Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524562/bmid_okridleni-tvorove-v-bourkovych-mrac-652ec177d9ff0.png 4 65 39

Víte, jak to chodí. Základka je jako zlý sen, obzvlášť když jste knihomolka na prahu puberty a vypadáte trochu jinak než ostatní. Snažíte se zapadnout, anebo těch pár let alespoň přežít. Rebeka věří, že už ji nic nepřekvapí. Pak se ale ukáže, že tu největší bitvu má teprve před sebou. Stačí jedno podivné setkání a už nikdy se nebude dívat na oblohu jako dřív. V bouřkových mračnech se totiž ukrývá něco daleko temnějšího než déšť, hromy a blesky. Proti čemu vlastně bojuje? A existuje způsob, jak to zastavit? Možná si nakonec bude přát, aby ta bouře nikdy neskončila.... celý text

Ronnie68
18.12.2023 4 z 5

Za mě skvělý krátký hororový příběh ...

SedllY
16.12.2023 4 z 5

Dvě třetiny knihy celkem průměr, ale závěr byl napsán skvěle. Určitě si od autorky ještě něco rád v budoucnu přečtu.

kramlinka88
13.12.2023 5 z 5

V prvé řadě bych ráda pochválila obálku, protože do té jsem se naprosto zamilovala :-) A čím víc na ni koukám, tím víc se mi líbí - za mě opravdu skvost :-)

Já musím říct, že jsem se do téhle útlé knížečky opravdu zamilovala :-) Nejen do obálky, ale i do hlavní postavy Rebeky, která je úplně obyčejná holka, chodí na základku, má ráda knížky a má opravdu skvělý vkus na seriály :-D

Jediné čím se liší od ostatních dětí, je vzhled. Má rozštěp a jak známé děti, dávají jí to občas pěkně sežrat :-( V těchto chvílích mi bylo Beky strašně líto, nikdo si nezaslouží, aby ho ostatní ponižovali kvůli tomu jak vypadá :-(

Jednoho dne potká Beka na hřišti Nelu, která je taky něčím výjimečná, tahle moc chytrá holka se pro změnu narodila s Downovým syndromem, ale očividně má v sobě úžasný dar, a to nejen lidi okolo sebe rozesmát, ale také jim navodit pocit, že jsou úžasní a jedineční :-)

Je to právě Nela, která Beku upozorní na blížící se nebezpečí - příchod Okřídlených tvorů z bouřkových mračen. A v tu chvíli začíná to pravé dobrodružství.

Podaří se Bece s pomocí Nely zachránit sebe, svou rodinu a potažmo celý celý svět ?

Pokud máte rádi Stephena Kinga, fandíte seriálu Stranger Things, tahle knížka vám prostě nesmí utéct...
Ale dejte jí šanci i pokud výše zmíněnému nefandíte, Karin si to určitě zaslouží :-) Je to nejen úžasná spisovatelka, která to dle mého ještě jednou někam opravdu dotáhne, ale je také hrozně milý a hlavně skromný člověk, má v sobě pokoru a toho si já nesmírně cením a vážím :-)

Morbidus
10.12.2023 4 z 5

Celkem svižná záležitost s lehkým retro nádechem, který je patrný i přes zasazení do moderních kulis. Ono to ani nemůže být jinak, inspirace seriálem Stranger Things je patrná jak z textu, tak i ze samotné obálky. Také se mi zde opět potvrzuje, že aby měly příběhy ten správný tah, měly by být do jisté míry míněny osobně. Myslím, že mnoho čtenářů z cílové skupiny se díky dobře odvedené práci s hlavní postavou dovede s Rebekou velmi snadno ztotožnit a ocení ono závěrečné poselství.
Na druhou stranu, příběh utrpěl pro mne neoblíbeným neduhem, totiž ukázat monstrum příliš brzy. Zhruba ve dvou třetinách tak už téměř vše víme a přemýšlivý typ čtenáře nemá už moc co odhalovat. Po překlopení děje do jiné pozice horroru se tak ztratí část atmosféry; přestože obsahuje dějově silné scény, emoce ze mě už nevykřesaly. Ale pokud si odmyslím, že i blesky emitují UV záření, Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech splnili svůj účel a dostalo se mi čtivého, výrazného příběhu.
Doporučuji milovníkům horroru, Stranger Things a výživných bouřek!

Mamka_cte
29.11.2023 5 z 5

Tato útlá knížečka a sto stránkách je čtivý poklad od začátku do konce. Autorku jsem objevila při čtení sbírky povídek Červi v hlavě a její dílo Houpací křeslo se mi zarylo do paměti.

