Objektiv z Ruska

O Rusku se i dnes píše velmi často. A i když už se o něm nemusí referovat jen z povinnosti a je možné psát bez obalu, velmi často se stává, že čtenář neví o této zemi o nic víc, než věděl dřív. Rusko je země, k níž má mnoho Čechů pochopitelný historický odstup. Ale i bez něj se dá obrovská země na východě jen těžko proniknout a jen málokdo může tvrdit, že něco opravdu pochopil. Zdeněk Šámal pracoval a žil Rusku jako stálý zpravodaj České televize čtyři roky. Jeho kniha není jen pouhou sbírkou reportáží televizního magazínu Objektiv ani strohý průvodce geografickými a historickými daty. Je to sonda pod kůži Ruska. Bez velké politiky, bez velkých slov a bez velkých dramat. Kdo s autorem projde všech jedenatřicet reportáží a s nimi další příběhy a črty, bude mít pocit, že Rusko důvěrně zná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39540/objektiv-z-ruska-39540.jpg 4.97
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Česká televize, Ivo Železný

Kniha Objektiv z Ruska

historikola
13.02.2014

Knížka vypráví dějiny Ruska a zajímavosti z této pěkné země.
Asi jsem čekal trošku jiný styl psaní. Je to takové strohé a tvrdě napsané. Necítím tam moc zápal pro vyprávění. Ano ty informace tam jsou, ale je to tak napsané jako kuchařka. Asi jsem čekal něco co tam není. Když jsem to kupoval tak jsem si kousek přečetl. Myslel jsem si, že to bude napsáno trošku jako cestopis nebo trošku s humorem. To jsem tam moc nenašel.
Jinak jak jsem psal. Informace tam jsou. Docela jsem byl zděšen i pravostí sletu událostí, které se stali. Ve škole samozřejmě před rokem 1989 jsem dostal v dějepise přesně opačné nebo úplně jiné informace. Takže mám co vyhazovat z mysli a dát tam správné informace.
Knížku hodnotím i přes to všechno kladně. Je to můj názor. Někdo může nesouhlasit.
David

Rusko