O Rumcajsovi a zbojníckom synáčikovi Cipískovi

O Rumcajsovi a zbojníckom synáčikovi Cipískovi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283705/mid_o-rumcajsovi-a-zbojnickom-synacikov-1DR-283705.jpg 5 56 7

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Mladé letá

O Rumcajsovi a loupežnickém synku Cipískovi , 1973

Laféeverte
04.02.2021 4 z 5

Když akceptujete výchozí fakt, že "Češi jsou jsou z principu proti vrchnosti," tak jsou to takové milé příběhy - srozumitelné a humorné, kde rušitelé klidu lesa Řáholce i Jičína jsou sice potrestáni, ale tak nějak laskavě. Pokud umíte německy nebo francouzsky, tak se při předčítání dětem pobavíte i u českých fonetických přepisů. Příjemná je délka jednotlivých příběhů, takže i menší děti zvládnou udržet pozornost.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Krásná vzpomínková kniha mého dětství. Nezapomenutelné příběhy Cipíska a jeho rodičů v rodném Řáholci. Také nesmí chybět ostatní postavičky, které jsou opravdu vtipné a dávají celému vyprávění ten správný punc.

E.lisabeth
20.12.2019 3 z 5

Pri predcitani detem, je treba pocitat s prereky. Nektera slovicka se vazne nedaji :-D. Jednotlive prihody bych hodnotila tak pul napul.

petraj30
18.09.2019 5 z 5

Tato kniha patří mezi oblíbené mého syna, mohla bych to číst tak 50x denně společně s Křemílkem a Vochomůrkou a Mikešem

Bustedka
25.10.2017 3 z 5

Postupně se dopracovávám při předčítání dceři k těm klasickým pohádkám. Jako malá jsem na to nebyla, takže jsou to pro mě nově objevené příběhy. Musím říct, že je to mnohonásobně lepší než byla Kubula, ale i tak mi občas zůstal rozum stát. Ale asi největší mínus pro mě měl konec knihy, protože Rumcajs defakto nechal trpět obra, ačkoliv byl hodný.

angloumene
03.02.2017 4 z 5

Zábavná pohádka s tak trochu ekologickou linkou v rámci které se dozvíme, že páchat neplechu v lese, zejména v tom Rumcajsově, není jen tak. Člověk se hned dočká nějaké pořádně vypečené odplaty a taky ostudy po celém Jičíně.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.