Obuvníkova žena

Obuvníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217679/bmid_obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4 382 129

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife , 2012

vikikl
22.03.2015 4 z 5

Výborná kniha, kterou jsem četla téměř v tahu. Ale lidi, prosím, nepoužívejte spoilery, viz hanča34. Díky

trinky
01.03.2015

krásný příběh, hezky napsaný

hanča34
27.02.2015 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale postupem času si mě příběh získal. Velká láska končí partnerovou smrtí, ale závěr je optimistický. Náš příběh bude žít v našich dětech.

myskula
18.02.2015 5 z 5

Myslím na tu knížku ještě 14 dní po přečtení.Je to nádherný příběh,krásně a čtivě napsané.Nebojím se napsat,že jde o jednu z nejhezčích knih,co jsem kdy četla.Naprosto dokonalá !!

Selinute
12.02.2015 3 z 5

Knížka mě upoutala nejdříve svou zdařilou obálkou a pak skvělým hodnocením. Musím přiznat, že jsem se na ni moc těšila a taky si od ní hodně slibovala. Přestože námět byl opravdu vynikající, bohužel mě neoslovila až tak, jak jsem čekala. Při čtení jsem měla rozporuplné pocity, kdy se mi něco hodně líbí a místy je to trochu nuda. Celkově však knížka nebyla špatná, byl to pěkný příběh plný lásky, který si své čtenáře určitě získá.

blažounka
11.02.2015 5 z 5

Perfektní knížka, dobře napsaný příběh, trochu popisný, ale nakonec jsem bulela jak pradlena.

studienka
04.02.2015 5 z 5

Joj to bolo velmi pekne pohladenie po dusi, citlivo napisany pribeh , po dlhom case som sa uplne preniesla do deja a zabudla na vsetky starosti.

Sobotikova
02.02.2015 3 z 5

Příběh mne zaujal, obzvlášť popis života přistěhovalců do Ameriky, ale konec se strašně vlekl...mám asi raději akčnější příběhy.

buschka
29.01.2015 4 z 5

Nádherný příběh, který začíná v italských Alpách, pokračuje do Ameriky na začátek 20.století. Kam směřuje mnoho přistěhovalců z různých koutů světa, aby začali nový život.
První polovina knihy mě nadchla, popis životního osudu malého Cira a Enzy, kteří se potkávají a míjí. Popis Alp a později Manhattan, Minnesota a Metropolitní opera.
Pro mně čtenářský zážitek.
.....nic na světě se neděje bez důvodu....

malazluta
29.01.2015 5 z 5

Velmi příjemné překvapení! Dostala jsem se k ní náhodou a přečetla jedním dechem, moc hezký příběh.

Antoaneta
28.01.2015 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity.Na jednu stranu téma je velmi zajímavé příběh dobře podaný, na stranu druhou je na můj vkus všechno moc rozvláčné,utahané až místy nudné.Mojí mamince nebo babičce by se kniha určitě zamlouvala ale mně nijak zvlášť nenadchla.

Kočičáci
18.01.2015 5 z 5

Jedním slovem – nádhera!

Velice oceňuji dobře propracovaný příběh plný dobových reálií. Nejdříve netradiční mládí Cira a Eduarda prožité v italském klášteře, následně tvrdosti života přistěhovalců na počátku dvacátého století v Little Italy na Manhattnu a v neposlední řadě možnosti uplatnění šikovných lidí, kteří jdou za svými sny – ať už to byla Enzina a Lauřina kariéra švadlenek v Metropolitní opeře, nebo Cirova a Lugiho píle při vybudování vlastní obuvnické firmy v severní Minessotě.
Moc se mi líbilo i to, jak jsou v knize popsány „tradiční hodnoty“, které jsou bohužel v dnešním světě potlačovány – víra, úcta ke stáří, k rodině i ke kořenům…
Knihu činí přitažlivou i to, že námět autorka čerpá z rodinné historie prarodičů.

„Láska tu je a bude navždy, stejně jako hora.“

Paja85
11.01.2015 4 z 5

Musím říct, že už jsem dlouho nečetla knihu, která by byla tak "čistá". Nebyly v ní sprosté slova, příliš otevřený popis sexu a podobně. Je to kniha, kterou bych se nestyděla půjčit babičce nebo mamince. Kniha byla moc pěkně napsaná, čtivá, trochu mi vadila ta zbožnost, která ale asi k Itálii patří. Část, kdy si hrdinové budovali život v New Yorku se mi moc líbil. Obecně musí říct, že to byla moc hezká knížka.

Lenka.Vílka
09.01.2015 3 z 5

Celou dobu pri cteni jsem zazivala protichudne emoce. Libil se mi namet, libil se mi styl autorky, vlastne jsem byla celou dobu nadsena (proste moc prijemna kniha), jenze prijde to "ale"...na jednu stranu skvele (protoze kniha byla dobre a ctive napsana), ale na tu druhou docela nuda (pribeh samotny me nedostal az tak moc, jak jsem doufala, protoze jsem se na cteni knihy vazne tesila)...ale nemohu rict, ze je kniha spatna (to bych potom nemela klidne svedomi), treba pozdeji si knihu prectu znovu a budu mit jine reakce (ale tohle tuhle moznost vidim 50/50), ale zatim za tri...

Dadula118
31.12.2014 4 z 5

pěkný příběh,jen ta druhá půlka na mě moc přeslazená.

Dousabel
27.12.2014 4 z 5

Opravdu krásný příběh. Normálně moc ženské romány nečtu, tak jsem si u této knihy opravdu odpočinula. Moc hezky se to čte, jen chvílemi už mi lezlo na nervy, jak se hlavní hrdinové pořád míjejí :) Posledních sto stránek se mi líbilo nejvíc, vřele doporučuji milovnicím tohoto žánru.

Hella
27.12.2014 3 z 5

Pěkné, i když.... první část příběhu je mnohem lepší a bohužel ke konci jakoby kniha už ztrácela dech, autorka najednou vše líčí příliš povrchně a "letem světem" a navíc se nemůžu zbavit pocitu jisté přeslazenosti v závěru. Ale za přečtení rozhodně stojí.

cace
22.12.2014 2 z 5

Zajímavý příběh jako stvořený pro dokonalý román. Pro mě je téma nevyužité, jazyk a zpracování ve mě nevyvolávají takové to souznění s hrdiny, nechávají mě netečnou. Ještě možná na začátku, dokud jsou kluci v klášteře to tohle kouzlo má, ale pak se rozplyne. Je to škody, s tak vysokými hodnocenímu nemohu souhlasit.

malazluta
05.12.2014 5 z 5

Tato kniha mě vážně dostala, úžasný příběh, skvěle napsaný... všechno ostatní tu již bylo řečeno.

niknikita
03.12.2014 5 z 5

Krásný příběh a všechno podstatné tady moc hezky napsali jiní, tak bych se jenom opakovala. Už jsem napsala Ježíškovi...:-)