Odměna pro druhého

Odměna pro druhého
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539907/bmid_odmena-pro-druheho.jpg 5 8 8

Středověká pohádka pro dospělé, kde místo kouzel hýbou světem intriky, zlá čarodějnice je ambiciózní nymfomanka a lidé si jdou za svým i přes mrtvoly. Benedikta, Zuzku a Martina svedla dohromady náhoda a královský turnaj. Stránku po stránce ztrácejí svou naivitu při konfrontaci s dospělým světem, jejich dětská bezprostřednost a odvaha naštěstí zůstávají nedotčeny. Napínavé dobrodružství pro všechny, kteří věří, že s humorem a troškou kuráže se dá zvládnout všechno.... celý text

Přidat komentář

Bety.Černická
dnes 5 z 5

Přesně takto si představuji knížku na dovolenou. Jako kdybych se vrátila na prázdniny k babičce, když jsme vymýšleli lumpačiny a život se zdál úplně jiný, takový vzdálený od normálního života. Už dlouho jsem nečetla tak dobrou dobrodružnou knížku, od které jsem se nemohla odtrhnout. Přesto mne tam malinkato zarazila dvě slova: luxusní a droga. Nějak mi to k tomu středověku nepasuje. Nevím, jestli můžu radit, ale já bych tam raději četla drahocenný nebo přepychový; místo drogy třeba léčivo, lék nebo výtažek. Ovšem to nic nemění na tom, že jsem z knížky nadšená. A doufám, že autorka plánuje pokračování, tenhle příběh si to vyloženě žádá.

ladagot
05.07.2024 5 z 5

Krásně napsaná kniha ,v kategorii jedním dechem i u mně co čtu knihu za měsíc mi stačili dva dny .
Za mě to chce pokračování konec si vysloveně o to žádá doufám že autorka nás nenechá dlouho čekat :-)


PepaKouc
17.06.2024 5 z 5

Hledáte příběh plný dobrodružství, intrik a přátelství? Pak je pro vás kniha „Odměna pro druhého“ od Alžběty Moravcové-Rývorové to pravé! Nenechte se odradit středověkým zasazením, tato pohádka pro dospělé vás okouzlí svým humorem, napětím a nečekanými zvraty.

Představte si tři obyčejné děti, které se náhodou ocitnou v samém srdci královského turnaje. Jejich životy se obrátí naruby, když se stanou svědky spletité hry o moc a korunu. Na pozadí intrik a zrady se rodí nečekané přátelství, které je nuceno čelit těžkým zkouškám.

Autorka Alžběta Moravcová-Rývorová mistrně vykresluje svět plný kontrastů. Zdejší čarodějnice není moudrá stařena s kouzelnou hůlkou, ale ambiciózní žena, které se nebojí použít i ty nejtemnější metody, aby dosáhla svých cílů.

Naproti tomu hlavní hrdinové - tři děti - si i přes ztrátu naivity uchovají svůj dětský humor a bezprostřednost. To dělá z „Odměny pro druhého“ svěží a originální příběh, který vás zaručeně pobaví.

Moravcová-Rývorová má dar vyprávět příběhy, které vás vtáhnou do děje a už nepustí. Její styl psaní je lehký a zábavný, ale zároveň plný emocí a hloubky. Dokáže s humorem i napětím popsat nejrůznější situace a nenechá vás v klidu až do samého konce.

Pokud máte rádi klasické pohádky s moderním nádechem, „Odměna pro druhého“ je ta správná volba. Je to příběh o přátelství, odvaze a o tom, že i v tom nejtemnějším světě se vždycky najde světlo.

Neváhejte a ponořte se do strhujícího dobrodružství. Kniha je příjemným překvapením mezi fantasy romány. Nabízí zábavu, napětí i dojemné momenty a zaručeně si vás získá svým originálním příběhem a sympatickými postavami. Pokud hledáte knihu, která vás odtrhne od reality a přenese do světa plného fantazie, pak je tohle ta pravá volba!

helena-tane
16.06.2024 5 z 5

Krásná knížka, která se velmi dobře čte. A pokud se necháte vtáhnout do děje tak jako já, tak se za odměnu dočkáte emocí, kdy budete hrdinům držet palce a s nimi se radovat nebo bát.
Takže pokud máte rádi přiběhy, kde se fantazie míchá s historickou fikcí a postavy jsou lidské a uvěřitelné, tak rozhodně doporučuji.

Lyozenka
15.06.2024 5 z 5

Spousta napětí, spousta sympatických postav, několik šikovných dětí a několik lidí, které by člověk nejradši šel do knížky vlastnoručně nakopat. Všechno, co autorka napíše, se hodně příjemně čte. Určitě doporučuju všem, kdo po knížce nežádají, aby je uvrhla na několik týdnů do deprese.

Autorovy knížky

2024  93%Odměna pro druhého