Odyssea severu

Odyssea severu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252363/mid_odyssea-severu-252363.jpg 5 32 4

Pod tímto názvem vychází šestnáct povídek světového klasika dobrodružné prózy. Jsou to příběhy z Aljašky, z Tichomoří i z USA a jsou obdařeny všemi proslulými atributy autorova vypravěčského umění: jsou napínavé, hluboce procítěné a podložené zkušenostmi z jeho pohnutého dobrodružného života.

RomanDušek
18.05.2020 4 z 5

Má první kniha od Jacka Londona. Tenkrát mi ji doporučil můj otec. O knize jsme si pak spolu povídali. Kniha mne upoutala. Vyprávění tohoto autora má své kouzlo. Četl jsem vždy před spaním a nejednou se mi o tom, co jsem četl, zdálo. Další kniha, na kterou moc rád vzpomínám.

mgeisselreiter
17.04.2017 5 z 5

Jack London může psát o čemkoliv, vždy to bude výborná četba. A když píše o tom, co sám zažil, je to ještě lepší. Navíc mnoho povídek zobrazuje dnes již neuvěřitelný tvrdý život drsných chlapů žijících v neskutečných podmínkách dalekého severu, to je opravdová dobrodružná četba. Vrcholem této sbírky je Volání divočiny. Zde člověk věří, že London snad uměl psí řeč, tak skvěle dokázal vystihnout psí život.
Ačkoliv několik povídek jsem hodnotil jen 4* a dvě dokonce jen 3*, celkově se jedná o výtečnou četbu a nemohu jinak než dát 90% a 5*. 17.4.2017.

kacaabba
24.03.2017 5 z 5

Četl jsem pouze Volání divočiny. K dalším se vrátím později.

tlllk
24.04.2014 5 z 5

Surové živočíšne príbehy bez zbytočných kudrliniek, výborná vec.