Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Moc se mi líbil styl, kterým byla kniha napsaná. Příběh mi možná občas připadal trošku přitažený za vlasy a chvíli jsem uvažovala i o slátanině, ale zas tak zlé to nebylo. Rozhodně jsem si užívali typický anglický humor, kterého je knížka plná, a ... a strašně oceňuju, že to nebylo odhadnutelné už od prvních stránek.

GonnyMaister
30.11.-0001 5 z 5

Velice poutavý příběh, postava se pomalu "nevědomky" ztotožňuje se seriálovým hrdinou a
ikonou seriálové součastnosti, dr. Housem. Což je velikou pýchou a plusem této knihy
především pro jeho kultovní příznivce. Díky nenahraditelným popisům osob a děje, Vás
zcela pohltí a i delší dobu po přečtení knihy, budete za každým tmavším rohem, nebo sloupem, hledat pozorovatele, kteří "hlídají" každý váš krok. Trochu mě jen mrzí některé zcela mimo počeštěné výrazy. I s touto chybou se však kniha řadí mezi top. Doufejme že v budoucnu vydá tento úspěšně všestranný umělec další neméně kontroverzní díla.

pe3czech
30.11.-0001 5 z 5

Hugh Laurie se nezdá a je velká škoda, že zatím nebyl přeložen The Paper Soldier, moc se na něj po dojmu, jaký na mě udělal Thomas Lang v Obchodníku se smrtí, těším. Kupodivu, i když je kniha daleko starší než TV show House, M.D., si dovedu docela dobře přiřadit k postavě Langa právě Gregoryho House.... Laurie si de facto napsal roli sám sobě na míru:) Prozatím poslední nová vlastní kniha(01/2010)

Márinka
30.11.-0001 3 z 5

Zřejmě pod dojmem "doktora Hause" jsem očekávala více.

Teenka
30.11.-0001 5 z 5

Rekla bych, ze Hugh Laurie je muz mnoha talentu a napsat vtipnou knihu mu necini sebemensi problem.

luciekla
30.11.-0001 5 z 5

Moc jsem nevěděla, co od téhle knihy očekávat, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Velice čtivé se spoustou britského humoru, který možná nesedne všem, mě ale skutečně pobavil.

joehot
30.11.-0001 5 z 5

U téhle knihy jsem se Bavil (skutečně s velkým B). Anglickou ironií je to prostoupeno skrznaskrz a jako hlavní postavu si vážně nelze představit nikoho jiného, než Dr. House..

Skrew
30.11.-0001 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostal, sám bych si ji asi nekoupil. Ale líbila se. Humor je zde takový zvláštní. Je to takové dětinské (britské?) chytání za slovíčka. Trochu mi to svou ztřeštěností připomínalo třeba "Jak jsem vyhrál druhou světovou válku". Ve druhé půlce pak humor ustupuje a byl jsem pro změnu napnutý jak to dopadne.

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x