Odysea divokých koní

Odysea divokých koní https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276365/mid_odysea-divokych-koni-wtO-276365.jpg 5 2 1

Kniha pojednává o divokých formách koní. Sleduje jejich vývoj v historii lidstva. Zaznamenává osudy evropských divokých koní, zejména posledního z nich – tarpana. Stěžejní část je věnována koni Převalského, jehož chov proslavil Zoologickou zahradu v Praze. Autor nás seznamuje s mezinárodní spoluprací na záchranu tohoto ohroženého druhu, s mezinárodní plemennou knihou, kterou 30 let vedl, se životem těchto koní v lidské péči a s jejich reintrodukcí do původní domoviny.... celý text

LunaL.
09.03.2024 5 z 5

Krasna kniha plna zajimavych informaci o divokych koni - od historie po rok 2001. Jsou zminene dalsi- dnes uz vyhynute - druhy divokych koni, kresby a nalezy soch z daleke minulosti. Jak kun ovlivnil cloveka a clovek kone. Objeveni, znaky, chovani i krizenci koni Prevalskeho. Zajimavosti bylo, ze prvni plemenna kniha vznikla diky konim P.!
A hlavne pokus o navrat! Vse popsano ve zkratce, bez zbytecne omacky kolem. Navic psano clovekem, ktery se konim P. zabyval vetsinu sveho zivota, vc. vedeni plemenne knihy.
Skoda, ze neni pokracovani! Od roku 2001 po soucastnost..