O kresbe, čo ožila

O kresbe, čo ožila https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240195/bmid_o-kresbe-co-ozila-O64-240195.jpg 5 5 2

Kniha vhodná pre čas, keď sa v kalendári stretnú meniny Adama a Evy - sviatok narodenia sveta, s Vianocami - sviatkom Božieho narodenia v človeku. Čítanie pre malých i veľkých, pre deti i rodičov. Medzi výdychom starého a nádychom nového roka je krátke ticho Vianoc. Ozvú sa hlasy, ktoré cez rok nepočuť: výška vesmíru, hĺbka v človeku. Do vesmírnej výšky, kam ďalekohľad nedovidí, do ľudskej hlbiny, kam neprenikne mikroskop, dovidí rozprávka. Rozprávka pozná jazyk, v ktorom bol svet napísaný, vie čítať písmo napísané pierkom, čo neváži nič. O tom pierku je kniha Daniely a Daniela. Daniela knihu napísala slovami farieb, Daniel ju namaľoval obrazmi slov. Odkiaľ sa to pierko vzalo a čo sa s ním stane? Sadnite si spolu pod zvončeky stromčeka, čítajte, pozerajte a uvidíte. Daniel Pastirčák je básnik, prozaik, esejista, výtvarník a kazateľ.... celý text

Literatura slovenská Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Slovart (SK)

O kresbe, čo ožila

Simikik
12.12.2018 5 z 5

Nádherná kniha, která pojednává o stvoření světa tak trochu "jinak". Daniel Pasterčak se vyznamenal svými okouzlujícími slovními spojeními. Výtvarné zpracování knihy je umělecké!

wiix
17.09.2017 5 z 5

S kresbou v knihe ožila i moja fantázia a predstavivosť, a rozčarovala sa mágia v mojom detskom duchu. Také milé a obrazné stvorenie sveta pre deti i dospelých.