Příběh obsahuje úžasně napsané postavy a jestli jsem pochopila správně, tak i nějaké prvky z života samotné autorky.

Zmínky o Já legenda nebo Stranger things a dalších mi ukázaly, že máme s autorkou podobný vkus na filmy či seriály. Příběh tak trochu stranger things připomínal, bomba.

Začátek knihy začíná pomaleji, ale postupně nabírá pořádně na obrátkách! Několikrát jsem měla při čtení husí kůži. Autorka na nás napětím a akcí rozhodně nešetří.

Objevují se zde různé potvory, šikana, moře emocí, krev a problémy s kterými se potýká nejedno dítě ve škole. Empatie mi jela na plné obrátky.

Suma sumárum je tahle knížka neskutečně čtivá a já se strašně těším, co si pro nás autorka do budoucna ještě přípraví! Gratuluji a děkuji za knihu.

TerkinKnižnySve
28.11.2023 5 z 5

Karin Novotná - Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech

Počet strán: 98
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #horor #fantasy

Opäť sa mi dostali pod ruku Zrnka temnoty

Pri Zrnkach máte istotu, že na málo stranách ste buď znechutený alebo vystrašený na smrť .

V pripade tejto knizôčky som mala pocit, že som sa dostala do sveta mimo realitu, kde sa bojim búrky, pretože neviem čo by v nej mohlo byť skryté.

Nevinne a smutne začínajúci dej malej hrdinky Beky sa pomaly prevrátil do hororového boja o život s tajomnými tvormi z búrkových mračien.

Čo myslite, podari sa Beky zvíťaziť?

Viac prezrádzať nemôžem lebo malý formát ale určite tuto knižku odporúčam, máte sa na čo tešiť

Ďakujem @karin.knihomolka, že si nám knihu poskytla do štafety a ďakujem za príjemnú dávku strachu

Štafeta č. 104

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #ctuhoror #zrnkatemnoty #recenzieTerka #milujemeknihy2

Antonacia:

Možná si nakonec bude přát, aby ta bouře nikdy neskončila

kristina6651
27.11.2023 5 z 5

Jedinečná knížka, ve které dokonale splývají nostalgie ze školních lavic a současné seriálové a filmové trendy. Svižné a krátké, přitom neuspěchané, napínavé a děsivé přitom neexplicitní a bonusem jsou zajímavé a skvěle napsané postavy.

mitsu
25.11.2023 5 z 5

Miluju Stranger things a vesměs pohádkové fantasy,takže mě příběh chytl hned od začátku. Pozvolný rozjezd následovaný stupňujícím napětím mě nenechal chvíli v klidu. Kdybych nemusela občas odběhnout (v práci), přečetla bych na jeden zátah. Konec taky podle mých představ. Jen tak dál Karin

lucie1099
21.11.2023 5 z 5

Skvělá jednohubka na jeden večer plný napětí a husí kůže. Přesně můj šálek kávy. A líbí se mi vkus hlavní hrdinky na seriály i knihy.

PosPol
21.11.2023 5 z 5

"Cítila, jak se jí nestvůrně veliký hmyz zamotává do vlasů a leze po nohách, jako by se snažil najít skulinu, kterou by se dostal dovnitř do jejího těla. Potřásla hlavou a zároveň si předloktím kryla obličej před dalšími útoky. V tu samou chvíli kolem ní neco proletělo, až zavrávorala. Mohutný tvor s párem blanitých křídel zakončených silnými ostrými drápy přistál muži na ramenou...."

Rebeka je dvanáctileté děvče, které trpí rozštěpem horního patra. A když víš, jak se k sobě děti často dokáží chovat hůře než divoká zvěř, je ti hned jasné, že ti Rebeka okamžitě přiroste k srdíčku, obzvláště ve chvílích, kdy ji ostatní děti šikanují a ona si jen přeje zalézt s pláčem do kouta a stát se neviditelnou pro celý svět...

Jednoho dne Rebeka potká holčičku s Downovým syndromem, která jí odkryje děsivé tajemství, co se vlastně skrývá za takovým obyčejným, pošmourným mrakem a její život se obrátí vzhůru nohama. Možná bude nucena předčasně dospět, jenže co když to nezvládne a v kritický okamžik zůstane přispendlena na místě jako motýl, připíchlý špendlíkem ve vitríně? To už budeš muset zjistit sám, milý čtenáři!

