Sektor osm

Sektor osm https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342385/bmid_sektor-osm-LvR-342385.jpg 5 194 36

Obránce perimetru série

Ruslan je výborný počítačový hráč. Proto ho zaujme nabídka tajemného cizince. Má se stát jeho náhradníkem v záhadné hře Obránce perimetru. Jde o hru pro elitní „klub“ bohatých, kteří si v ní dokazují svou výjimečnost. Bohužel cizinci se v ní moc nedaří, a tak chce vše vyřešit angažováním skvělého stratéga Ruslana. Samozřejmě že jde o ilegální řešení… Probuzení v cizím těle je pro Ruslana první šok. Druhý, daleko větší, je zjištění, že se stal Georgem, členem Oranžového rodu a korunním princem Říše, a nachází se ve vesmíru na palubě těžkého útočného křižníku. Seznámení se zástupci mimozemských ras kudlanů a chameleonů je už opravdu jen drobnost… Po překonání prvotních nesnází se Georg/Ruslan pouští do hry a jeho neortodoxní přístup rychle slaví úspěch. A ten se neodpouští… Brzy musí čelit podrazům a intrikám nejen konkurenčních rodů, ale i z vlastních řad. Jenže na podobné hrátky možná moc času nezbývá, protože Říši napadli mimozemští vetřelci, cizáci, a jejich převaha je drtivá. Nastává pravý okamžik, aby Ruslan dokázal, že jeho pověst špičkového hráče vůbec nepřeháněla. Ve víru všech událostí ale Ruslan začíná stále více přemýšlet nad tím, zda se opravdu stále ještě jedná o hru… nebo je vše úplně jinak?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print

Восьмой сектор (Vos'moj sektor) , 2015

Lethania
31.07.2019 4 z 5

Ach jo,... kéž bych si knihu přečetla dřív než Úkol přežít od pana Mahaněnka - asi bych z toho byla víc odvázaná. Takhle jsem zkoušela zapomenout na Mahana (Daniela) a vžít se do role Ruslana AKA Georga, což se mi moc nedařilo. Sektor osm je spíš space opera než LitRPG, ačkoli se tak navenek tváří. Do čtení jsem se mnohdy musela i nutit a někdy mě to vyloženě nudilo. Ke konci se to však rozjelo. Uvidím, co mi nabídne druhý díl.

Tazz1
11.07.2019 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo. Kniha má spád a nutí číst dál a dál. Novému žánru LitRPG jsem opravdu přišel na chuť. Byť jak již bylo řečeno, je to spíše military sci-fi jak hra. Z té tam moc není. Ale to vůbec nevadí, důležitá je zábava a té jsem si užil náramně. Kniha skončila tak, že ihned jdu na druhý díl...

myskakarel
27.05.2019 5 z 5

Dost dobré čtení, už se těším až se mi do ruky dostane další díl.

ortis
01.05.2019 5 z 5

Zábavná LitRPG space opera (s trochou Fantasy) plná skvělých postav a mimozemských ras, politikaření mezi šlechtickými rody, vesmírných bitev a dobrodružství.

Po rychlé dohodě je hlavní hrdina Ruslan pověřen nahradit v super propracované hře neúspěšného a tajemného pana G.I. Protože se Ruslan - ve hře princ Georg - předvede jako geniální stratég, obratný diplomat a spravedlivý vůdce, postupuje ve hře rychle dopředu. Jeho flotila je díky novým spojencům a lepším zdrojům stále silnější a připravená čelit těm největším výzvám a úkolům. Nesmí se však prozradit jako náhradník a na pozadí je tu jakési tušení, že se nemusí jednat pouze o hru.

Herní notifikace nejsou nějak časté ani propracované, a tak převládají prvky čisté space opery. Přesto mohu knihu v klidu doporučit fanouškům SF i LitRPG.

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

Víte, jak lidi píšou, že Sektor osm je takový trochu lepší Ready Player One? Tak je to blbost, protože tyhle knížky spolu maj společný maximálně to, že se hlavní hrdina pohybuje v počítačové hře. Tady ale podobnosti končí.

Sektor osm je fajn čtení. Klasické LitRPG to ale není. To, že se hlavní hrdina pohybuje uvnitř hry, nepoznáte - tedy kromě neustálých hlášek o změně globálního postavení nebo vztahu s jinými postavami, což, co si budem, taky člověka nebaví úplně pořád. Jiné herní atributy naprosto chybí, až uvažuju, nejen jestli autor někdy hrál MMORPG, ale i jestli někdy hrál jakoukoliv onlajnovku vůbec :-) Hráčské postavy, NPC i celý běh světa jsou tak neherní, až si to můžu vysvětlit jen tím, že autor do dalších dílů ještě chystá veeeelký twist. Doufám.

vlad77sk
06.11.2018 5 z 5

kazdy den som v databazi a netrpezlivo sledujem 2 diel a okamzita kupa....Co sa my paci v poslednej dobe trebars u samana alebo jiny svet nie je aspon som si nevsimol uprednostnovana ideologia ja som rus ja som vsetko ako vo vetsine scifi alebo space opera zapadnich knih.A mal by som dotaz vie niekto ako to vyzera s 3 castou serie jiny svet,potesi kazda odpoved.

makynka911
30.10.2018 4 z 5

Přes počáteční nedůvěru k vesmírné literatuře a poté, co jsem zhltla Šamana a Jiný svět, jse mmile překvapena. Kniha mě bavila, utíkalo to, nikde jsem nenarazila na nesrozumitelné výrazy. Příběh se mi líbí, rozvíjí se a já čekám, co se z toho dál vyklube.

