O jabloňce

O jabloňce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34646/o-jablonce-34646.jpg 5 162 35

Obrázkové leporelo pro nejmenší děti o Martínkovi, který s maminkou a tatínkem pečuje o jabloňku.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Naprostá klasika mezi leporely pro nejmenší, která v nezměněné podobě vychází už po několik generací. Pokud to někoho z vás v dětství náhodou minulo, jedná se o jednoduché vyprávění o chlapečkovi, který pozoruje, jak se v průběhu roku mění strom a uzrává na něm jablko.

Hanjimka
28.11.2017 5 z 5

krásná knížka já ji měla moc ráda a synovi jsem ji musela číst denně. Trvalo mu to snad měsíc než jsme přešli na jiné čtení. :-D

Arenga
07.08.2017 5 z 5

jako dítě jsem ji milovala

buccaneerka
16.06.2017 5 z 5

Souhlasím s komentáři - nádherné leporelo. Krásný, jednoduchý příběh ve 12 obrázcích, který popisuje život jabloňky během jednoho roku.

martas006
09.01.2017 5 z 5

Krásné leporelo.

tereza1198
05.01.2017

Rodiče ji nesnášeli, protože jsem jí chtěla číst třicetkrát denně. Do dneška si s toho dělají legraci.

ovpana
06.12.2015 3 z 5

Nádherné leporelo pro nejmenší

219katka
19.02.2015 5 z 5

Asi moje první úplně nejoblíbenější knížka:) Nevydržela jsem sedět u stolu, dokud mi z ní mamka nezačala číst a kdysi jsem ji znala celou nazpaměť!

Pavelpi
02.02.2015 5 z 5

Nádherná,poučná knížka pro malé děti.Vyrostly na ní obě mé děti a teď i moje vnučka jí také miluje.Dokonce jsem musel koupit na zahradu jabloňku s červenými jablky.Když měla malé plody,otrhal jsem je až na dvě jablka,v bouřce jsem shodil jedno a to poslední nechal uzrát.Vnučka si je pak utrhla a snědla.Měli jste vidět,jak byla nadšená.A už se těší na letošek,až jabloňka pokvete a bude jí moct opatrovat jako v knížce.

Maryška
01.02.2015 4 z 5

Nadcasova knizka, libila se mi jako diteti, libi se i dnes mym detem. Mezi nekdy nasilnymi versovankami v leporelech docela uleva, ze jde o prozu.

nerusa
12.09.2014 5 z 5

Oblíbené dětské leporelo, které je vlastně úryvkem z Martínkovy čítanky. Ilustrace paní Zmatlíkové jsou zkrátka úžasné a dětem se moc líbí, alespoň těm mým určitě.

Hokkejka
09.07.2014 4 z 5

Chudák Martínek se celý rok stará o jabloňku, na které se nakonec urodí jen dvě jablka a jedno z nich ještě k tomu spadne. :D

smudlinky
15.07.2013

byla to naše oblíbená kniha, krásné obrázky, pěkné čtení pro děti :-)

Lumidek
24.01.2013 5 z 5

Je to kniha mého dětství, po letech jsem jí objevila a čtu svým dětem...........Krása.

Locika
16.01.2012 5 z 5

Spolupráce Eduarda Petišky a Heleny Zmatlíkové je naprostá klasika. Leporelo se soustřeďuje na cykličnost, která je tolik důležitá pro dětského vnímatele. Děj začíná v zimě a končí na podzim. Sdělné ilustrace se nachází v černém rámu, jenž představuje jakýsi pevný řád, a lahodí oku. Vřele doporučuji :)