Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

historikola
01.07.2014 5 z 5

Knížka byla zajímavá, některé pasáže jsou napsány velmi dobře, některé jsou trošku delší a člověk se tam zamotává. Ale jinak knížka je velmi dobře napsaná.
Přečetl jsem a vracím ji zpět.

NikaV
17.01.2014 2 z 5

Knihu mám už dlouho, zkoušela jsem se začíst asi třikrát a vždy ji odložila nejpozději kolem třicáté strany. Tentokrát jsem dočetla poprvé až do konce, ale byla to fuška :-) Jako by si dal pan autor za cíl, pobavit čtenáře na každé stránce alespoň dvěma vtipnými hláškami, které mně osobně ne vždy sedly, někdy byly spíš únavné. Krycí jména hlavního hrdiny zamotala hlavu nejen jeho nepřátelům, ale i mně. Velké množství osob, důležitých pro dokonalé pochopení složitého děje - to není nic pro sklerotickou matku, která si nemůže dovolit přečíst knihu jedním dechem. Prostě se mi po návratu od všedních povinností zpět ke knize stávalo, že jsem jen stěží lovila v paměti, kdo je to ten O'Neal , Barnes, Solomon, Dirk, Ricky atd....
Pár stran knihy jsem ale opravdu "zhltla". Ovšem to už mi mezi nimi prosvítala tiráž.

Neříkám, že je kniha špatná. Jen jsme prostě s panem Lauriem každý na jiné vlně.

Dera
27.12.2013 3 z 5

Něco mezi thrillerem, detektivkou a komedií. Pro mě je to takový zvláštní hybrid. Některé hlášky v knize mě opravdu pobavily. Bohužel to je jedno z mála, co bych vyzdvihl. Příběh je průměrný, bez větší hloubky. Působí povrchně a roztržitě.

godzilka
25.12.2013

Knize musím přiznat plusové body za to, že jsem do poslední chvíle netušila, jak to dopadne.

,,Nakonec jsem sehnal taxíka a řekl řidiči plynulou angličtinou, že chci na Václavské náměstí. Teď už vím, že tato věta má totožnou výslovnost s českým ,,Jsem tupý cizinec, oberte mě o všechno"...."

smnpka
22.12.2013 3 z 5

Dobrá knížka. Většina přirovnání mě fakt pobavila.

glombas
14.12.2013 5 z 5

Podařená záležitost. Velmi dobře se mi četla a skvěle jsem se u ní bavil.

timelady
16.11.2013 4 z 5

Vtipná a nesmírně čtivá kniha.

TedTonks
11.11.2013 5 z 5

Extrémně humorná kniha napsaná osobitým stylem Hugha Laurieho, pravdou ovšem zůstává, že člověk se občas ztratí v ději. I při třetím čtení jsem si všímal nových věcí.

malazluta
17.09.2013 3 z 5

Kniha se mi líbila, hlavně humor, akorát jsem se při čtení trošku ztrácela - proto průměrné hodnocení, jinak by bylo hvězdiček víc.

MahulenaK
16.09.2013 2 z 5

První půlka super, pak už jsem se začala trochu ztrácet v postavách i v ději, a knížku jsem dočetla jen proto, že se knížky dočítaj'.

smaille
09.09.2013 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, hlavně styl humoru. Praha mě také potěšila, hlavně přesný popis pražských taxikářů, na který stačily dvě věty :-) Občas jsem se trápila množstvím postav, pokud se některá objevila na začátku knihy a pak až na konci, už jsem neměla šanci si vzpomenout, kdo to vlastně byl, z toho důvodu hvězdička dolů. Ale rozhodně to nebyl zahozený čas a knihu doporučuji.

zoew
04.09.2013 3 z 5

Po prvních několika kapitolách jsem si říkala, že tahle knížka je nějaká divná. Po dočtení bych řekla, že je spíš zvláštní, plná neobvyklého humoru (suchého?, ironického?, sarkastického?, černého?, britského? - asi od všeho trochu), dost ukecaná (přílišné odbočky od tématu - i když jsou vtipné - dost rozptylují a děj znepřehledňují). Nejspíš díky té ukecanosti a množství postav jsem se v zápletce na konci už dost ztrácela, nevěděla jsem kdo je kdo a na čí straně vlastně stojí. Tohle vše ale nic nemění na faktu, že tahle bezesporu originálně napsaná netradiční detektivka s nepříliš zajímavou zápletkou, kterou bych ohodnotila max. dvěma *,se četla dobře a dost mě bavila. Ovšem za ten humor bych dala 4* a za originální a zajímavý sloh 3 a 1/2 *, takže když to zprůměruji, jsou to solidní 3*.

