O chlapci, který spadl z nebe

O chlapci, který spadl z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138624/bmid_o-chlapci-ktery-spadl-z-nebe-FFY-138624.jpg 4 23 5

Osmiletá Eliška neví co dřív. Péct cukroví, vyrábět vánoční řetěz, nebo psát dopis Ježíškovi? Kvapem se totiž blíží Vánoce! A Eliška netrpělivě čeká na sníh. Konečně se z nebe snáší první vločka a s ní Eliška spatří – padat chlapce s křídly! Žuchne na zahrádku přímo pod její okna. Kdo by se nepostaral o ztraceného unaveného anděla? Chlapec s podivným jménem Ryel však netuší, co jsou Vánoce, a nechová se láskyplně, jak by se očekávalo. Je to vůbec anděl?... celý text

sgjoli
10.11.2019 4 z 5

Čekala jsem trochu jiný příběh, ale i tak jsem vlastně vcelku spokojená. Originální, mile napsaný příběh pro děti o dobru a o zlu, které je po zásluze potrestáno. Doplněno krásnými ilustracemi. Jednu hvězdu nedávám kvůli jedné dost nesnesitelné postavě. :-D Ale jinak to bylo hezké vyprávění, které jsem si vlastně užila. :-)

Nairi
17.06.2018 3 z 5

Velmi zajímavá zápletka, skvěle popsané manipulativní jednání, zajímavé je také střídání kapitol o dvou hlavních hrdinech, kteří se nakonec potkají. Kapitoly o Elišce byly tak do jedné třetiny knihy nezajímavé a zbytečně rozvláčně napsané. Naproti tomu kapitoly o Ryelovi byly zajímavější svojí zápletkou. Celkově kniha nabírá spád až tak po druhé třetině, kdy se hlavní hrdinové konečně potkají. První dvě třetiny jsou zbytečně zdlouhavé. K obratu v chování Ryela, k jeho procitnutí ale nakonec dochází podle mě nepravděpodobně náhle.
Další věc, která mi skutečně vadila, bylo přemítání, zda na hvězdách někdo žije. Ach jo, pokud nad tím v knize přemýšlí dítě, beru to. Pokud babička, dejme tomu taky to beru. Ale pokud i tatínek ve 21. století neví, že hvězdy jsou v podstatě žhavá slunce, na nichž je život nemožný, a plete si je s planetami, tak to je síla. Protože to mi naznačuje, že sama autorka by si tyhle záležitosti druhého stupně základní školy měla dostudovat...
Knihu rozhodně doporučuji k přečtení, nicméně dle mě bohatě postačí půjčit v knihovně.

Weweuka
02.01.2014 4 z 5

Krásný vánočně laděný příběh, ve kterém se chová nevhodně ten, u kterého bychom to nečekali.

tyzik.cejka
15.04.2013 3 z 5

dobré počtení tak od 9 do 10 jeden rok a ta kniha už pro vás není ale je super měl by jí mít každý přečtenou

kamibe
02.01.2013 5 z 5

Výborný příběh před Vánoci, k Vánocům i po nich.
Kniha příjemná jednak krásným provedením a opravdu hezkými ilustracemi, jednak - a to hlavně - také tím, jak se dotýká bolavých míst života.
Kde se to v tom krásném dítěti vezme, že tolik zlobí?
To se mi na knihách paní Braunové líbí - jak dokáže vykřesat z pohádkové situace něco hlubšího, co nás zasahuje na emocionální úrovni. Kéž bychom i my měli v našich pozemských školách a městech podobnou možnost, jak poskytnout zlobivcům nápravné cvičení v jiném světě. A jak je vidět, k tomu, aby člověk zpokorněl, stačí opravdu málo: být dost daleko od maminky a tak trochu si namočit křídla!