Nová doba porodní

Nová doba porodní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32894/nova-doba-porodni-32894.jpg 5 31 31

Přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilí. V České republice porodí své dítě každý rok kolem 100 000 žen. Jen některé z nich ale prožijí porod, na který mohou vzpomínat v dobrém. Ne snad proto, že porod musí být nutně utrpením, ale spíše proto, že jim personál porodnic nedokáže vyjít vstříc, neposkytne jim potřebné informace a nevyslyší jejich přání. Těhotenství není nemoc. Přesto jakmile otěhotníte, stáváte se pacientkou. Samotný porod v podání českých lékařů – porodníků, vypadá jako operace, na kterou se pak ženy snaží co nejrychleji zapomenout. Málokterá z nich je ovšem předem informována o tom, jaké negativní důsledky může takováto „operace“ mít nejen pro ni a pro její dítě, ale ve svých důsledcích i pro celou společnost. Ukazuje se stále jasněji, že tzv. normální (rozuměj medicínský) porod je přitom ve svých důsledcích, přes veškeré proklamace o péči o rodičku a dítě, dražší a nebezpečnější, než porod přirozený.... celý text

fraktik
12.05.2020

Z důvodu nedostupnosti papírové verze ji sám autor volně sdílí zde:

DivnýJanko
22.01.2020

kniha je brilantná, rozsahom aj detailami, no otázkou je prečo sa už dnes nedá zohnať, prečo nie?

LenysekC
24.09.2019 4 z 5

Něco už na mě trochu moc, ale jsem teď klidnější. Ať si každej vybere. Přečtení ještě k ničemu nezavazuje a rozšíření obzorů to rozhodně je.

luckomar
07.03.2018 4 z 5

Jsem toho názoru, že je to kniha dobrá pro ženy v těhotenství, které se chtějí uklidnit a upřesnit si co vlastně chtějí absolvovat u porodu. Čte se hezky.. Je tam mnoho AHA a Wau informací. Na druhou stranu je z knihy trochu cítit odpor k porodům v porodnicich. Jinak pěkná kniha!

evice
04.01.2013 4 z 5

Zajímavá kniha, velice mnoho užitečných informací, přesto čtivá.