MagdalenaHalow
15.08.2013

První část mě neuvěřitelně bavila. Měla spád, nechyběl v ní humor, ani překvapivé zvraty. Druhou část jsem ani nedočetla. Nuda, nuda, nuda. A taky jsem to moc nechápala.

willi
24.07.2013 4 z 5

Neskutečný člověk ten Hugh Laurie! Veslování, hraní, zpěv, psaní divadelních her a teď i knih...co je fascinující,že ve všech těchto oblastech je nadprůměrný... první polovina knihy je báječná, plná sarkastického humoru..nejednou se mi stalo, že jsem se při čtení hlasitě smála na veřejnosti..druhá polovina už je trochu chaotická, velké množství jmen,ve kterých se člověk ztrácí a humor lehce opadá, ale v celkovém hodnocení zase nadprůměr :-)

jaHanicka
21.07.2013 5 z 5

Stejně jako s bluesovým albem a Černou zmijí, představitel Dr. House se zase jednou ukázal. Spousta nečekaných zvratů, nečekaných vztahů a hlavně ironických a arogantních vtípků, to je přesně to, co jsem v téhle knížce čekala. Našla jsem však mnohem víc. Díky tomuhle románu, který jako první tohoto žánru mě udržel až do konce a několikrát přilákal zpět, se pro mě Hugh Laurie stal jedním z nejvíce všestranných umělců dnešní doby

pidalka777
04.07.2013 5 z 5

Velice vtipné, poutavé a dokonce navštívil i Prahu.

markuc
20.06.2013 4 z 5

vtipna kniha, pribehove nic moc, ale hlasky vyhravaji na plne care

Šmak
13.06.2013 5 z 5

Na zadní straně obálky se píše: „Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem." a ano, je to vtipný příběh s vysokým nadhledem.
Thomas Lang srší vtipem a hláškami, jak jen to jde a i ty které se mu nepovedou člověka rozesmějí. Charakter všech postav a realistické konverzace, čtenáře vtáhnou do příběhu a odtrhne se jen když má potřebu "umřít".
Konec se zdál být podle Hollywoodské předlohy, ale i to se dalo přežít.

Hodně velké plus bych dal H. Lauriemu za to, že se kus příběhu odehrával i v ČR, a já jakožto vlastenec jsem byl tímto velice potěšen.
Ale naopak bych mu udělil mínus - o hodně menší než plus - za tolik jmen ve, kterých se člověk po čase ztrácel. Všechny ty přezdívky, krycí jména atakdál byli občas až otravné, ale člověk s lepší pamětí si toho ani nemusel všimnout.

5/5

BooksLucyKing
09.06.2013 4 z 5

U této knihy jsem málem umřela smíchy aspoň 1000x. Je sice pravda, že v ději jsem se trochu ztrácela, postupem času už jsem nevěděla, kdo je na správné straně a kdo na té zlé ale to pominu vzhledem k těm dokonalým hláškám. Hlavní postava mi od začátku připomínala směsici Dr. House a Hawkeye z Mashe, což jsou moje nejoblíbenější seriálové postavy, takže další plus a psáno rukou Hugha, kterého obdivuju nejen jako herce, hudebníka ale teď i jako spisovatele.

pecka02
09.06.2013 4 z 5

ano, mám ráda dr. House a myslím, že Hugh Laurie jej zahrál výborně, ale jaká asi bude kniha od něj? opravdu jsem byla zvědavá a musím říci, že nezklamala... :) měla zajímavý děj, dobře se četla a hlášky hlavního hrdiny mě leckdy opravdu pobavily :D myslím, že na první dílo, je to opravdu povedené...

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x