Mágyně

Mágyně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509499/bmid_magyne-rbk-509499.jpg 4 22 2

Opačno série

< 2. díl

Zpátky v Opačnu! Volné pokračování fantasy série z alternativní verze Londýna. S vnoučaty Nejvyššího Mága jsou jen samé potíže. Cassia je odhodlaná vstoupit do Společnosti mladých a nadaných Mágů, ale její kouzla jsou jedna velká katastrofa. Její bratr Ollivan se chce stát předsedou Společnosti, ale nejdřív musí deaktivovat nebezpečnou past, kterou kdysi vymyslel. Je tu však problém – Cassia už ji omylem spustila. Křehký mír mezi magickými frakcemi visí na vlásku. Dokážou ho natolik rozdílní sourozenci společně udržet při životě?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Wayward , 2022

Christien
06.08.2023 4 z 5

Skvělý příběh... Leckdy to tedy sklouzlo trochu k hororovému žánru, což není můj šálek kávy a číst to pozdě večer... Ufff... Jinak skvělý příběh, který by mne bavil o kapičku víc, kdyby šly knihy dějově popořadě. Jelikož snažit se vzpomenout, co jsme se o hrdince dozvěděli v díle prvním.
Ještě malá velká výtka, za kterou autorka nemůže - gramatické chyby/ překlepy, které opravdu ruší při čtení :(

Laerry
07.05.2023 5 z 5

Skvělý návrat do Opačna, který mě bavil o stupeň víc. Zásluhu na tom mají zajímavé hlavní postavy a děj, který je lépe strukturovaný hned od začátku.

magie pro dospívající mládež (young adult)

2021  71%Opačno
2023  76%Mágyně