Norsko

Norsko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276584/bmid_norsko-pqr-276584.jpg 5 5 2

Tato publikace se snaží postihnout základní rysy dějin této země, jejíž historický vývoj má ostatně nejednu významnou paralelu s historií českou. Výklad dějin Norska je doveden až do současnosti, kdy tento stát zůstává moderní prosperující demokracií, v níž se střídají vlády pravého a levého středu a jejíž ekonomickou i sociální prosperitu zajišťuje mimo jiné další úspěšná exploatace ropy a plynu, díky níž má Norsko čtvrtý nejvyšší HDP na jednoho obyvatele na světě.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Libri

Teclaireddy
Teclaireddy
06.12.2022 4 z 5

Docela dobrý stručný přehled, mrzely mne jen občasné chyby/překlepy v norských slovech.

BeyondHorizon
BeyondHorizon
29.12.2020 4 z 5

Dobré pro stručný a rychlý přehled. Toto byl můj úvod do norské historie a ačkoliv bych po přečtení této knížečky opravdu nemohla diskutovat s nějakým znalcem Norska, udělala jsem si o této severské zemi alespoň prvotní obrázek. To je konec konců účel této útlé knihy a alespoň dle mých standardů byl tento cíl také naplněn. Kniha byla psána lehce, zbytečně se nezabředávalo do detailů, avšak mnohdy jsem se ztrácela ve všech těch jménech, střídajících se stranách, apod. To však do jisté míry vyvažuje přehled na konci, který byl pro mě velkým plusem. Kniha je určena turistům a novým zájemcům o Norsko, spíše než sečtělejším čtenářům, co se týče norské historie a reálií.