Oni

Oni https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400643/bmid_oni-Jkk-400643.jpg 3 190 89

Na jihu České republiky se prostírá Branišovský les, místo opředené mnoha děsivými legendami. Podle některých obyvatel nedalekých obcí v něm straší přízrak muže v tmavém kabátě, jiní šeptem mluví o červených očích vznášejících se ve tmě… V minulosti se v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců – podobný těm, které lze nalézt v neblaze proslulé japonské Aokigahaře. A je toho ještě víc… Jednoho jarního dne se do Branišova vydává na víkendový teambuilding skupinka slovenských bankovních úředníků. Shodou okolností se ve stejné době les chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva bývalí narkomani… A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy. Úděsná tajemství však ukrývá i Branišovský les…... celý text

Lukáš987
05.06.2020 4 z 5

Po Bestii jsem se dostal k této knize. 18+ jak už obálka knihy upozorňuje je určitě dobré vědět. Kniha se čte pěkně svižně, jedním dechem a nenechá vás ji odložit. Prostě musíte číst. Očekával brutalitu, nevybíravý slovník a hutné popisy násilí - tohle prostě do slasher/splatter hororu patří a autor to splňuje na jedničku. Za mě spokojenost.K maximální spokojenosti bych něco vynechal (Trishino tajemství) i když to ke konci knihy svůj efekt... Doufám, že autor bude pokračovat a i u nás vyjdou jeho další knihy.

nikinka21
20.05.2020 5 z 5

Obsahuje spoiler!!
Slasher v knižní podobě. Místy opravdu nechutné, ale nutí vás to číst dál. Připomnělo mi to můj oblíbený seriál American Horror Story (asi to bude tím klepetem :D). Líbil se mi i nečekaný konec na které čtu hodně negatovních komentářů. Moje první kniha kniha od autora a určitě ne poslední.

Nightstalker
23.04.2020 5 z 5

Na nízkém hodnocení této knihy se podepisují většinou ženy, které netuší, co od knihy mají čekat. Tohle není kniha pro fanynky D. Steelové, jakou je třeba paní 2veverky a další. Je to nefér, jako kdybych já hodnotil pro mě nečitelné sra.ky (třeba zrovna Steelovou), které jsou mimo kategorii knih, které čtu. Tohle má být čistá řezničina a tou také je.

DiLay
31.03.2020 3 z 5

Toto byla zatím moje první kniha od Marka E. Pochy.
Čekala jsem horor-duchařinu, ale to tahle kniha určitě nebyla, byla to prostě vyvražďovačka, což ale není vůbec nic špatného! TROŠKU mi to přišlo podobné Mainstreamu od Miroslava Pecha. Tam mi totiž taky chvílemi přišlo, že si autor řekl „jo, a teď napíšu to nejnechutnější co mě napadne“ .
Čtení odsýpalo a opravdu se kniha četla velmi dobře.
Jsem celkem tvrďačka ohledně takových knih a jen tak mě něco nerozhází. Ovšem, jednou jsem se se přistihla při takovým zvláštním asi znechuceným pohledu?? :D Nevím ... Ten pohled jsem u sebe zahlédla poprvé. Pro ty, co knihu četli, tak to bylo při těch zmíněných hodně zvláštních úchylkách nejmenované postavy. To bylo celkem nechutný, nebudu kecat.
Upřímně mi do knihy moc nezapadala dějová linka Trish (její zvláštnost)a jejího otce, ale uměla bych si o tom představit zvlášť celou knihu. ‼️Předem říkám, že tato kniha určitě není pro bábovky – a tou já nejsem.

Lucie311
07.03.2020

Něco tak nechutně nepovedeného se mi podařilo koupit poprvé a doufám že naposled

karaliene
16.02.2020 odpad!

Směs explicitní morbidity a prvoplánového perverzního sexu. Nic víc, nic míň. Nechutné.

2veverky
27.01.2020

Páni,co pisatel u toho tvoření pil a kouřil?
Za mě teda 0 bodů.

samíkblack
03.01.2020 1 z 5

Hodně divná kniha, snaha o horor, ale v člověku vyvolává úplně jiné pocity než strach.

Izu
04.11.2019 odpad!

Tak jsem se těšila na na slovensky komorní horor, kde se bude vyskytovat psychický nátlak a teror zachvátí skupinu v lese.Ceho se mi dostalo vrchovaté, byla nuda, vraždy ve mě nic nevzbuzovaly.Příběh nula, vysvětlení bytostí nula.Kazdy pokus oceňuji, ale tohle je u mě vážně nepovedený brak.

Gracian1964
03.10.2019 3 z 5

Nuž, neviem, netreba byť pri hodnotení príliš príkry ani brať to príliš vážne, veď mám dojem, že ani autor to nebral vážne. Prečítal som to bez problémov a rýchlo, bavilo ma to, hlavne tá sexuálna scéna medzi Tobym a Luciou je riadne hustá, ehm.... Klepeto a tak ďalej.... To ma pomerne slušne pobavilo. Zaujíma ma, aké sú tie ostatné knihy od E. Pochu. Len si nie som istý, či mám dosť energie, aby som ich aj začal zháňať. Obávam sa, že ak si ku mne nenájdu cestu samé, ja ju veru hľadať nebudem. Mám toho na čítanie dosť. Nuž tak veru, milé sestry a bratia....

Hejkalka
12.08.2019 odpad!

