Nymfomanka

Nymfomanka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40904/bmid_nymfomanka-aH0-40904.jpg 3 19 3

Ivan Toman je vdovec, zrovna odešel do důchodu, a tak nemaje nic na práci, neodmítne přítelovu podivnou žádost - počkat před vězením na neznámou ženu, která je právě propuštěna. Takže onu ženu - Marcelu - vyzvedne, odveze, ale na místě Marcela zjistí, že nemá kam jít. Ivan ji vezme na noc k sobě domů, jenže z jedné noci je týden, a jeho soukromí se rozpadá jako prach. Jeho poklidný život je v troskách, ale Ivana fascinují životní osudy Marcely, která se mu začíná důvěrně svěřovat... celý text

kristy.d
25.04.2023 3 z 5

Román mě zaujal tak na 3,5 hvězdy. Způsob komunikace, vnímání mezi ženami a muži nebo ve věkovém rozdílu byl pro mě zajímavý pohled na starší generace. Bohužel pohle názvu kniha zklamala ačkoliv se četla dobře a rychle. Už bych znova nečetla i když jsem přemýšlela o pokračování.

Ira13
22.09.2020 4 z 5

Děj se odehrává v 90 létech, ale komunikace mi přijde tak o 20let zpět. Ing. Toman je hodně důvěřivý. Občas zdlouhavé debaty, ale dalo se to číst. Spíš oddechovka

jprst
29.12.2011 1 z 5

Poučení z četby tohoto románu: Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Román jsem přečetl, takže potrestaný jsem tím byl. Pokračování pod názvem Návrat nymfomanky jsem se rozhodl vynechat.

vdovci

Antonín Rašek