Jediná hvězda mínus - chybí mi tam nějaké ty herní popisky, levelování, ty hlášky o reputaci nejsou špatné, ale jsou málo.
Ale za 4* to určitě stojí :)

Aires
09.10.2018 5 z 5

Hlavní hrdina Ruslan je výborný hráč. Jednoho dne je proto najatý tajemným cizincem, aby za něj hrál v nejmodernější hře Obránce perimetru. Sotva na nabídku kývne, už se probouzí na palubě vesmírné lodi jako princ Georgij. A posádka lodě se nestačí divit, když se z jejich obtloustlého prince, který tráví dny v opojném stavu a o taktice nemá ani páru, najednou stane výborný stratég. Přesně takového stratéga však budou potřebovat, protože jen o pár galaxií dál číhají vesmírní emzáci, kteří chtějí ze všech planet udělat kůlničku na dříví :)

Žánr lit-RPG mě jednoduše baví :) Velkolepý vesmír jako ze Star Wars, vesmírné koráby jako ze Star Treku a k tomu akční napětí jako v té nejvydařenější RPG hře. Sektor osm vás jednoduše vtáhne do velké bitvy o všechny známé galaxie

LordSnape
07.10.2018 5 z 5

Moje druhé LitRPG, co jsem koupil společně s Úkolem přežít na Světě knihy a po strašně dlouhé době kniha, co četla sama a byla nabušená nápady a zajímavým světem se sympatickým hlavním hrdinou. Jasně, je to v podstatě space opera ze hry, ale obsahuje všechny potřebné ingredience, aby se bavili jak fanoušci sci-fi, tak i literární hráči. Jen mi tam trochu neseděla jedna věc, když Ruslana nabírali v reálném světě. Že by nelogický kiks nebo schválně podsunutá záhada, že je vše nakonec jinak ohledně Obránce perimetru? Dlouho jsem pak nad tím i přemýšlel. Každopádně je to asi jediná piha na jinak celkově úžasně krásném románě. Už se úplně třesu na pokračování.

Teredo
12.09.2018 5 z 5

Výborná kniha, přečteno za dva dny, velmi mě vtáhla do děje.

Jacinda
06.09.2018 4 z 5

Popori de Catcha je nejlepší postava ever... Stejně jako Mahan (srovnání se nabízí nejenom pro podobný čas vydání a žánru, ale i proto že jsem knihu četla v rozmezí 3 týdnů) je i Ruslan skvělou příjemnou a neštvavou postavou, ideálním hrdinou bez zbytečných (otravných) komplikací. Svět mě zaujal, těším se na druhý díl, jednu hvězdu jsem sundala za lehké zklamání z herních zpráv (žádné levlování hornictví) a lehce zbytečné linky s Bionicou (která btw má blonďaté vlasy, pokud tedy není na obálce Nicole). Určo doporučuji

witko
12.06.2018 4 z 5

Poměrně čtivá space opera, hozená do on-line hry. Honor Haringtonová to není, ale četlo se to velmi dobře. I já se těším na další díly.

Dragell
08.06.2018 5 z 5

Kniha, která se mi po dlouhé době opravdu velmi příjemně a svižně četla. Napsaná s vtipem, výborná pro herní nadšence, ale jediné, co jí neodpustím, je ten useknutý konec přesně v tom nejnapínavějším. Ale byla jsem chycena na háček a tak už se moc těším na nový díl. Bitvy vesmírných kolosů, politika, cizí rasy, ale vše podáno tak odlehčeným způsobem, že z toho vznikla prostě taková ta lahůdka, kterou si zpříjemníte jeden letní večer.

ReziEngli
21.05.2018

Skvělé! Poprvé moje setkání s tímto žánrem a už od začátku do konce to byla prostě pecka! Jakožto hráčka počítačových her jsem z ní byla navýsost nadšená. Příběh byl pěkně postavený, postavy v něm byly velice různorodé, možná bych maličko vytkla přemíru ostatních "nelidských" postav ... ale to je detail :)

jiri8548
27.04.2018 5 z 5

Jedná se o moje první setkání s LitRPG žánrem a díky této knize nebude rozhodně poslední. Pokud někdo hledá svěží a chytlavý příběh... No nemá cenu tu o knize básnit, prostě si ji kupte a budete stejně spokojeni jako já.

Leachim_
26.04.2018 5 z 5

Precteno jednim dechem, musim rict ze bezva osvezeni. Kniha je napsana(prelozena) lidsky a jednoduse, presne jak se na herni svet slusi. Co mi trosku nesedelo bylo, jak Ruslanovi vsichni zrali prerod v genialniho stratega bez nejmensich pochyb. Stacilo mu k tomu trosku si nasypat fetackej popel na hlavu... Ale na ctivost to nema sebemensi vliv.

LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Michael Atamanov
čečenská, 1975