Takže - je to již dvanácté Zrnko temnoty od Goldendogu a já si po novelce Pan Nikdo říkala, že stropu už tato edice dosáhla. A ono ejhle! Mrazí mě ještě teď při psaní recenze, protože Karin Novotná jsem doteď doby neznala, ale po menším stalkingu profilu jsem zjistila, že příběh obsahuje nejspíše kus jejího dětství a o to více mě zasáhl přesah knížečky.

Hodnotím 4,5/5 a jsem nadmíru spokojená, protože jsem dostala opět to, co ti GD umí nabídnout - dětskou naivitu versus šílená monstra, jednoduchý nedospělý pohled na svět versus pradávné zlo, stupňující se brutalitu a naprosto famózní, dechberoucí závěr! Jo, přesně tohle zvládne ani ne 100 stran příběhu.

"Pomalu se pootočil, přeměřil si dívku prázdnýma bílýma očima a odhalil v zakrváceném úšlebku téměř nekonečnou řadu ostrých zubů. Mezi nimi se propletl dlouhý tmavý jazyk opatřený na konci přísavkou s dalšími zoubky. V příští vteřině vyrazil směrem k ní...."

MeanWhile
16.11.2023 5 z 5

Zrnka temnoty jsou moje srdcovka. A Karin nezklamala! Miluju knihy plné fantasy zrůdiček a temných zákoutí. Okřídlení tvorové jsou takové Stranger things po česku a každý správný fanoušek českého hororu by tuto jednohubku měl mít v knihovně.

assa
14.11.2023 4 z 5

Náctiletá Rebeka chodící na druhý stupeň základní školy to nemá vůbec jednoduché. Díky vrozené vadě rozštěpu horního patra je do určité míry izolována od svých „normálních“ vrstevníků. Nejbezpečněji se cítí někde v koutě, kde se stává pro své okolí neviditelnou, a čte si. Světlou výjimkou je Petr, který se ji snaží před školními posměváčky chránit.
Rebeka se jednoho dne setkává s mladší dívkou, která mimo to, že je postižena Downovým syndromem, skrývá jedno velké tajemství. Rebeka se od ní dozvídá o podivných okřídlených tvorech, jež se ukrývají v bouřkových mračnech, a ze zvědavosti začne po jejich existenci pátrat. A bouře se blíží...
Karin Novotná na sebe upozornila již v roce 2022, kdy jí v antologii Červi v hlavě vyšly hned tři povídky. Nyní, opět pod křídly nakladatelství Golden Dog, přichází s útvarem delším. Jedná se o novelu, která svým rozsahem krásně zapadá do edice Zrnka temnoty zmíněného nakladatelství a stává se tak jejím v pořadí již dvanáctým kouskem.
Příběh se odehrává v kratším časovém období, je svižný a perfektně se tak hodí na jedno pošmourné nedělní odpoledne.
Autorka využívá všemožných popkulturních odkazů, ať už se jedná o netfixovku Stranger Things nebo díla jejích spisovatelských kolegyň (O dracích a lidech Terezy Kadečkové, Medvěd a slavík Katheriny Arden...), což činí celé dílko atraktivnějším.
Novela se navenek tváří jako fantasy o bájných bytostech, avšak rafinovaně ukrývá daleko hlubší příběh o vnitřní síle, odvaze a přátelství. Karin do něj zakomponovala pořádný kus svého JÁ a o to silnější dílo to je. A víte vy co? I přes krásnou ilustraci Rebeky na obálce jsem si po celou dobu čtení představoval mlaďoučkou Karin.
Knihu bych doporučil všem těm, kdo mají rádi příběhy s dětskými hrdiny, a klidně i odrostlejším dětem odkojeným právě již zmíněným seriálem Stranger Things.

knihomolka_jaja
13.11.2023 4 z 5

Tohle je má první zkušenost se Zrnky temnoty, které vydává nakladatelství Goldendog. Nalákal mě hlavně fakt, že je kniha šmrcnutá fantasy a to já mám velice ráda.

Opravdu jsem neměla sebemenší tušení, co můžu čekat. Příběh začíná dost zvolna. Probouzí ve vás sympatie k malé, dvanáctileté Rebece a vlastně to má celé takový hodně pohádkový nádech. Žádné veliké bu, bu, bu! Jenomže pak se to zlomí a Karin se toho rozhodně nebojí.

Já si čtení nevědomky naprosto skvěle načasovala. Ve chvíli, kdy jsem byla ke knížce doslova příkovaná, jsem stejně jako hl. hrdinka seděla v autě a stejně jako v knize pršelo. Stála jsem na parkovišti, naslouchala dešťovým kapkám bubnujícím o kapotu, když najednou 'prásk'. Hlasitá rána o střechu auta. Okamžik jsem měla pocit, že jsem se musela do knihy nějak teleportovat a už jsem přemýšlela, co že mi to na autě přistálo za okřídleného tvora.

