Nová civilizace

Třetí vlna a její důsledky.
Po zemědělské a průmyslové revoluci jsme nyní v období nástupu třetí vlny, tzv. informační revoluce. na vlastní kůži prožíváme příchod třetí velké vlny změn v dějinách a její boj se zbytky druhé vlny. Ocitáme se tak uprostřed procesu vytváření nové civilizace.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25988/nova-civilizace.jpg 3.613

Creating a New Civilization. The Politics of the Third Wave

Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Dokořán

veravenclikova
10.10.2017

Perfektní a předpovědi v mnoha bodech již potvrzené

schacco
18.07.2014

Kniha, která oproti předcházejícím dílům autorské dvojice nepřináší nic moc nového. Z velké části je to kompilace. Nové kapitoly nejsou v ničem přínosné. Obecně k Tofflerovým: hlavní teoretický rámec tří civilizačních vln je nepochybně zajímavý, nicméně konkrétní aplikace teorie na jednotlivé oblasti života často pokulhávají.

Insilvis
01.12.2011

Rozhodně zajímavá futurologicko-sociologická sonda. Knize Alvina Tofflera, tohoto "kyberpunkového filosofa", a jeho manželky Heidi Tofflerové, jejichž zásadní a dnes už klasické dílo Třetí vlna v českém vydání stále ještě chybí, by ovšem bylo lze vytknout jistou tendenci k zjednodušení skrze neustálé opakování téhož, což je ovšem určeno tím, že se jedná o asambláž z předchozích děl manželů Tofflerových, byť je to asambláž autorská a tudíž zcela záměrná.

evoluce společenské vědy

Autoři knihy