športových laikov.

Natalie145
20.06.2012 4 z 5

Šokující otevřenost ,mne ale tak trochu zklamal.

THERISA
08.01.2012 5 z 5

Srdcová záležitost! Andrého fanynka jsem snad od nepaměti a tahle kniha pro mě byla jako dar z nebes…Ačkoli se tomu on sám brání (a v knize to nezapomene několikrát zdůraznit), tak pro mě byl rozhodně tím, kdo propůjčil tenisu image. Nikoli však image chladného decentního baletu v bílém, ale neuvěřitelně úžasného sportovního výkonu, který je pokaždé jiný a je formován především osobností toho kterého sportovce. V případě Agassiho osobností neuvěřitelně citlivou, ale zároveň silnou, a tak nějak i vrženou do víru událostí, které později dokázal proměnit ve zlato. Cesta to ale byla dlouhá a rozhodně ji nevydláždil jeho zázračný talent, ale spíš neskutečná píle, skvělý tým lidí a hlavně zpočátku velmi tvrdé vedení jeho bláznivého otce.
Celý tento „příběh“ je zároveň názornou ukázkou toho, jak tenká je v životě hranice mezi láskou a nenávistí, a jak je obraz nás samých mnohdy zkreslen v očích našeho okolí pod vlivem okolností, které nám samotným až tak důležité nepřipadají.