Les zablúdených

Les zablúdených https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161811/les-zabludenych-161811.jpg 4 81 5

Oksa Pollocková série

< 2. díl >

Oksa sa navždy rozlúčila so životom obyčajnej školáčky. Medzi Felonmi a Utečencami sa rozpútal nemilosrdný boj o návrat do Edefie a o absolútnu moc nad oboma svetmi. Krutý profesor McGraw uväznil Gusa v čarodejnom Plátnolape. Zhrození Utečenci sa v ňom nechali uväzniť tiež, aby ho zachránili. Nekonečné blúdenie a kruté skúšky, ktoré tam museli podstúpiť, im otvorili cestu k záchrane. Avšak doma sa zatiaľ stala tragédia - Feloni uniesli Oksinu mamu a stará mama Dragomíra pritom takmer prišla o život. Dôležitá rovnováha v Edefii bola porušená a zlo už ničí náš svet... Oksa zachraňuje najlepšieho kamaráta, bez ktorého nevie žiť, ale do jej srdca vnikne temný pohľad záhadného chalana a nechá v ňom vybuchnúť tisíc horúcich iskričiek...... celý text

Žánr:
Dobrodružné , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Originální název:

Oksa Pollock * La Foret des égarés


více info...

Přidat komentář

any333
17.04.2018 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Tenhle díl jsem přečetla v rekordním čase a myslím, že je pro mě oblíbenější než první. Sice se mi tu nesplnilo přání o podívání do Edéfie - nebo ne alespoň tak úplně - , ale zato byla plná Tugduala. Já prostě takovéhle typy postav zbožňuji a když měli ještě s Gustou na sebe blbé kecy, musela jsem se smát. A i když se ani téhle série nevyhnul milostný trojúhelník, tady mi ani tak nevadí. Jen jsem docela zvědavá, jak se někdy v budoucnu rozhodne samotná Oksa.
Co se týče děje, líbila se mi ta nová tajemství vyplouvající na povrch a také děj, který se neodehrával u nás, takže se stalo víc závratnějšíchh dobrodržství než v prvním díle a taky jsme se dozvěděli o nových magických zlepšovačích. Zároveň tu však byl na odlehčenou i pohled od Dragomíry a od Orthonovy neteře z minulého dílu, která neměla lehké rozhodování.
Autorky využily rozmanitost dějových linek a když je propletly dohromady, vzniknul celý příběh, od jehož konce mi už zbývá pouhý jeden díl. Po dočtení jsem si hledala o sérii informace a je mi docela líto, že v češtině vyšla už jen trojka a zbytek ne. Přijde mi to škoda, už kvůli Tugdualovi.

DracoMalfoy
25.02.2017 5 z 5

Srdcovka, Oksa je jedna z mých neoblíbenějších knih.


Jolilinka
03.11.2014 3 z 5

Na to, jak je tahle kniha slavná, a vzhledem k tomu, že se má prý i zfilmovat, bych čekala MNOHEM víc. Ne že by se mi Oksin příběh nelíbil, je to příjemné a ne úplně nejnudnější čtení, ale na to stát se tak slavnou knihou to ani V NEJMENŠÍM nemá. Je to fajn jako příjemná oddychovka, ale ne jako slavná a po celém světě čtená kniha. A připadá mi napsaná jako pro malé děti. Luštěnky, Foldingoti, Vzducholeť, Granulkomet... Připadám si jako v mateřské školce. Jako cílovou skupinu bych spíš uvedla děti do sedmi, osmi let, ale rozhodně ne lidi věku, kterým je tato kniha určena. Těch kouzel je tam až moc a také styl psaní je až moc dětský. Jinak příjemné čtení.

Adele02
23.05.2013 5 z 5

Úplně báječná kniha, Tugdual mně úplně okouzlil, ale Gusty je mi líto...

Marika Vanova
29.04.2013 5 z 5

Druhý díl o Okse je stejně bezvadný jako první. Jsem zvědavá, jek to bude dál, jdu do třetího a doporučuji...

Štítky knihy

francouzská literatura

Autoři knihy

Anne Plichota
francouzská, 1968
Cendrine Wolf
francouzská

Kniha Les zablúdených je v

Právě čtených1x
Přečtených163x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených8x
Knihotéce39x
Chystám se číst16x
Chci si koupit6x
dalších seznamech1x