Při čtení jsem se nebála. Já se jen výjimečně bojím, ale v poslední části příběhu jsem byla rozhodně napnutá jak kšandy a ve spojení s deštěm a mým super lekavým zážitkem, jsem si užívala vzrušující atmosféru.

Minimálně zpočátku pro mě měla novela nádech filmové verze Coraline. Ke konci autorka dost přitvrdila, ale myslím, že by se dal příběh stále označit jako vhodný pro mládež 13+, i když záleží také individuálně na povaze a zda má dotyčný na podobné věci kuráž a žaludek.

Začátek byl pomalejší, přestože jde o krátkou novelu, ale ten konec... Wow! Možná bych dokonce brala, kdyby to bylo delší a Karin nás trápila a mordovala o trochu déle jsem asi morbidní. Ale fakt ty popisy! Ach! Úplně jsem to viděla. Výjimečně jsem v něčem tápala, ale jelikož mám autorku na horké lince, všechno mi hned objasnila a dokonce mi ukázala ilustraci příšer, z nichž při psaní vycházela.

Určitě tahle útlá knížečka stojí za přečtení.

jan8470
13.11.2023 4 z 5

Takové malé české Stranger Things
Druhou knihou, kterou jsem si koupil na skvělém HororConu je kniha Karin Novotné – Okříkdlení tvorové v bouřkových mračnech. Kniha vyšla v edici Zrnka temnoty, v níž Martin Štefko ve svém nakladatelství Golden Dog, vydává novely a delší povídky s hororovou tématikou. Ani Okřídlení tvorové nejsou rozsahem delší než sto stran, přesto mají co nabídnout.
Beka je obyčejná holčina na prahu puberty. Má pár mindráků, velkou fantazii, a je to takový ten introvert, který má maximálně tak jednu dvě kamarádky a víc času tráví zalezlý někde s knížkou, než v chumlu obdivovatelů. Není ani divu. Beka má rozštěp horního rtu a s velkým nosem a jizvami v obličeji neaspiruje na titul třídní krásky. Dokonce občas musí pro svůj vzhled strpět nějaké ty posměšky od hloupých spolužáků a někteří z nich jsou opravdu dost neodbytní. Naštěstí má tahle citlivá holčina milující rodiče, starší ségru a především kamaráda Petra, kteří jí pokud jim to dovolí rádi pomůžou. Ale co když musíte čelit nestvůrným monstrům z hlubin temnot? A co když, jsou to jen výplody vaší fantazie? A naopak co když nejsou? A jakou roli v celém příběhu hraje holčička s Downovým syndromem?
Autorka je celoživotní fanynkou Stephena Kinga a na knize to je zatraceně znát. Navíc je vidět, že při psaní Rebeky těžila ze situací, které v dětství sama zažila. Tím nemyslím tajemné krvelačné potvory, které se skrývají v bouřkových mračnech, ale především strasti dospívající introvertky která nezapadá do škatulky nejoblíbenější holka ve třídě. Ale ačkoli se autorka těchto témat v příběhu dotkla několikrát, šlo jen o letmé náznaky, než o rozbor teenagera šikanovaného spolužáky. TOHLE jsou totiž Zrnka temnoty a je v nich především potřeba dát prostor strachu, děsu a monstrům. Toho všeho si čtenáři sice užijí více než dost, ale autorka (i na tak malé ploše jakou jí délka novely dovoluje) s nimi pracuje suverénně, jako by byla dcerou samotného krále hororu. Nejistota a plíživý strach, které se postupem času změní v opravdový děs, jsou v jejím podání hezky vystupňované. Novotná utahuje šrouby pomalu, čímž zvyšuje napětí nejen v mysli své hrdinky, ale i v mysli čtenářově. Rebeka není žádná Buffy, která pod vedením svého mentora kosí upíry po tuctech, možná i proto může u čtenářů vzbuzovat sympatie. Autorka píše lehkou rukou a příběh se čte opravdu pěkně, takže mu čtenář odpustí i těch pár chyb, které redakce neodhalila.
Ve výsledku je novela Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech knihou, kterou bych se nebál za rok či dva podstrčit své dceři. Možná by z ní mohla načerpat víc naděje, než by se mohlo zdát a to navzdory tomu, že se autorka se svou hrdinkou nijak nemazlí.
Máte li potomka 13+, který ujíždí na stejně jako Beka a její kamarádi na seriálech Locke & Key či Stranger Things, máte díky Karin Novotné o Vánoční dárek postaráno. A vůbec nebude vadit, pokud to bude mizerný čtenář, protože tuhle útlou knížečku zhltne jak malinu dřív než řeknete Eleven.

