Oblíbená dcera

Oblíbená dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422177/bmid_oblibena-dcera-aBs-422177.jpg 3 96 32

Jedna z nich lhala. Jedna z nich zemřela. Janin život se po smrti její dcery Mary topí v mlze antidepresiv. Neštěstí, k němuž došlo už před rokem, navždy zničilo její dokonalý rodinný život. Potíž je v tom, že čím víc o tom Jane přemýšlí, tím víc si uvědomuje, že je něco špatně. Ví její nejmladší dcera víc, než na sobě dává znát? Jaká tajemství před ní skrývá manžel? A proč jí nikdo nevěří natolik, aby ji nechal o samotě? I kdyby to měla být poslední věc, kterou Jane udělá, musí odhalit pravdu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The favourite daughter , 2019

EvkaB7
28.03.2020 5 z 5

Bezva kniha, která zaujme především ty čtenáře nebo asi spíš čtenářky, které baví pitvání se v citech, pocitech a hlavách psychicky narušených postav. Manipulace, přetvářka, lži a výborné vyústění příběhu!
Doporučuji a další knihu této autorky si moc ráda přečtu.

Toňula
17.03.2020 3 z 5

Byla jsem na vážkách co se týče hodnocení, protože upřímně nijak zvlášť nadšená jsem z této knihy nebyla. Ale na druhou stranu příběh nebyl špatný, i způsob vyprávění, nehledě na překvapivé vyústění, ovšem jak zmiňují ostatní, snesl by menší rozsah, tím by děj víc gradoval a byl napínavější a já už nebyla ke konci naštvaná na hrdinku,ať nerozpitvává pořád to samé.

Jájinka
17.03.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale zbytečně dlouhé.

eva0409
29.02.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha s překvapivým koncem.

Hella
28.02.2020 3 z 5

No ale teda! Psychopatka jedna báseň!

TereVy
16.02.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, četla se mi dobře

Pumpkin
13.02.2020 3 z 5

No, chtěla jsem dát pět hvězd, že to bylo fakt psycho. Jednu ale ubírám, protože nevím jestli překladem nebo už z originálu mi to přišlo dost kostrbaté. A jednu ubírám, protože mi to celé nějak nesedělo. Ale jako z přečtení určitě stojí.

plamínek21
07.02.2020 4 z 5

Nesympatická narcistní psychopatka nabízí exkurzi do své choré mysli. Použije k tomu mimo jiné zbylé dva členy své rodiny. Je to tragikomické čtení. A ponaučení ? Nikdy narcise nenaštvěte nebo lépe - snažte se ho nepotkat.

lenka.g
26.01.2020 2 z 5

Tak tohle ne!
Už po padesáti stránkách jsem si tady na databáziknih.cz ověřovala, že čtu detektivku, nikoli ukňouranou, extrémně nesympatickou hlavní hrdinkou vyprávěný rádoby psychothriller. Nechala jsem se přesvědčit a jsem vážně otrávená, že jsem touhle knížkou ztrácela čas. Už v první třetině je jasné vlastně úplně všechno, snad jedině kromě toho, čím dokáže autorka tohle dílko natáhnout na tři sta stránek. Vůbec nechápu, proč je tohle v žánru detektivek a už vůbec ne, kde to vzalo tak vysoké hodnocení (v tuto chvíli 82%). Své fanoušky si Oblíbená dcera najde, ale těžko se budou rekrutovat z řad čtenářů detektivek nebo thrillerů.

Bei
07.01.2020 5 z 5

Tak nějak od začátku prostě tušíte, jak to celé skončí, tohle není nijak komplikované bádání, zda je vrahem zahradník. A stejně to člověka nutí číst dál a brodit se labyrintem mysli matky, prolouskat se jejím jedním velkým monologem a jen zírat, jak dokáže ohýbat, manipulovat a přizpůsobovat situace a úhly pohledu nejen lidí kolem, ale především v sobě. Nechápu, jak spisovatelka dokázala tak detailně vystihnout narcistní znaky psychicky narušené osoby. Píše na konci, že má dar to u lidí rozpoznat. Mně přišlo, jako by jim dokázala vstoupit přímo do hlavy, posadit se tam na sedačku a popisovat v přímém přenosu, co se tam odehrává..Nejde ani o to, zda hlavní postavě ty řeči věříte. Fascinující je pozorovat, jak tomu věří ona sama s vědomím faktu, že takoví lidé reálně existují..

zuzana2599
28.12.2019 4 z 5

Příběh dočten. A která dcera je má oblíbená ? Bohužel žádná, protože žádnou dceru nemám, jenom dva syny. A i s nimi to není jednoduché. Jane mě nepřesvědčila, že je milující a dokonalá matka, tentokrát jsem jí na to přišla !
Temný příběh plný záporných hrdinů. Musela jsem si chvíli zvykat na autorčinu formu vyprávění, pak mě už čtení bavilo. Příběh je hodně psychologický, je o pocitech, o vnitřním světě hlavní hrdinky, o rozpadu rodiny, o jedné smutné tragédii.
Předchozí autorčina kniha Nejúžasnější den čeká na přečtení. Těším se na ni !

Šánka
15.12.2019 5 z 5

Líbila se vám autorčina předešlá kniha Nejúžasnější den ? Pak neváhejte a pusťte se do této její novinky. K. Rouda zvolila podobnou formu vyprávění, pouze tentokrát je vypravěčem žena, jejíž rodinu postihla před rokem tragédie.
Autorka mistrně zvládla vykreslit hlavní postavu, její charakter, její vnímání sebe sama. Thriller ale nečekejte, je to o pocitech, lžích, pokřivených rodinných vztazích, narcistickém vnímání sebe. Nechci více prozrazovat, ale pokud vás baví šťourání se v hlavách takových lidí, bude se vám kniha líbit a svůj vztah k hlavní hrdince budete měnit.
Výborná kniha, bavila jsem se !

rodinné vztahy tragédie rodinná tajemství

Kaira Rouda
americká, 1963