Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

Kopta
11.04.2015 3 z 5

Teoreticky nevím, jaký mít názor na knihu. Poslední dobou jsem létal s draky a užíval se ve smyšlených světech, že jsem si odvykl na reální svět z knih. I tak nějak jsem chtěl zjistit jak Hugh alias Dr. House dokáže psát super knížky. Hlavní postava byla rozdílní než House, ale měla stejný styl humoru. I zápletka měla jistou pointu a originálnost, ale spisovatel nebyl na mé poměry schopný psát, tak abych u toho vydržel více než dvě kapitoly nedýchat. Hugh odvedl na spisovatelský debut dle mého až skvělou práci. Nicméně celkově vzato si myslím, že si najdou lepší knihy podobného žánru. Zlatý střed... řekl bych.

E_Lan
22.02.2015 2 z 5

Kniha mě bohužel zklamala. Zpočátku je ten styl Dr. House docela sedí a nenudí, ale později člověk pochopí, že je to prvoplánovité a samoúčelné a nudné pasáže začne skoro přeskakovat. Navíc jsem se také ztrácel v ději a postavách, tak nějak ta linka neseděla. Na závěr naopak kniha zrychlila a poslední stránky člověk skoro hltá. To ale bohužel na dobré hodnocení nestačí. Bylo to trápení...

Katies
07.02.2015

Panu Lauriemu fandím, proto jsem měla obavy ze zklamání. Skpokojeně musím říci, že to se naštěstí nekonalo. Podotýkám, že někteří by mohli mít problém s humorem, já ale tento druh opravdu můžu a hlášky, komentáře či myšlenky jsem si upřímně užila. Zastávka v Praze je takovou třešničkou na dortu a zřejmě i má nejoblíbenější pasáž z knihy. Udivuje mě že se ostatní ztráceli, protože já jsem například neměla sebemenší problém. Fajn oddechovka u které ale prostě musíte dávat pozor co se kde děje:)

mikee007
24.01.2015 4 z 5

Ke konci tomu trochu došel dech (alespoň tak mi to připadalo), ale byla to dobrá knížka.

embi
15.01.2015 3 z 5

Pohodová odpočinkovka.

woohoo
20.12.2014 5 z 5

Výborná kniha a skvělý Anglický humor.

Note
16.12.2014 5 z 5

Vyborna kniha. Pisana vtipne, svizne a zaroven putavo, vyborne vyrozpravany a zamotany dej. Kniha si drzi uroven az dokonca.

luci75
02.12.2014 2 z 5

Už je to nějaký ten pátek co sem knihu četla, ale moc dobře si pamatuju, že jsem se hodně ztrácela v ději a musela jsem se někdy vracet o několik stran zpět a číst je znovu.

Jihorka
02.12.2014 4 z 5

Příběh mě pohlitil hned od začátku a bavil až do konce. Humor hlavního hrdiny, který jej neopouštěl ani v nejprekérnějších situacích, ve mě občas probouzel myšlenku, že Lang je opravdu mírně retardovaný, ale bavil, a to je hlavní. Občas jsem se musela k některým situacím vracet, abych se ujistila, že mi vše došlo. ;) Překvapuje mne, jak na mě závěr zpětně působí až nepatřičně vážně, téměř pateticky.

Za poslední dobu jedna z knih, která mi určitě na dlouhou dobu utkví v paměti.

SalomeH
26.10.2014 2 z 5

Humor Hugha Laurieho je mi velmi blízký. Co se týká překladu, to už je pochybnější. Na jednu stranu zmiňovat Ženu a život nebo Bartošku v ryze anglosaském prostředí je pěst na oko, ale kdyby tam byly nechané původní reference na britské celebrity konce devadesátých let, tak bychom si taky nepomohli, protože bychom nevěděli, o kom je řeč.
Knížka popisuje příběh ostřelovače z donucení, který se zaplete do obchodu se zbraněmi, násilím a CIA. Asi. Vzhledem k tomu, že každá postava používala přibližně tři sta krycích jmen, a ještě si je osoby z různých proti sobě stojících skupin stále vyměňovaly, nestačila jsem s vývojem situace (a hlavně oněch postav) držet příliš krok.

Séboun
21.10.2014 4 z 5

Musím uznat, že mě mistr Laurie velmi mile překvapil. Ze začátku jsem ovšem měl takový dojem, že se utápím v uměle vytvořených rádoby vtipných hláškách a přirovnáních, které mi přišly víc trapné než legrační. Po pár stránkách mi to ale přestalo vadit, ba co víc, začalo se mi to i líbit. A to hodně.
Langovi jsem začal zobat z ruky hned poté, co jsem zavrhl svoje počáteční rozporuplné pocity. Ten chlap dokáže lidem skvěle zahrát na nervy, vytočit je na 180 a hlavně má na všechno připravenou údernou odpověď. Bomba.
Srdcovka ovšem přišla v tu chvíli, jakmile Thomas začal v rámci svého "nasazení" cestovat, přičemž jeho návštěva Prahy je podle mého názoru nejlepší pasáží z celé knihy. Scéna z taxíku je naprosto geniální. Autor evidentně alespoň jednou naše hlavní město navštívil.

