Oko světa 1

Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí, zanechávajíce za sebou vzpomínky, jež se mění v pověsti. Pověsti blednou v mýty a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež se zrodil, vrátí. Ve třetím věku, věku proroctví, jsou svět a čas v rovnováze. Co bude i co je by mohlo padnout do rukou Stínu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30241/kolo-casu-oko-sveta-30241.jpg 3.750

Kolo času (1.)

The Eye of the World (1990)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Návrat

Alma-Nacida

Zase lituji toho, že nejde dát 3 a půl hvězdy. :) Trochu pomalejší rozjezd, ale jinak není co vytknout. Jsem zvědavá, zda se z toho v dalších dílech vyklube nějak pozměněná Artušovská legenda či snad něco úplně jiného. :) Rozhodně do dalšího dílu jdu.

Geramon
09.10.2016

Vcelku pěkné fantasy. Určitě budu číst dál.
Nicméně jsem čekal, že mě to chytne více a budu honem honem chtít přečíst další.
Třeba Drizzta od Salvatoreho jsem přečetl již skoro všechny díly.
Ale věřím, že si nakonec přečtu všechny.

Pravda.Shin
15.08.2015

Tímhle hodnotím i následující díly: Příběh sice měl potenciál, ale charaktery postav dílo zničily. Nevím, zda je to nějaká móda vytvářet slabomyslné, hloupé a nudné hlavní hrdiny. Kterým samozřejmě vše vychází a získají, po čem touží - prostě protože se spisovateli chce. Na druhou stranu to s písmenky spisovatel umí, takže vás vtáhne do děje a nudit se nebudete.

Covenant
06.05.2015

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Tak za prvé, co mě u fantasy vždy rozčiluje, je označení černé a bílé. Tedy hlavně té černé, temné, kde musí být záporňák, který má pod sebou výkvět zrůd a jen o zlu smýšlejících bytostí. Mám raději charaktery, které nejsou tak jednoznačné. Ale to předbíhám, protože je přede mnou ještě dost dílů a vše se může změnit. Třeba se taková Aes Sedai a jím podobní, ještě vybarví. Za druhé, jak je již zde uváděno - přílišná rozvleklost někdy ubíjí. Budiž autorovi, ale přičteno k dobru, že popis některých věcí, není ke škodě a pomáhá dotvořit atmosféru, nebo ještě lépe, pocity postav. Za třetí (a vlastně se to vztahuje k bodu 2) se na takto vcelku nemalá kniha, nedostala v příběhu moc daleko a jako samostatná kniha působí spíše jako prolog. Přesto všechno se těším na další díl, protože Jordan umí psát a když už o něco jde, dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Uvidíme, jde přece o klasiku...

Shock
17.04.2015

Kniha je ze začátku dost rozvleklá a v úvodních pasážích jsem se ztrácel ve jménech a postavách. Jakmile se družina vydá na cestu, tak příběh začne být mnohem zajímavější a čtivější. Kniha trpí tím, že jde o první díl, tzn. uvádí vás do nového světa a tím pádem se hodně věcí vysvětluje a popisuje. Další knihy budou doufám mnohem lepší.

stdriverlc
19.01.2015

Bohužel strašně porovnávám s pánem prstenů a tudíž si příběh po první knize zase tolik neužívám...u Abercrombieho mi to tak nepřišlo a podobnost mě nenapadla...tady zatím ano. Ale i přes toto srovnání mě příběh táhne a rozhodně nedokážu další díly nechat ležet ladem a skladem...takže - vzhůru do tmy! :)

petrulka
20.01.2014

Líbila se mi moc, děj plyne pozvolněji, ale kdo nikam nespěchá, knížku si užije..po těžkopádnějším začátku fakt fajn fantasy čtení :-))

Eslem
08.03.2013

Tahle série pokupě v knihovně vypadá moc dobře, ale z čtenářských dojmů převládne rozmrzelost – to, co se líbí, je ubité okolní rozvleklostí a zanikne v délce nafouknuté do nekonečna větveným prázdnem. Celé to působí dojmem, jako by se autor žádné věty, kterou už jednou vymyslel, nedokázal vzdát a musel ji tam nacpat. Skalní fandové fantasy tohle monstrum zvládnou, každopádně posedlost druhu načnu-dočtu se tady mnohonásobně nevyplatí.