Mám ráda horory, ale toto horor není. Vlastně nevím, co to je. Snaha za každou cenu šokovat čtenáře? U mě to tedy neklaplo. Silný žaludek a pevnou psychiku (jak je psáno na obálce) jsem klidně mohla nechat v šuplíku. A to nejsem nijak zvlášť otrlá a u knížek se umím bát. Možná nejsem tak "duchovně vnímavá", jak by bylo třeba (viz komentář k autorovi od Pavla z Brna) :-P
Autorovi přeji hodně štěstí, své fanoušky si našel a další jistě najde. Já mezi nimi ale nebudu.

anet8843
07.08.2019 odpad!

Přečteno za dvě hodiny. Neočekávala jsem, že to bude dobré, myslela jsem si, že se bude jednat o pěkně zvrhlou, nechutnou béčkovou záležitost. Ale tohle nebylo ani béčko. Nevadí mi jazyk, nevadí mi vulgarita, nevadí mi zvrhlost (i když ta se moc nekonala), ale vadí mi, že je to hloupé, primitivní. Autor se asi bude odvolávat, že jsem to nepochopila, ale pardon, na tom se nedá nic nepochopit. Pokud to byl záměr - napsat to jako brak, schválně vyhrotit primitivnost žánru, pak ok, tleskám, ale obávám se, že to tak nebylo. Tohle opravdu někomu přijde drsné a zvrhlé? Slabé!

MichalPuchovsky
30.07.2019 4 z 5

Zatiaľ najlepšia autorova kniha. Všetky ingrediencie známe z predchádzajúcej tvorby máme stále prítomné (hnus, brakovosť, prepracované charaktery, skúšanie hraníc čitateľa), ale tentoraz celé drží pohromade pocitovo lepšie a vnímam čoraz väčšiu vypísanosť autora. Dávam Markovi dve-tri podobné knihy a potom príde jeho Trhlina, ktorá urve aj mainstreamovému čitateľovi dekel bez potreby sa podlizovať niekoho vkusu.

invocation11
22.07.2019 odpad!

(SPOILER) Tvl, to je ale chujovina, že se na to vůbec plejtval papír... Říkala jsem si, koho konečně napadne o našem Boru napsat, ale tohle si fakt nezasloužil, jak vycucaný z Fantastických fakt (rok 2000, číslo 2, taky ho mám doma).

Mám za sebou exploaťáky, slashery i R&R horory, takže mě jen tak něco nerozhodí (na rozdíl od paní knihovnice, co mi knihu půjčovala), ale tohle nešokovalo, ani neděsilo. Chlámala jsem se smíchy. Jako by autor ne a ne najít dobrej horor a péčko, co by konečně uspokojily jeho choutky, tak si prostě napsal vlastní. Na začátku upozorňuje na neologismy, přímé promluvy a „chybovost“ jakožto autorský záměr, potud ok, nemám s tím problém, pro mě za mě, klidně. Ale aspoň by to muselo mít nějakej „tvar“. Netuším, kde čtenáři našli tu „hloubku“ a psychologii postav, možná tak při zakládání ohníčku? A co měla v Boru ksakru znamenat ta vagina dentata? Chybělo už jen přidat upíry a pár zombíků, to by aspoň byla řež!

Jako sorry, málokdy hodnotím takhle, ale nemůžu si pomoct... a to jsem se na knihu fakt tešila. I ten Les sebevrahů je oproti tomuhle mistrovský dílo, bohužel. Má to aspoň nějakou hlavu a patu. Doporučuju každýmu Budějčákovi, aby se z plna hrdla zasmál. A teď si jdu aspoň spravit náladu nějakým SKUTEČNÝM hororem, byť béčkovým.

Prince_of_book
13.07.2019 4 z 5

Kniha je nechutná, hnusná, odporná, úchylná a mnoho dalších věcí. A přesně proto je dobrá protože je taková jaká být má. Já rozhodně nejsem fanoušek tohoto žánru a určitě ne nějaký občasný čtenář, ale tuto knihu jsem přečetl za necelý den.

Kniha je taková, že při jejím čtení ji co 5minut odkládáte, protože musíte vydýchat nechutnosti co jste právě přečetli. Ale po pár chvílích se k ní vrátíte, protože chcete vědět jak děj pokračoval. Následuje smrt na milion nechutných způsobů a končí bohužel zcela nepochopitelně.

Kdybych byl fanoušek žánru tak bych knize dal nějakých 9,5/10, protože děj byl takový chaotický a konec nebyl vůbec k pochopení, ale já fanoušek nejsem a dle mého názoru knize chyběla právě ona logičnost, když pominu tu nechutnost a zvrácenost, tak ta kniha nebyla zas až tak špatná.

Za mě 8/10

jana8477
25.06.2019

No, i když recenze byly rozporuplné i tak jsem chtěla knihu koupit a přečíst. Nic moc abych řekla pravdu, Les sebevrahů je mnohem mnohem lepší. Už nikdy více, spisovatel má asi v hlavě totální chaos. Šílená kniha!!!!!!!!

Lacerta.j
17.06.2019 3 z 5

Mam rada spis ducharinu. Ale pribeh neni spatny.

LukBook
07.06.2019

Trochu drsnější horor. Je potřeba dopředu počítat s tím, že si prostě autor nebere žádné servítky a nic pro něj není tabu. Jeden z nejoblíbenějších slovenských hororových spisovatelů konečně v češtině. Přečtěte si moji celou recenzi na Lukbook.cz. Odkaz v recenzích.

MartinaF
04.06.2019 3 z 5

Čekala jsem kvalitnější četbu. Tento horor rozhodně není pro slabší povahy. Horory nečtu, a po dočtení už po tomto žánru opravdu nesáhnu. Určeno pro typ čtenářů, kteří si libují v různých úchylkách a nechutné brutalitě.

Mashiiro
02.06.2019 odpad!

To je neskutečná blbost.

horory slovenské horory bizarro fiction

Mark E. Pocha (p)
slovenská, 1981