Madla81
13.11.2023 5 z 5

Přiznám se, že jsem tuto knihu četla už jako betačtenářka, ale jakmile vyšla, ihned jsem se na čtení vrhla znovu. Příběh samotný ubývá rychle, zvrat střídá zvrat, autorka píše nesmírně svěže a svižně, ale zároveň dává čtenáři i jistý oddechový čas, bez hluchých míst v ději.
Do hlavní hrdinky se každý, kdo má co by se za nehet vešlo empatie, ihned vcítí. Já si už od prvních stránek připadala, jako bych byla zpátky na základce, kde jsem zažívala opravdu škaredou šikanu jen kvůli nošení brýlí a ráčkování. Rebeka to má v životě mnohem těžší a to ještě neví, co na ni čeká.
Myslím, že tenhle příběh by mohl působit terpaeuticky právě pro ty děti a mladistvé, kteří tak úplně nezpadají, protože je v něm přítomna naděje. I když ji občas skrývají hutná bouřková mračna.

Madla81
13.11.2023 5 z 5

Rychlý spád, sympatická hlavní hrdinka, do níž se každý s trochou empatie dokáže hned vcítit, mě okamžitě vtáhly do děje. Přiznám se, že jsem tuhle knížku už četla jako betačtenářka, ale prostě jsem neodolala a přečetla jsem si ji znovu ihned po jejím vydání. Autorka píše svěže a svižně, roztáčí kolotoč podivných událostí a čtenář chtě nechtě drží pěsti hlavní hrdince, která to vskutku nemá jednoduché. Od první stránky na mě dýchly všechny ty emoce, kdy jsem chodila na základku a zažívala vážně hnusnou šikanu jen proto, že jsem ráčkovala, nosila brýle a ráda si četla. Myslím, že tahle útlá knížečka může skutečně působit terapeuticky pro puberťáky, kteří se něčím vymykají, protože i v tomto fantastickém příběhu s hororovými tvory v bouřkových mračnech je přítomná naděje. A ta umírá jako poslední.
Bylo to skvělé a já se neskutečně těším na další příběh, který svým čtenářům Karin Novotná naservíruje!

pogmanka
12.11.2023 5 z 5

Mě se tahle krátká jednohubka moc líbila. Hezky to gradovalo a mělo to tu správnou atmosféru. Rozhodně bych se nechtěla ocitnout na místě Rebeky, která měla sama svých problémů dost a k tomu pak ten zbytek. Moc pěkné.

KadetJaina
12.11.2023 5 z 5

Edici Zrnka temnoty od nakladatelství Golden Dog lidé často přirovnávají ke Stopám hrůzy. Může za to jejich formát - krátké jednohubky, které si s sebou vezmete do vlaku nebo do čekárny a máte je za chvilku přelouskané. Svým obsahem ale od Stop hrůz nemůžou být vzdálenější. Knihy od Golden Dog jsou dospělé, drsné, brutální, zatímco Stopy hrůzy byly určené dospívajícím a tím pádem musely s děsem trochu brzdit.
Proč to všechno říkám? Protože Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech od Karin Novotné mi Stopy hrůzy připomněly ze všech nejvíc. Vidíme mladou dívku Rebeku, teprve třináctiletou, a jak se svět kolem ní stává děsivější a nebezpečnější a ona se s tím musí poprat. Monstra číhají v temných mracích, a my víme, že jestli někdy přijdou, nezůstane kámen na kameni.
Ne, rozhodně to není pro děti. Ale pokud jste opravdu byli milovníky Stop hrůz, tak tohle je to Zrnko, které byste si měli přečíst. Protože tohle je Stopa hrůzy pro dospělé.
Karin píše neskutečně čtivě. Rebece budete držet pěsti a na můry už se nikdy nebudete dívat jako dřív.

Pitbullka
11.11.2023 5 z 5

Útlá knížka, která byla naprosto skvělá. Tvorbu Karin mám moc ráda, je to přesně můj vkus. Líbil se mi tady mírný nádech Stranger things, zároveň hlavní hrdinka měla svoje trápení a neměla na růžích ustláno. Příběh měl spád a moc mě bavil styl psaní Karin. Nemám co vytknout a všem doporučuji.

Autorovy knížky

Karin Novotná