Dcéra ľudstva

Dcéra ľudstva https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404316/bmid_dcera-ludstva-70C-404316.jpg 4 73 24

Svet postihla pohroma, keď sa doň prestali rodiť dievčatá. Celých dlhých päťdesiat rokov sa ľudia snažia prísť na to, čo je za tým. Vedci robia pokusy, veriaci sa modlia. Až sa napokon predsa len dočkajú zázraku, v ktorý už pomaly nik nedúfal. Narodí sa Eva, odpoveď na ich modlitby, ich posledná nádej. Evu držia celý život izolovanú od opačného pohlavia. O svojej minulosti nevie všetko. O svojej budúcnosti až priveľa. Až dovŕši šestnásť rokov, vyberú pre ňu troch vhodných kandidátov, pričom s jedným z nich má zabezpečiť pokračovanie ľudského pokolenia. Nie práve najľahšia úloha... Eva však tento svoj osud prijala, je s ním zmierená. Aspoň kým sa do jej života nepripletie Bram a Spasiteľka ľudstva odrazu nezatúži po slobode. Ako si však vybrať medzi láskou a budúcnosťou ľudskej rasy? Tom a Giovanna Fletcherovci sú mimoriadne úspešným spisovateľským párom, čoho dôkazom je aj tento nezvyčajný ľúbostný príbeh o poslednom dievčati na Zemi, zasadený do dystopického sveta blízkej budúcnosti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Eve of Man , 2018

a.a.candys.life
07.07.2019 4 z 5

Od začátku do dokonce se v knize furt něco dělo! Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a byla pecka to číst! Těším se na pokračování. Skvělý start na úspěšnou sérii.

adulik23
26.06.2019 3 z 5

Úprimne povedané, na to akú robia tej knihe reklamu som čakala oveľa viac, námet super ale nejako som sa nevedela začítať... škoda, ešte porozmýšľam, či sa pustím do ďalšej časti...

MaximumRide
06.06.2019 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka. Nejlepší scifi, které jsem za poslední dobu četla!
Děj propracovaný, ubíhá lehce, postavy jsou sympatické, psáno z pohledu obou hrdinů. Oceňuji nápad vytvořit příběh s takovým tématem. Těším se na další díly!
Za mě naprosto zasloužených 5 hvězdiček.

Jajibloguje
01.06.2019 4 z 5

Dcéra ľudstva je super príbeh. Najmä tá idea, ktorá je do istej miery reálna a naozaj by nás tento osud mohol postretnúť. Pohľad autorov ma dosť zaujal, pretože niektoré emócie alebo dôsledky konaní boli opísané famózne. Kniha bola písaná z dvoch pohľadoch, Evy a Brama. Práve tu využili Giovanna a Tom Fletcherovci svoju výhodu a myslím, že im to vyšlo na výbornú. Každý pohľad bol iný a mal aj svoje špecifické rysy.

Čo mi však veľmi prekážalo (a viem, že nie som jediná) boli opisy, ktoré niekedy potláčali do úzadia samotnú gradáciu deja. Kniha je prvá zo série, preto sme sa s mnohým museli zoznámiť. Neskôr sa dej paráde rozbehol. Dovtedy sme si museli prejsť povinnou jazdou, ktorá si myslím môže mnohých odradiť. Sama som ju niekoľkokrát zavrela a čítanie som odložila.

Evu som si zamilovala. Prešla veľkým progresom. Na začiatku bola rozmaznaná mladá dáma, ktorá nevedela nič o reálnom svete. Každý deň mala rozplánovaný do detailu a zodpovedne sa pripravovala na svoju úlohu. Jej vytvorenou realitou bola taká zaslepená, že skutočnosť takmer vôbec nevnímala. No práve láska k Bramovi ju naviedla na inú cestu. Cestu poznania. Ak by som postavila vedľa seba Evu zo začiatku príbehu a z jeho konca, boli by dosť odlišné. Preto som veľmi zvedavá, čo nám táto hlavná postava ponúkne v budúcnosti a hlavne ako sa zachová, keďže je jediná, kto môže zachrániť celé ľudstvo. V jej rukách je až priveľká zodpovednosť.

Ďalšou dominantou knihy je láska. Láska je hnacím motorom nielen pre našich hlavných hrdinov a veľmi sa mi páči, ako ju Eva aj Bram pomaly objavujú. Ako sa v ich telách dejú tie príjemné chemické procesy. Ďakujem autorom, že sme spolu s nimi zažili motýlikov v bruchu a prvé pocity zamilovania sa.

Samozrejme, že tu nechýbajú ani akčné prvky a nové technológie rozšírenej reality, preto kniha ponúka viac, než len plytkú romantiku.