Odvážný mladý muž na létající hrazdě

Odvážný mladý muž na létající hrazdě

Dvacet pět povídek z pera jednoho z nejslavnějších amerických spisovatelů. Autobiografické črty se střídají s povídkami z velkoměstského života, kresby charakterů s názory na umění, na život a lidi. Pohled na svět očima okouzlenýma zázrakem života.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31450/odvazny-mlady-muz-na-letajici-hrazde-31450.jpg 4.280

The Daring Young Man on the Flying Trampeze (1935)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Volvox Globator

jarmuk

Nejvíce mne bavila předmluva. Zbytek mě nesedl. Na mne moc mluvení a nic z toho. Trochu mi připomíná Hemingwaye, ale ten je mnohem čtivější. Saroyan jen klouže po povrchu věcí a postav, H. jde více do hloubky.

Sourire
02.10.2016

"Nevěřrím v obchod. Všechny stroje pokládám za haraburdí, sčítací stroje, automobily, lokomotivy, letadla, ano i kola. Nevěřím v dopravu, v přenášení těla z místa na místo, a rád bych vědel, kam kdo kdy šel. Odešel někdy někdo ze sebe samého? Je kterákoli z cest tak obrovská a zajímavá, jako cesta duše životem? Je konec kterékoli z cest tak krásny jako smrt."

Čtec
12.06.2014

Všechny ostatní už jsem zapomněl, ale titulní povídka Odvážný mladý muž na létající hrazdě se mi vryla do paměti. Je smutná, krásná a jedna z nejlepších vůbec, co jsem od kohokoliv četl.

Kangarooh
11.02.2013

První kniha Williema Saroyena je jakýmsi odrazem jeho osobnosti,jeho pohledu na svět,na život,na lidi.V povídkách je zachycena autobiografická stránka obsahující autorův cit,jemnost,dobrotu.
Některé povídky mne zaujali,pobavili a přinutili přemýšlet,jiné mi přišli nezajímavé,ale i tak se mi v mnohém kniha líbila.Nejvíce asi autorův styl života,a sice: SKOČ DO VODY A ZAČNI HNED PLAVAT...