Kniha o mořeplavcích

Kniha o mořeplavcích https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116898/kniha-o-moreplavcich-116898.jpg 4 9 3

Objevování světa série

< 2. díl

S knihou se vydáme po stopách slavných mořeplavců. Budeme objevovat, jak se zvolna vyjasňovaly obrysy našeho světa a oddalovala hranice neznámého moře Temnot. Dozvíme se, kterak stará Evropa pronikala do Nového světa. Vydáme se na cesty za zlatem a vzácným kořením. Poplujeme ve stopách Kolumbových, Magalhãesových a Cookových. Seznámíme se s nádherou dalekých ostrovů a moří. Přečteme si k tomu i několik původních úryvků, abychom potěšení z nových poznatků obohatili o bezprostřední zážitek.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le livre des navigateurs , 1990

woita
29.05.2022 4 z 5

Tak tenhle malý poklad jsem dostal k vánocům jako žáček školou povinný a stále se vyjímá v mé knihovně (sekce historie), která se za ta roky rozrostla exponencionálním tempem. Obsahuje stručný přehled o všech zaznamenaných důležitých objevných cestách civilizace po moři a oceánech. Pro dítě velice zajímavé. A pro ty hloubavější odrazový můstek při hledání dalších zdrojů při poznávání historie mořeplavby.

regulax
17.02.2020 5 z 5

Skvělý minipřehled o významných objevech světových mořeplavců.

Eigis
03.04.2014 5 z 5

Tahle knížečka je sice vcelku útlá, ale v tomto případě vítězí kvalita nad kvantitou.

mořeplavba

François Place
francouzská, 1957
2013  68%Létající celnice
1995  87%Kniha o mořeplavcích
1995  88%Kniha o dobyvatelích

Kniha Kniha o mořeplavcích je v