Nouzový kontakt

Nouzový kontakt https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388795/bmid_nouzovy-kontakt-OY8-388795.jpg 3 76 28

Penny odjíždí na vysokou školu, kde nikoho nezná. Chce se stát spisovatelkou, ale její pokusy jsou více než bídné. A do toho ji stále trápí její matka, jež odmítá dospět své dceři dost výrazně znepříjemňuje život. A aby toho nebylo málo, Penny není zrovna společenský typ – nejraději by se zavřela v pokoji na koleji a jen psala a četla si. Sam je na dně. Musel přerušit školu, přespává v místnosti za kavárnou, kde pracuje za minimální mzdu, stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu se svou životní láskou a před sebou nevidí žádnou perspektivu. Ale osudy těchto dvou osamělých duší se protnou. A jeden pro druhého se stanou nouzovým kontaktem – číslem, které použijete, když je vám opravdu zle, číslem, které vás dokáže vytáhnou i z pekla, číslem, které vás možná změní. A tak se postupně stále více a více sbližují – nejdříve po smskách a chatu, později i osobně…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Emergency Contact

sola_lupa
23.03.2019 3 z 5

Obálka účinkuje jako magnet, především proto se tato kniha dostala na seznam k přečtení. Další důvod byl, že měla být o dvou lidech, kteří jsou si navzájem nouzovým kontaktem.
Jak to říct. Jedná se o velmi nenáročnou knihu, která podává sice hezký příběh, ale pro mě ne úplně dostačující. Čekala jsem asi o něco víc emocí nebo něčeho, co by mě k ní připoutalo, takže bych se od ní potom nemohla odtrhnout. Není úplně špatná, ale...
Za mě 60 %.

bara2004
04.02.2019 4 z 5

První věc, obálka, to byl důvod proč jsem ji začala číst, úžasná. Příběh byl ucházející. Líbili se mi příběhy postav a jejich minulost. Bavil mě především Sam. Zajímavá postava, Penny byla.. No občas na facku. Občas byla úžasná, zajímavá a občas se chovala, jak totální nána, co neví, jak naložit s životem. Taky mi vadilo, jak jsem se během čtení ztrácela v textu, to má být myšlenka nebo si Penny zrovna píše se Samem?? Taky samozřejmě bylo od začátku jasné, jak to skončí, ale nevadilo by mi, kdyby autorka přidala ještě pár kapitol. Ale jinak taková oddechová četba, které mě úplně nezklamala.

MayaBu
03.02.2019 1 z 5

Ach ouvej. Ani ta hezká obálka to nezachránila.
Velice nekonzistentní příběh plný různých náznaků a odboček k vážným tématům, která ovšem čtenáře nemají šanci nijak dojmout, protože všechny postavy (kterých se ta témata týkají) jsou jaksi vzdálené. Nehrozilo tedy, že bych s nimi dokázala soucítit, což je pro takovýhle typ knih celkem problém. S Penny a překvapivě i se Samem jsme se zkrátka minuli. Penny mi každopádně ke konci už přišla téměř nesnesitelná, její chování k lidem okolo ní bylo zkrátka příšerné.
Navíc se mi to i špatně četlo, ztrácela jsem se v dialozích, v návaznosti jednotlivých textovek (a těch tam zrovna bylo fakt dost...).
V určitých oblastech podobné Fangirl od Rainbow Rowell, ani z té jsem nebyla příliš nadšená, ale v porovnání s Nouzovým kontaktem to bylo o level výš.

_Žanet_
20.01.2019 4 z 5

Knížka byla popravdě úplně jiná, než jsem zvyklá. Nečekala jsem, že se Penny zamiluje prakticky na první pohled, ale svým způsobem mi to nevadilo. Řekla bych, že je kniha spíš pro nenáročné čtenáře, kteří nečekají nic převratného. Normálně bych ji asi zařadila mezi průměrné, ale četla se mi dobře, takže ji dávám lepší průměr. Jak jsem psala, četla se mi rychle a i přesto, že v knize podle mě nebyla pořádná zápletka a nic se nedělo, je to fajn oddechovka. Ještě bych vyčetla, že jsem se občas ztrácela v tom kdo co píše a kdo co říká. Jinak ale nelituji, že jsem si knihu přečetla, i když ji znova nejspíš číst nebudu.

šneki
06.01.2019 2 z 5

Příběh docela pěkný, bohužel občas jsem měla problém orientovat se v tom, kdo zrovna mluví, což nebylo moc přijemné. Navíc mám pocit, že jsem si knihu radši měla přečíst v angličtině, protože několik věci mi přišlo vtipných až po přeložení.

Šary19
04.01.2019 3 z 5

Knížka má nádhernou obálku, která mě hned upoutala, ale po přečtení prvních 100 stran jsem byla naprosto nešťastná z obsahu. Děj mi vůbec nesedl a bála jsem se, že to bude propadák. Naštěstí další stránky už se začaly zlepšovat a nakonec z toho vyšla taková průměrná young adult

Sabča92
04.01.2019 3 z 5

Milá a oddechová young adult kniha, kdy se hlavní hrdinové sbližují na základě zpráv. Rozhodně chválím originální zápletku a mile prominu, že děj byl plynul pomalu. Škoda, že autorka knihu ukončila protože mě zajímal další průběh :-) Chválím také krásnou obálku.

Barča 008
27.12.2018 5 z 5

Úžasné!!!

pro dospívající mládež (young adult) romance

Autorovy knížky

2018  60%Nouzový kontakt