Novéna ke svaté Terezii z Lisieux

Novéna ke svaté Terezii z Lisieux https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473452/bmid_novena-ke-svate-terezii-z-lisieux-Vub-473452.jpg 5 3 1

Terezie z Lisieux je světicí celé církve, a přitom každá výpověď o Božím jednání v jejím životě ukazuje jen na nějaký moment. Z přemnohých textů od ní a o ní vybíráme střípky. V její škole si nepřejeme mít dopředu pojmenovanou pravdu, aniž bychom ji začali hledat. Obdivujeme zvláště její chudobu srdce v jednoduchosti a lásce.... celý text

mirektrubak
07.07.2021

Tak z téhle modlitební knížky jsem byl opravdu dost rozpačitý. Jednotlivé dny novény totiž zahrnovaly nějakou tu úvahu Terezky (nebo o Terezce), přímluvy, připomínku jednoho blahoslavenství a modlitbu, které spolu ovšem netvořily soudržný myšlenkový nebo emoční útvar – alespoň já tam žádnou souvztažnost nenašel.
Měl jsem zkrátka pocit, že tahle knížečka byla sešita hodně horkou jehlou, snad s nadějí, že naláká na populární Terezčino jméno a její obdivovatele vytáhnou 32 Kč a Novénu si zakoupí. To jsem sice udělal, ale o deset dní později jsem přesvědčen, že kdybych si místo toho přečetl za devět dní devět namátkou vybraných Terezčiných dopisů, nejen že bych ušetřil pár peněz, ale udělal bych i víc pro svůj duchovní život.

modlitby novény svatá Terezie z Lisieux, 1873-1897

Kniha Novéna ke svaté Terezii z Lisieux je v