Obětní beránek

Obětní beránek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478289/bmid_obetni-beranek-wbO-478289.jpg 4 162 28

Ve Francii se čirou náhodou potkají dva ještě vcelku mladí muži. Nevěřícně na sebe zírají, jsou totiž jeden druhému podobni jako vejce vejci. Prvním je anglický profesor, starý mládenec, trávicí zde dovolenou, druhým je francouzský šlechtic (hrabě) s širokým rodinným zázemím. Profesor je v praktickém životě celkem bezradný, zato však uplatnuje ušlechtilá lidská a mravní východiska. Hrabě naopak netrpí žádnými mravními předsudky, zejména když mu právě v této chvíli bleskne hlavou fantastický nápad. Omámí pak svého anglického dvojníka alkoholem a poté si s ním smění nejen šaty, ale i občanskou identitu. Profesor se po probuzení ocitne uprostřed mnohočetné šlechtické rodiny...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Dialog

The Scapegoat , 1957

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Další kniha, která mě odložila naprosto vyčerpanou. :)

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 5 z 5

Skvělý námět a ještě lepší zpracování.

Neri
24.11.2013 5 z 5

Další z těch knih autorky, ke kterým jsem se v průběhu let několikrát vrátila. A určitě ještě vrátím. Výborný psychologický román od kterého se člověk jen těžko odpoutává.

Terry11
06.08.2013 4 z 5

Výměna či záměna osobností mě vždycky baví. A tady je to prostě dokonalé.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Pěkný a čtivý příběh dvou mužů, kteří se snaží vyřešit svoje problémy zvláštním způsobem.Protože jsou si neuvěřitelně podobní vymění si místa a pokračují v životě toho druhého. Je to dobré řešení? Přinese to jejich blízkým dobro, nebo trápení? V každém případě pak oba musejí nést následky a každý se toho zhostí po svém. Psychologicky dobře propracovaný klasický příběh, který se čte jedním dechem.

felia
20.06.2013

Souhlasím s kattyV. Nádherně postavený příběh, se závěrem, který rozesmutní každého čtenáře. Taková je většina autorčiných knih. Snad je mám všechny. Bohužel žádnou ve čtečce.

kattyV
16.02.2013 4 z 5

Kniha je výborně napsaná, ale podobně jako u Mrtvé a živé jsem se obtížně smiřovala se závěrem.

Luciš
21.07.2011 5 z 5

Je to kniha, která se přečte jedním dechem! Moc se mi líbila a doporučuji.