Nuselskej punk

Nuselskej punk https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244651/mid_nuselskej-punk-244651.jpg 4 139 47

„Jde o krátké povídky z pražské čtvrti – Nuslí. Spojuje je osoba vypravěče a místo. Jsou to příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží v dnešním světě přežít, fungovat, existovat.“ Tak charakterizuje svůj soubor povídek autor, který používá pseudonym Green Scum. „Většinu storek jsem zažil, nebo se staly mým přátelům. Nusle znám. Jsou to příběhy sice povětšinou na první pohled humorné, ale je za nima smutek, protože obyčejný člověk, takový ten, co nevyjde s ničím, život příliš veselý nemá.“ Příběhy pražských figurek z rodu Nerudových, Haškových a Hrabalových hrdinů jsou podané dokonale odposlechnutou mluvou ulice a výčepu, i s přesnou intonací, způsobem pointování a typickým černým humorem.... celý text

lushi
11.08.2016 3 z 5

Skoro jednorázovka, která mě moc nenadchla. Smutné osudy svobodných lidí, někdy sice úsměvné, ale ve své podstatě dost smutné.

Gaara1
31.07.2016 4 z 5

Tuhle knihu by neměl číst vyléčený alkoholik a kdo si dává pauzu od hulení, tak asi také ne. Kecám, jen si to přečtěte a sami uvidíte, kam vás to pak zavane. 4 hvězdy.

jan8470
16.07.2016 4 z 5

Musím říct, že tohle byla trefa do černého. Mám rád knihy Petra Šabacha a tohle je prostě trochu syrovější Šabach. Dejvice a horní Letná měly svůj Špejchar a "živly" které se tam slézaly. Nusle měly a zřejmě dodnes mají svou Závist. Jadrný jazyk a jistá bezvýchodnost jsou na místě a knize to jen prospělo. Další věc je příběh který povídky spojuje a ten je rozhodně příjemným bonusem. Za mě těch 85% určitě.

Etule
24.03.2016 4 z 5

Páni tak to teda byla jízda! :)
Na knihu jsem víceméně narazila náhodou, kdy jsem tady na databázi narazila na Punkový prapor. Chtěla jsem si ji půjčit v knihovně, ale u nás ji bohužel nemají. Nicméně tam měli právě tuhle tak jsem pro ni sáhla. Rozhodně to byla skvělá volba!
Od druhé třetiny sice už trošičku pokulhával po té smršti před tím, ale i tak se mi moc líbila. Smích se prolínal se smutkem, protože tam byly i smutné příběhy, ale řekla bych, že do celku zapadly. Nic není jen růžové, že?
Dostala mě scéna s mikuláši, totálně mě odbourala na veřejnosti, smála jsem se jako blázen. No myslím, že dost lidí si myslelo, že jsem blázen.

Adam Bartoš
28.06.2015 5 z 5

Úžásná kniha, která mě dostala od první stránky až poposlední. Některé povídky rozesmály, některé zamrzely. Celá kniha je napsána v pražském nářečí, což je originálí nápad, když povídky jsou o lidech z Nuslí. Za mě jasných pět hvězd.

honza.gal
05.06.2015 5 z 5

Výborný. Chvíli se směješ, chvíli tě štípou oči. Ať už dojetím nebo kouřem z veselýho kalumetu.

salamandrina
09.05.2015 5 z 5

dokonaly...miluju nusle a všechny ty "živly" co chtěj slušný občané vystrnadit z ulic.

Metoděj M. Alexa
česká, 1962