Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

Evca999
03.02.2013 5 z 5

tak tuto knihu jsem si koupila proto, že ji napsal Hugh Laurie, ale rozhodně nejsem zklamaná. I když je příběh dost zamotaný, tak je i velmi zajimavý.

Kůstka
29.12.2012 4 z 5

Miluju ten jeho humor. Škoda že se v té druhé části nějak vytratil a přebila ho podle mě docela zmatenost, vážně jsem se docela často ztrácela v tom, kdo je kdo, kdo co chce nebo nechce.. Ale prostě Hugha miluju a nemůžu jinak. :))

Constantin
29.12.2012 5 z 5

Som rád, že som ju dostal na narodeniny. Nie som až taký knihomoľ, ale táto kniha má pobavila. Vôbec som nemal chuť ju založiť niekde.

MaxQ
22.12.2012 3 z 5

Nedočetl jsem ani napodruhé. Zřejmě je to tím, že nemám paměť na jména a vždycky jsem se v nich beznadějně ztratil. Ale pár skvělých vtípků tam je, to zase jo.

aannyy
08.10.2012 4 z 5

Přečetla jsem si ji, i když jsem byla upozorňována, že je to kravina. Mně se to líbilo :-) Sice jsem byla trochu zmatená, kdo je kdo a kde kdo je, ale fakt se mi líbilo.

Evouš
02.09.2012 4 z 5

Knížku jsem si koupila hlavně kvůli autorovi a očekávala jsem od ní opravdu hodně. Po přečtení jsem byla chvíli zmatená ze všech těch jmen, míst a zápletek, ale nakonec musím uznat, že se mi " Obchodník se smrtí" líbil. Nejvíc mě potěšila pasáž, která se odehrává v Praze a příhoda s předraženým taxikářem mě opravdu pobavila :) Musím řict, že Hugh Laurie má svůj vlastní osobitý způsob psaní, který se však nemusí každému zamlouvat...

Jujkyna
25.07.2012 4 z 5

Taková fajn oddychovka :) Ironie a britský humor se mi dost líbí, navíc děj je hodně akční mnohy trochu nepřehledný, ale kniha rychle vtáhne do děje, takže ta nepřehlednost je vám docela fuk.

jjarolimek
23.07.2012 4 z 5

Na tuto knihu jsem kdysi narazil úplně náhodou - v supermarketu. Vlastě jsem v té době ani nevěděl, že Laurie - mimo to, že je dobrý herec a muzikant - je i spisovatelem. Už samotný obal má takto neznalým zřejmě naznačit, že se opravdu jedná o "dr. House". Pustil jsem se tedy do čtení s očekáváním kvalitního humoru, který mám s Lauriem spojený, a očekávání se naplnilo. Po této stránce jsem byl opravdu uspokojen - ironické narážky, britský humor, paráda. Samotný děj detektivky je zajímavý, napínavý, ale tolik se toho hromadí, že opravdu v druhé polovině začíná být až nepřehledný. Celkově se mi však kniha četla nad očekávání dobře.

st.me
16.07.2012 odpad!

Po dočtení posledního řádku, jsem knihu zavřela a pomyslela si: "Co tohle ksakru bylo!? Hovadina, slátanina, nemělo to hlavu ani patu, prostě fuj, ble, už nikdy víc!"
Pravda je tam ironie a sarkasmus, ale i tím se tam šetří jako s šafránem.
Hughu Laurie jsi skvělý herec, dobrý zpěvák, ale tvůj román mi fakt nesedl.

MissCarter
22.06.2012 4 z 5

Začátek byl opravdu velmi dobrý.U konce jsem se trochu ztrácela a konečné rozuzlení bylo docela překvapivé,ale jinak skvělé čtení.Bavila jsem se u sarkasmu a ironie spisovatele.Jako bych slyšela mluvit dr.House

DarkFireflies
19.06.2012 4 z 5

První třetinu knihy jsem přečetla jedním dechem, poté jsem se ale popravdě začínala trochu nudit. Příběh mi přišel trochu roztahaný a místy zmatený, jinak se mi ale kniha opravdu líbila. Byla psána s humorem a měla i parádní závěr. :)

evajs.evajsek
01.06.2012 5 z 5

přečtěte a uvidíte sami ... jak píšou ostatní - trošku chaotická, přehlcená jmény, každopádně dočetla jsem do konce a přemýšlela oo vyvrcholení děje ještě několik dnů.....ale to zřejmě k Hughovi patří ... ještě jsem nic podobného nečetla.

Peter.Melon
02.05.2012 4 z 5

Obchodník se smrtí-spousta jmen,míst a jeden whisky popíjející chlápek.Vcelku zábavné a někdy i napínavé.Autor přidal ke každému oddílu knihy citát,což beru jako plus této trochu chaotické knihy.Po jejím přečtení jsem o ní ještě musel chvíli přemýšlet...

Verrrunka
03.04.2012 2 z 5

Jeden velký chaos... Spousty jmen, ve kterých jsem se ztrácela, spousta postav, bez kterých by se to celé divadélko obešlo. Hoodně zamotaný příběh. Ano místy vtipné, to musím uznat. Ale jinak mi přišlo, že kdyby knížka skončila v polovině, mám z toho stejný pocit, jako na konci. Žádná velká gradace, nic významného, na co bych se těšila už od půlky. Začátek velmi slibný, vypadalo to na dobrou zápletku a pak se to začalo celé zamotávat a zamotávat a výsledek je velmi zvláštní. Navíc se člověk prostě neubrání většímu očekávání, když autorem je PAN Hugh Laurie. A to je ta největší chyba, kterou můžete udělat... Když do toho půjdete jako do thrilleru s prvky humoru, nemůžete být moc zklamaní, zmatení ano, ale ne zklamaní. Pokud se ji rozhodnete číst proto, že ji napsal Dr. House (jako já :-)), nebude z toho nic dobrého...

BaraQuda
14.03.2012 5 z 5

U této knihy jsem se bavila hned od začátku, což je dost důležité. Není lehké zaujmout čtenáře hned první větou, či snad kapitolou. Tady se to rozhodně povedlo a pokračovalo to dále. Ironický a nakažlivý humor ala Dr. House Hughovi zřejmě svědčí i v životě. Tato kniha je toho skvělým příklad. Doporučuji. :)

Aaaannnn
08.03.2012 5 z 5

Bavila jsem se.... Skvělá kniha

vitavita
06.03.2012 4 z 5

Skvěle se čte, Hugh je originál každým coulem.

Lamička
28.01.2012 5 z 5

Skvělé čtení, rozhodně doporučuji. Hugh Laurie je jedním z nejnadanějších lidí naší planety, tak všestranného umělce jsem už dlouho neviděla. Kniha má jednoznačně plný počet !

Horxus
13.01.2012 4 z 5

Kniha opravdu vtipna a zajimava, a jak uz tady nekdo psal, hlavni postava napadne pripomina stareho dobreho Dr. House. Jeho ironie, a skepticky pohled na svet me velmi zaujal, avsak jednu vec musim autorovi vytknout- uz asi na ste strance jsem se ztratila ve vsech jmenech, ktera se v knize objevila. Nevedela jsem kdo je kdo, a kde se vlastne hrdina ted nachazi, a nazvy ruznych zbrani jsou pro me jako lajka naprosto nerozeznatelne a nedokazu si predstavit hrozbu kterou je temito zbranemi mozno napachat.

eliska18
04.01.2012 odpad!

Souhlasím s Lichtenberg. Kdysi mi ji půjčila kamarádka, absolutně se mi nelíbila.

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x