Na závěr si nemohu odpustit jednu Thomasovu hlášku, při které jsem málem spadl z křesla: "Najednou jsem začal přemýšlet o lavinách a musel jsem se vědomě krotit, abych nepodlehl divokým fantaziím, jak končím pohřben pod tisíci tunami sněhu. Co když moje tělo nenajdou několik let a až mě konečně vyhrabou, bude už tahle bunda beznadějně nemoderní?"

4/5

smilly
03.09.2014 4 z 5

Z tohohle jsem vyjetá jak Paris Hilton na oslavě svých narozenin, fakt. Kéž by mohl být Thomas Lang můj nejvíc nejlepší kámoš, určo bysme si perfektně rozuměli, oba máme rádi dobrou whisku, semo támo si zapálíme (on cigarety, já táborák), ale hlavně mi vyhovuje Thomasův smysl pro humor, neb se mu povedlo mě rozsekat už na stránce čtrnáct, když popisuje, jak byl zavřený. " Bylo to sice jen na tři týdny a jen ve vazbě, ale když jste museli hrát dvakrát denně šachy s fanouškem West Hamu, který vydával jen jednoslabičné zvuky, na jedné ruce měl vytetované ZLO a na druhé taky ZLO, a to se sadou figurek, v níž chybělo šest pěšců, všechny věže a dva střelci, tak si pak vážíte všelijakých drobných věcí v životě." Ano, beru si svůj kolťák a jdu mu krejt záda, protože Hugh Laurie ho postavil do nelehké situace, kdy prostě nemůžete nikomu věřit, tenhle obchod se zbraněma je totiž pěkně vostrej, určo je to větší divočina než prodávat pekelně drahý elektrický dečky důchodcům. No, nebude to lehké oblafnout všechny ty máča z CIA, teroristických organizací a mezinárodního obchodu.
Jako bonus mě pobavilo lehké pošťouchnutí do pražských taxikářů (Ano, Thomas navštivil náš stověžatý Prágl.). "Nakonec jsem sehnal taxíka a řekl řidiči plynnou angličtinou, že chci na Václavské náměstí. Teď už vím, že tato věta má totožnou výslovnost s českým jsem tupý cizinec, oberte mě o všechno." - U téhle knihy se prostě nejde nesmát, pokud tedy nejste Vašík Klausojc, ten chlap snad v životě nehnul brvou.

Bubbu
26.08.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla poutavá a když jsem se do ní začetla nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bezvadný anglický humor a trefná přirovnání. plný počet :D

technik1965
19.08.2014 3 z 5

Celkom dobrý humor, ale ku koncu sa to trhalo od reality

DennisMoore
19.08.2014 5 z 5

Velká zábava, která klasickou drsnou školu stejnou měrou ctí, jako si z ní utahuje. Potěší návštěva Prahy, hlavní hrdina je neskutečně vtipný (obzvlášť co se týče nejrůznějších přirovnání) a mnohokrát mě přiměl, abych vyprskl smíchy. Závěrečná pointa pak z celé knihy udělala senzační anekdotu.

Seraphin
31.07.2014 odpad!

To že jsem hodnotila knihu odpadem neznamená, že by byla nekvalitní, ale jen mi nesedl námět.

danekdj
26.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha, skvělý sarkastický humor Pana Laurieho. Je krásně vidět jeho láska k motorkám, trochu nesmělost u žen... Pokud jste trochu pozorný, soustředěný čtenář v knize se neztratíte... Jenom škoda že po 11. září odmítli natočit film na motivy knihy ve kterém si měl Pan Laurie zahrát hlavní roli.

martinnovak12
19.07.2014

Zdravím, Hugha Laurieho mám jako umělce rád. Kniha je Výborná, Má spád, rychle se čte, nebere si servídky a zároveň je svým cinickým a dosti promyšleným, trefným humorem svá. Ano, nějakou detektivku jsem už přečetl, ale tenhle žánr není hlavním terčem mého zájmu avšak musím říct, že kniha je výbornou kompozicí několika žánrů a nedaá se sand za nic zkritizovat. Děj se dotýka metropolí několika zemí a nejen nich a prostředí je popisováno živě a nevytahuje na čtenáře nepravdivé, nebo přikroucené informace a nijak nehanbí jejich jména. Autorův Děj a jeho svět jimi protéka, aniž cokoli kazí celkový dojem.

rabor
19.07.2014 3 z 5

Svižný thriller púsobící jako kříženec agenta 007 a doktora House. Dějová linka vytváří občas až příliš splácanou omáčku pro umíštění nemalého množství suchého, cynického a ironického humoru. Doporučuji nad knihou příliš nepřemýšlet, pak vás múže i docela dobře bavit.

kvapsv
13.07.2014 1 z 5

Knihou se koušu už od Vánoc a teprve včera jsem ji dočetla..navíc tak trochu s donucením, protože rozečtené knihy nikdy neodkládám. Jednu hvězdičku jsem dala spíše z lítosti..Hugh Laurie by měl spíše zůstat u hraní, protože to mu jde určitě mnohem lépe než psaní. Nicméně nepopírám, že se mi kniha nemusela líbit třeba i proto, že detektivky nečtu. Čekala jsem, že alespoň konec knihy překvapí..bohužel se tak nestalo.

PS: knize nemohu odepřít, že některé pasáže byly vtipné a přirovnání velmi trefná! :)

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x