Obuvníkova žena

Obuvníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217679/bmid_obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4 382 129

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife , 2012

Hanisek
15.11.2014 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto dostala, už po pár stránkách jsem věděla, že jí musím mít v knihovně. Neobyčejně obyčejný příběh dvou lidí, kterým se navzájem proplétal život už od dětství. Doporučuju

lupo
15.11.2014 5 z 5

Knížka mě dostala po dlouhé době jsem něco hezkého četla.

LadyElisa
04.11.2014 5 z 5

Jedinečný příběh lásky dvou mladých lidí...příběh, který musí zasáhnout každého čtenáře :)

lenula.8
03.11.2014 4 z 5

Nádherný příběh dvou mladých lidí, kteří si jsou souzeni. Jejich životní cesty se několikrát protnou, až se nakonec spojí v jednu.

Katka***
13.10.2014 5 z 5

Krásné čtení pro podzimní večery. Dojemný příběh dvou lidí, kteří si jsou souzeni mi zkrátka učaroval.

Pole
13.10.2014 5 z 5

Naprosto mě dostala, nádherný příběh, dojemný, prostě úžasná love story!

Neri
28.09.2014 5 z 5

Tak tohle byla kniha přesně pro mě. Takové laskavé a vřelé pohlazení na duši. Doslova jsem hltala každou stránku, chvílemi se ocitla v kraji věčně zasněžených vrcholků Alp, jindy zase na Manhattanu počátku 20. století nebo v severní Minessotě před 2. světovou válkou, prožívala životní příběh Enzy a Cira a přála si, aby kniha nikdy neskončila.
Vyprávění plyne příjemně a nenásilně, je plné lásky a úcty k rodině, síly přátelství, životního odhodlání a touhy naplnit své sny. A přesvědčení, že nás rodný kraj utváří po celý náš život a že si ho neseme sebou, ať už jdeme kamkoliv.
Obuvníkova žena si mě získala bez výhrad a určitě se k ní jednou ráda vrátím.

Babouš
23.09.2014 5 z 5

Já se na rozdíl od Morsie Obuvníkovy ženy nebál. Tyhle dlouhé romány, které se táhnou přes dlouhá desetiletí, mám moc rád (Poslední kabriolet, Jih proti severu...).

Prostředí Manhattanu z počátku 20. století se mi hrozně líbilo. Ciro a Enza jsou jako dvě tkaničky, které na botě vycházejí ze stejného bodu, ale často se kříží a zase rozcházejí, než konečně utvoří pevný uzel. Řekl bych, že se to víc bude líbit ženám, přeci jenom to je dost romantické, ale i já si tam našel svoje. Je to příběh o tom, že píle se vyplácí a sny se plní, když se člověk hodně snaží.

Morsie
22.09.2014 5 z 5

Jak jsem se zprvu Obuvníkovy ženy zděsila, tak hned potom, co jsem se začetla, jsem byla víc než příjemně potěšená a hlavně překvapená.
Totiž nejsem zrovna největší fanynkou historických románů, proto když mi tahle kniha přistála na nočním stolku, tak jsem měla obavy. Marné!
Obuvníkova žena je naprosto úžasná, a i když je to trochu rozsáhlejší dílo – těch stran je vážně hodně – tak mi to ani trochu nevadilo. Užívala jsem si každou stránku, každé slovo a sama nad sebou se víc a víc podivovala. Na nějaký čas jsem se totiž ocitla v bezčasí a vychutnávala si tu dávnou dobu, kde bych na chvíli chtěla žít.

Co naplat, zkrátka se nevyplácí soudit knihu jenom podle žánru. Tahle ta staromódní pohádka s rozmanitými vůněmi mi zpříjemnila tři odpoledne a ukázala mi, že to nejdůležitější v životě je láska.