Oko netvora temnot

Oko netvora temnot https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6953/oko-netvora-temnot-6953.jpg 3 15 2

Obsahuje šest povídek různých autorů. Sestavil Arthur Lattenberg. V této sbírce povídek se před vámi otevřou světy šoroširých království a měst z kamene i zlata, světy zeleně se lesknoucích moří, tajemných jeskyní i bažin zahalených věčnou a strašidelnou mlhou. Světy, ve kterých do dálky se nesoucí zvonění mečů a seker ještě neutichlo v hlubinách minulosti, stejně jako příšerný řev bezejmenných netvorů v pustinách černých hor či horečnaté, temnotou vzývající šeptání zlu zaprodaných čarodějů. Světy, ve kterých legendy jsou skutečností a skutečnost se stává legendou. Obsahuje povídky: * Juraj Červenák - Oko netvora temnot * Libor Valenta - Socha na kopci * Jaroslav Mostecký - Pán plavé smrti * Martin Drahovzal - Krev a sůl * Jaroslav Lupečka - Stopou Velkého Tora * Zdeněk Šámal - Sousto pro Lygenora... celý text

Gematria
11.10.2022 5 z 5

Kniha trpí pouze poněkud odrazující titulní stránkou, ovšem uvnitř je to skvost, rozhodně jedna z nejlepších antologií povídek, co jsem kdy četl.

Misantrop
14.06.2018 5 z 5

Matně vzpomínám, že jsem si tuto pohodovou knížku koupil někdy před dvaceti lety. Jako pubertovi se mi dost líbila, nicméně zub času jí zavál neznámo kam. Po mnoha letech jsem si na ní vzpomněl a díky této databázi se mi jí podařilo dokonce i sehnat. Stejnojmenná povídka Oko netvora temnot mne podezřele připomínala poeovskou povídku Zánik domu Usherů.