Oliver: Kocúr, ktorý zachránil Vianoce

PRÍBEH MALÉHO KOCÚRA S VEĽKÝM SRDCOM Kocúrik Oliver len výnimočne opúšťa svoj bezpečný domov v hostinci Horáreň. No keď hostinec zničí požiar, zostane bez strechy nad hlavou. Oliverov život sa dramaticky zmení. Vo svojej blízkosti však nájde veľa láskavých ľudí, ktorí sa oňho postarajú. Znovu sa naučí dôverovať a svojím jedinečným spôsobom ovplyvňuje celé okolie. Po zoznámení sa s chorou Caroline, ktorej chýbajú kamaráti, si uvedomí, že ich dedina potrebuje vianočný zázrak......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431240/oliver-kocur-ktory-zachranil-vianoc-FEP-431240.jpg 4.682
Literatura světová, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (SK)

Oliver: The Cat Who Saved Christmas, 2015

Kniha Oliver: Kocúr, ktorý zachránil Vianoce

sgjoli

Jak mám kočky (a obecně zvířata) ráda, tak literatura se zvířecími hrdiny v hlavní roli ve většině případů asi není mým šálkem čaje. (Čest výjimkám!) Tato kniha mne nebavila a já cítila, jak se do čtení musím nutit. Plytké, povrchní. A já měla pocit, jako by se autorka ze mě snažila násilně vycucat emoce. Ale já se bohužel (bohudík?) neumím dojímat na povel. To dojetí musím vnitřně cítit, ale tady jsem měla pocit, jako bych necítila skoro nic – ta kniha ve mně nedokázala nic vyvolat. Knihu jsem nakonec nedočetla, bohužel mi nesedla. Ale očividně jdu proti proudu, jak koukám na ostatní hodnocení - berte tedy moje hodnocení spíše s rezervou. :-)

LildaD

Pro mě jsou kočičí příběhy zárukou pohodového čtení, a tento nebyl výjimkou :-) Místy mají události až příliš rychlý spád, to je jediné, co bych tomu vytkla. Jinak je to velmi milé a místy dojemné. Je to spíše pro lidská koťata, ale i dospělákům se to dobře čte.

Barabora

Knihu, jsme četla již dvakrát. Poprvé proto, protože mě zajímalo, jaká bude nová knihy, kterou jsem dostala k Vánocům. Podruhé na čtenářskou výzvu, tady na Databázi knih. Přesně nevím, co to je knihy, která je vyprávěna RETROSPEKTIVNĚ, ale zdá se mi, že tato kniha je na to jako dělaná. Vřele doporučuji. :-)

Eruname

Dostala jsem ji v loni k Vánocům. Netušila jsem jak krásný příběh se v této knížce skrývá. Kniha dokáže u čtenáře manipulovat s emocemi. Knihu jsem četla v jednom kuse se svým kocourkem Mufíkem.
Když jsme si jednoho dne šli pro kocourka do útulku, hned jak jsem ho spatřila, jsem věděla, že se bude jmenovat Oliver.
Knihu velmi doporučuji.

Barabora
29.12.2020

Moc hezké vyprávění o kocourovi který zachránil Vánoce. Doporučuji

Mindy
10.10.2020

Krásná knížka pro malé i velké a hlavně pro nás, milovníky koček. Čtení tohoto milého příběhu bylo opravdovým pohlazením po duši.

Cynickýholub
09.08.2020

Abych pravdu řekla, neměla jsem sebemenší tušení, co od Olivera čekat.
A byla to pecka. Oliver je úžasný oddechový příběh, který čtenáře dokáže třeba i rozbrečet, každopádně emoce se u toho uvolní dost.
Rozhodně si to někdy v budoucnu přečtu znovu a neuvěřitelně tleskám autorce za tak poutavý příběh z pohledu domácího mazlíčka.

Anežu
23.05.2020

K vánocům jsem dostala balíček, Olivera a Charlieho. Oba příběhy mně rozbrečeli. Jsou to teď moje dvě nejoblíbenější knihy. Také se mi líbí jak autorka napsala knihu z pohledu kocourka!
Veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliká pochvala autorce knihy, Sheile Noronové!
Anežu