O Kuliferdovi

O Kuliferdovi https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314657/mid_o-kuliferdovi-pTD-314657.jpg 4 3 2

Pohádka O Kuliferdovi sleduje osud malého hrdiny - hráška, který se nechtěl nechat uvařit v hrachové polívce, a tak udělal ve vzduchu salto a spadl pod kuchyňskou linku, kde mu v té tmě a vlhku vyklíčily ručičky a nožičky. Z kuchyně se vydává prozkoumat celý byt a při té průzkumné cestě poznává nové kamarády ze zvířecí říše. Na cestě bytem potká Ježka, kterého si děvčátko Anetka, i přes zákaz rodičů, přinesla domů z lesa. Kuliferda se rozhodne Ježkovi pomoci utéci zpátky domů a za přispění Mola, který ví, co je psáno v knihách a také se vyzná v mapách, se mu to podaří. Při putování celým bytem blíže poznáváme jednotlivé členy rodiny a objevujeme obyčejné věci z nové perspektivy - pohledu malého hráška, pro kterého i cesta přes koberec může být obtížná, jako přejít po písku poušť. Čeká na vás 14 kapitol zábavného čtení.... celý text

jarki
08.11.2019 3 z 5

Komu se to nestane, že mu uteče hrášek z polévky ????. Dobrodružný příběh Kuliferdy, ježka a knihomola????

MartinaF
31.07.2017 4 z 5

Malá knížka s velkým dobrodružstvím. O přátelství a o touze po svobodě. Kniha se mi dobře četla, bylo to takové milé a příjemné čtení.

Luboš Pavel
česká, 1970