Objevování dítěte

Objevování dítěte https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348882/mid_objevovani-ditete-H8M-348882.png 4 16 3

Maria Montessori začala svou pedagogickou dráhu prací s dětmi, které trpěly mentálním postižením. Docílila toho, že tyto děti složily zkoušku ze čtení a psaní určenou pro děti bez postižení. To ji podnítilo k tomu, aby svou metodu uplatnila i ve vzdělávání zdravých dětí. Právě tímto obdobím se zabývá kniha Objevování dítěte, kterou Maria Montessori napsala na samém začátku své pedagogické výzkumné činnosti. Systém montessoriovské pedagogiky je tu představen jako výsledek autorčina hledání a ověřování nejvhodnějšího způsobu vzdělávání malých dětí nejen ve školách a předškolních zařízeních, ale také v rodině. Vychází z poznávání potřeb malého dítěte, učí rozvíjet jeho přirozené schopnosti a smyslové vnímání. Kniha nejenom, že vysvětluje vědecké základy autorčina přístupu, ale seznamuje i s metodami a nástroji, které rozvoj jednotlivých vloh (jež souvisejí např. s pohybem, vnímáním, psaním, čtením, řečí, počítáním, kreslením, hudbou či náboženstvím) podporují a usměrňují. Vzdělávání v tomto systému není chápáno pouze jako příprava na školu, ale příprava pro život.... celý text

Přidat komentář

Simona99
03.01.2021 4 z 5

Zajímavá publikace o vzdělávání dětí dle Montessori programu. Najdete zde několik užitečných rad a typů do praxe. Doporučuji už jen ze zajímavosti:-)

vekune
05.03.2019 3 z 5

Určitě zajímavá kniha o vychove k přečtení. Snažím se Montessori principy řídit, ale někdy je to fuska. Kniha se ale nečte moc dobre.


Vojslava
30.01.2018 5 z 5

Praktická příručka, z níž si i celkem nepoučený čtenář odnese základní informace, jak funguje Montessori pedagogika. Bonusem je i dobrý překlad, který zaručuje čtivost. Četba nejen pro budoucí pedagogy... :-)