Novéna ke svaté Ludmile - Ve světle blahoslavenství

Novéna ke svaté Ludmile - Ve světle blahoslavenství https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479065/bmid_novena-ke-svate-ludmile-ve-svetle-b-INc-479065.jpg 5 2 2

Cílem této drobné modlitební knížky, která vychází k příležitosti výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily, je prohloubit úctu k naší první světici a také přispět k tomu, aby se stala známější. Brožurku lze využít jako podklad k soukromé modlitbě novény v průběhu devíti dnů, nebo v celku jako delší pobožnost.

Emik87
17.02.2024 5 z 5

Novéna k babičce našeho národa.

Jana512
25.08.2021 5 z 5

Novéna se mi moc líbí. Přibližuje postavu kněžny Ludmily, od jejíhož úmrtí uplyne letos 1100 let. Protože jsem chtěla získat vhodný materiál, o němž chci vyprávět starším a nemocným, zpracování novény je vhodné. Popisuje sice osobnost časově hodně vzdálenou, ale která je nám vzorem v mnohém. Je nositelkou vzdělanosti, i v této době, proto se stala patronkou škol. Vzorně vychovala svého vnuka Václava, tak je vzorem pro babičky, dokázala opustit své milované místo, a vše nesla odevzdaně, díky víře, kterou přijala pravděpodobně z rukou sv. Metoděje. Doporučuji všem, kteří chtějí tuto osobnost naší historie lépe poznat, i těm, kdo nosí její jméno.

novény

Autorovy knížky