Obětina

Obětina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 557 180

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Sacrifice , 2008

Trissi
12.11.2016 2 z 5

Také nějak nesdílím všeobecné nadšení. Zdá se, že autorka, tak jako mnoho jiných, se snaží využít momentální oblíbenosti severských detektivek. Tak vzala nějaké legendy, runy, podivnou nemocnici s podivnými praktikami a kolem toho smontovala nějakou více méně uvěřitelnou zápletku. Atmosféra veškerá žádná. A ten konec...

petaSk
24.10.2016 3 z 5

Další thriller s mně protivnou hlavní hrdinkou a stereotypními postavami. Nesmí chybět ani kýčovitý happy-end. Pro mě další z lehce zapomenutelných thrillerů, ale já mám problém s většinou z nich.

Danago
19.10.2016 5 z 5

Knížka je plná zvratů. Velice napínavý děj. Žádná omáčka vše do sebe perfektně zapadlo. Knížka je opravdu skvělá. Autorka mě ještě nikdy nezklamala.

Šánka
23.07.2016 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a velká spokojenost. Dějově pestrý, napínavý a nádherně děsivý thriller, jehož příběh se odehrává v pochmurné atmosféře Shetlandských ostrovů,......a k tomu ta perfektní obálka knihy, temná, jako jsou tajemství a staré legendy, které skrývají tyto ostrovy.
Měla jsem trošku obavy, kniha má přes 500 stran, že by děj mohl být zdlouhavý, byly to naprosto zbytečné obavy, protože příběh vás nenechá ani chvíli v klidu, večer nebudete moci usnout...a ráno budete vstávat nevyspaní :-).

jitus.drahotska
05.05.2016 4 z 5

Velmi dobrá knížka, četla jsem jí na doporučení od mamky, která tohle krimi prostě miluje. Velmi se líbila originálně vymyšlená zápletka, která se skvěle proplétala s místní kulturou a legendami.

Vlak7
12.04.2016 5 z 5

Libila se mi vice nez Volavka, před sebou mam Uz me vidíš.

petrzel
08.04.2016 5 z 5

Kniha byla napínavá, plná zvratů a mě moc bavila.

bagel
10.02.2016 4 z 5

Napínavá kniha, která mě zaujala a taky přiměla podívat se do atlasu na Shetlandské ostrovy.

amladar
06.02.2016 5 z 5

Bezva kniha, zajímavé prostředí a námět vynikající! Autorku si dávám do oblíbených.

kikies
27.01.2016 4 z 5

Velice dobrá detektivka, propracovaný zločin s nádechem tajemna, proradní padouši i jejich nesmírně inteligentní a odvážní pronásledovatelé. Od pěti hvězdiček mě odradilo jen to, že autorčina série s Lacey Flintovou je ještě lepší ;-)

milunka21
22.01.2016 5 z 5

Velmy čtivá a napínavá,opravdu moc se mi líbila :-)

Krysa1769
11.01.2016 4 z 5

Z mého pohledu žádné velké umění, ale když jsem Obětinu dočetla, přála jsem si, aby ještě pokračovala. Druhá knížka od spisovatelky a určitě si pořídím další.

3nitka
28.12.2015 4 z 5

No teda. Naozaj veľmi čtivá kniha.

mischinka
27.12.2015 5 z 5

Úžasné, skvělý příběh, bavil, jako uz dlouho detektivka ne :) můj úsudek byl dost mimo :) musim zkusit autorcinu sérii

Michaél74
10.12.2015 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. Vzhledem k zajímavému námětu a místu děje jsem čekal lepší atmosféru, tady šlo z velké části o detektivní vyšetřování, místy to bylo rozvleklé, nemělo to ten správný náboj.

DominikV
23.11.2015 4 z 5

Kniha je čtivá a napínavá, pustiny shetlandských ostrovů jsou přesně tak temné, jak jsem si při čtení popisku představoval, a postavě hlavní hrdinky jsem snad ani nemohl fandit víc. Bohužel to není úplně přesně to, co jsem očekával, a z mého pohledu zůstává předešlá kniha autorky (Už mě vidíš?) nepřekonána. Kniha ovšem za přečtení rozhodně stojí.

NikaMirka
29.10.2015 4 z 5

Dlouho jsem se této knize vyhýbala, protože mě odrazoval název "Obětina?", co to je za překlad? Nakonec jsem ovšem knihu otevřela a začetla se. Vůbec jsem nečekala jakým směrem se příběh ubere. Bože, koho tohle vůbec může napadnout? Kniha je čtivě napsaná, a i když někdy jsou některé pasáže zbytečné a zdlouhavě rozepisované, stojí za to si knihu vzít do ruky a přečíst. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od autorky přečetla. I když, na další její knihu se nevrhnu hned po přečtení této, jako tomu bylo třeba u Larse Keplera, protože se mi příběh nezdál, zas až tak strhující, jak ostatní píšou. Určitě je to krásný, čtivý, zajímavý příběh, ale mě v něm chyběl náboj, který mě přikurtuje na místě a drží mě u knihy dokud neotočím poslední její stránku.

bookcase
23.10.2015 5 z 5

Naprosto úžasné, můžu-li to o thrilleru říct. Nemohla jsem se odrhnout, bylo to napínavé a děsivé.

ji7967
05.10.2015 5 z 5

Wow...kniha napínavá od začátku do konce..je to ten druh knihy, od které se prostě nemůžete odlepit, na kterou se celý den těšíte, při čtení jste napnutí jako struna a i když si pořád říkáte "jo, takže to bude takhle, to je jasný"..nakonec je všechno úplně jinak! Výborná detektivka, mohu jen doporučit.

fis.rena
03.10.2015 5 z 5

Jsem nadšená! Tajemství,záhady,vraždy neuvěřitelných rozměrů pro jejich ještě neuvěřitelnější důvody. Skvělé,tleskám!