O ztracené lásce

O ztracené lásce

Pohádkový příběh s ilustracemi Vladimíra Komárka, který v širokém časovém záběru vypráví o lásce, jež byla vypovězena ze země, dívce, která byla vychovávána jako chlapec a zakletém princi, který nepoznal, v čem tkví síla lásky. Autorka se snaží skloubit pohádku s realitou venkovského života, včetně popisu lidových zvyků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9645/o-ztracene-lasce-Pn6-9645.jpg 4.334
Romány, Literatura česká
Autor obálky:Vladimír Komárek
Vazba knihy:vázaná
ISBN:80-7202-162-1

Elsa14

Knihu mi doporučila maminka. Velmi si ji chválila, proto jsem se rozhodla, že si ji taky přečtu. Byl to velmi zvláštní příběh, originální. Ale velmi krásný. Okamžitě jsem se do knihy začetla.

Lanisa1966

Krásný, jemný příběh.

edith79
20.04.2016

Krásná knížka, ke které jsem se dostala díky podle ní natočenému seriálu. Obojí prostě miluju.

Spýťa
21.12.2015

Právě jsem začal knihu číst a čte se opravdu pěkně, ale nutno dodat, že je to pohádka pro dospělé, je tam hluboká filosofická myšlenka a navíc velmi silné depresivní momenty. Televizní seriál podle této knihy skvěle zachytil filosofickou myšlenku, ale jako malý jsem ji stejně nepochopil, byť to byl můj nejoblíbenější seriál, tak jako dítěti se mi líbily hororové momenty :-)

Kubíííína
08.12.2013

Tato kniha se mi velmi líbila, přečetl jsem ji jedním dechem. I televizní seriál natočený podle této knihy byl velmi dobrý.

HiNataLi
18.10.2013

Už je to dloooouhá doba, co jsem tuhle knížku četla, ale vím, že se mi hrozně líbila, stejně jako seriál. Snad budu mít čas ještě někdy se k ní vrátit.

Chemiczka
11.03.2013

Knihu jsem četla až po shlédnutí stejnojmenného seriálu, ale byla pro mne stejně okouzlující. Nádherný pohádkový příběh s zamyšlením pro dnešní svět. Ocenila jsem přítomnost duchovních hodnot, které z příběhu přímo čiší (o nezbytné nutnosti lásky v lidském bytí). Jedním slovem Kouzlo.

Pájuš
15.11.2012

opravdu pohádkový příběh :)

růža
07.11.2012

Evička Hudečková má úžasnou češtinu. Pamatuji se, když měla proběhnout filmová verze - na pokračování - tak Evička Hudečková v televizi řekla: Zázraky se dějí. Každý den, ale lidé se je odnaučili vidět. Setkání s ní bylo pro mne zlomové.

Okřídlená li

Filmová předloha byla okouzlující :) Četla jsem to zároveň s jednotlivými díly.

zfilmováno

Eva Hudečková