O malých a veľkých vianočných darčekoch

O malých a veľkých vianočných darčekoch https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508442/bmid_o-malych-a-velkych-vianocnych-darce-9LW-508442.jpg 5 35 8

Myška a medveď sa veľmi tešia na ligotavé, voňavé a pokojné Vianoce. Tento rok sú o to výnimočnejšie, že medveď sa po prvý raz neuloží na zimný spánok. Konečne sa môžu obdarovať! Medveď si však zoberie darček od myšky do svojho príbytku bez toho, aby si ho predtým rozbalil. Vari sa hnevá? Myška netuší, že takými veľkými labami balíček nedokáže otvoriť, a preto ho hryzie zlé svedomie. Našťastie sú nablízku lesné zvieratká so skvelými nápadmi. A keď sa na záver všetci stretnú, pochopia, že v tento nezabudnuteľný sviatok sú obklopení nielen malými darčekmi, ktoré sa dajú rozbaliť, ale aj veľkými – že môžu byť spolu, že sa majú rady a že keď treba, vždy si navzájom pomôžu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Verbarium

Von kleinen und großen Geschenken

bibi.r
02.04.2024 4 z 5

Pro děti 3+

Hezký, milý a něžný příběh o přátelství. S dětmi nás bavilo hádat, co asi medvěd od myšáka dostal :).
Fajn aktivita může být i následné malování a tvoření vlastního pozvání na nějakou oslavu apod.

Knihomura
25.03.2024 4 z 5

Vánoční příběh o tom, jak je krásné trávit Vánoce s kamarády.

Varjohukka
14.09.2023 5 z 5

Tohle byla taková nádhera!

zuzi1162
13.04.2023 5 z 5

Krasne versovani.

ZuzullaM
10.02.2023 5 z 5

Veľmi pekný veršovaný príbeh pre detí a úžasne krásne ilustrácie. Toto sa veľmi podarilo. :-) také naozaj vianočné :-)

Knihotyna
01.01.2023 4 z 5

Krásný veršovaný příběh o Vánocích zasazený do prostředí lesa, jehož hlavními aktéry jsou právě lesní zvířátka :).

Jen pozor, pro malé zvídavé děti - zvířátka si dávají dárky - malí čtenáři by se mohli pídit potom, proč jim je nenosí Ježíšek ;).

Danago
15.12.2022 5 z 5

Nádherné ilustrace, milý vánoční příběh pro každého. Mně se moc líbil.

Knižní střípky
08.12.2022 5 z 5

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK v sobě skrývá krásný příběh ve verších o tom, jak se jeden medvěd rozhodne, že zcela výjimečně o Vánocích zůstane vzhůru, aby mohl darovat dárky myšákovi. Když si přátelé dárečky vymění, dojde pak k malému zádrhelu, se kterým začnou medvědovi pomáhat i další obyvatelé lesa. A nakonec se stane to, že všichni ten nejkrásnější den v roce prožijí spolu...

Autorovy knížky

Jennifer Coulmann
německá, 1988
2022  95%Nejkrásnější dárek

Kniha O malých a veľkých vianočných darčekoch je v