Normálně jiní

Normálně jiní https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382749/bmid_normalne-jini-FOk-382749.jpg 4 230 76

Pokud ti nezlomí srdce, není to láska… ​Žádná rodina není ideální. Každá má svoje problémy. Devatenáctiletá Maddy dělí svůj život mezi práci ve fotolabu a péči o svou mladší autistickou sestru B, která vyžaduje celodenní péči. Stará se o ni společně s matkou a je smířená s tím, že už to tak bude napořád. Nemá čas na kamarády, na kluky, na věci, co ostatní v jejím věku běžně dělají. To poslední, na co myslí, je láska. Jenže jí to nevadí. Rodina je přece nejdůležitější... S tím by ovšem nesouhlasil devatenáctiletý Albert. Jediné, o čem sní, je odjet z domu, od otce, který ho nikdy nepochválí. Albert je podle něj jen břídil a flákač, který nikdy nic nedokáže. Pryč od bratra, který si libuje v urážkách všeho a všech. Jednoho dne se Maddy a Albert potkají a toto setkání jim změní pohled na vše. Albert začne poněkud odtažité, a přitom okouzlující Maddy nadbíhat. Čím více se sbližují, tím více si uvědomují, že na své problémy nejsou sami a že jeden druhému mohou dodat odvahu věci změnit. Albert poprvé v životě poznává, jak silné může být rodinné pouto. Zamilují se do sebe, ale kromě lásky je čeká ještě jedna těžká zkouška. Jak se s ní vyrovnají? Novozélandská autorka Tammy Robinsonová se s vtipem a hlubokým porozuměním zamýšlí nad způsobem, jakým dokážeme plnit své sny, nad cenou, kterou jsme za to ochotni zaplatit, a nad sílou lásky, která nám umožňuje najít svou pravou rodinu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Differently Normal , 2017

veronika9143
10.11.2018 3 z 5

Kniha sama o sobě nebyla špatná, ale také to nebylo nic revolučního. Co mi asi vadilo nejvíce, tak titulní strana, kde je napsané, že je to pro fanoušky "Než jsem tě poznala a Hvězdy nám nepřály". Ten kdo četl tyto knihy, tak 100% přijde o moment překvapení, no jak to asi může dopadnout, že? Nehledě na to, že tady to začalo až ke konci, před tím byla kniha dost neosobní. Doporučila bych ji čtenářům, kteří začínají číst a nejsou rozmlsaní náročnější četbou.

Tereziee
15.10.2018 3 z 5

Tohle byl takovej průměr. Hezký příběh o lásce dvou mladých lidí, kteří to v životě nemají lehké. Četlo se to hezky, ale něco se začalo dít až úplně nakonci. Postavy mi přišly ploché (hlavně B). Některé scény byly pouhé vycpávky, které byli v ději zbytečné. Poslední stránky byly opravdu smutné a silné a ano, měla jsem na krajíčku. Určitě to ale nejde srovnávat s knihami Než jsem Tě poznala nebo Hvězdy nám nepřály. Ty jsou úplně někde jinde.

petuzla5591
09.10.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Skvělé se četla. Smála jsem se, usmívala se a plakala jako malé dítě. Ke konci mě zlomila. Nečekala jsem to. Příběh se silným tématem, opravdu krásně podáný.

okeey
06.10.2018 5 z 5

,,Každý jsme jiný."
,,Přesně."
,,Normálně jiní."
Usměju se na něj. ,,To je perfektní."
Krásný příběh o tom, jaký je život s autistickým dítětem. Práce 24/7. Maddy má sestru, která tuto nemoc má, nechce se vázat, už jen proto, že nechce sestru stavět na jiné než první místo. Ale jak se říká ,,srdci neporučíš". Je to tedy příběh jak o nehynoucí sesterské lásce, tak i lásce v mileneckém slova smyslu. Je úžasné, co všechno je člověk schopen pro lásku obětovat a co všechno dokáže v člověku vyvolat. Přesně kvůli takovým příběhům jako je tento, knihy tak zbožňuju. Nádherný příběh.

Anna27
28.09.2018 5 z 5

Tahle kniha mi vyrazila dech. Nejednou mě svým příběhem dohnala k slzám. Je to o lásce, rodinných vztazích, zklamání, nemoci (autismu). Dočetla jsem knihu se silně potvrzeným pocitem, že člověk si má opravdu vážit každého dne a žít život naplno. Zpočátku si říkám, zamilovaný mladý pár, sem tam nějaká zápletka, typický román? Ne, tato kniha je mnohem víc než to. Za mě doporučuji.

SakuraLuci
19.09.2018 4 z 5

Krásná obálka, docela milý příběh. Ale proboha, kdo chce srovnávat s knihou Než sem tě poznala, ten se úplně zbláznil... Příběh nemá takovou hloubku, jako klasický romantický příběh se ale čte velmi dobře.

MartinaF
08.09.2018 4 z 5

Co napsat? Příběh se mi vlastně líbil. Takové to dobývání, vtipné scénky i milá slova, plno plánů do budoucna. Konec mě trochu zklamal. Když je kniha srovnávána s takovými knihami jako jsou Hvězdy nám nepřály a Než jsem tě poznala, čekala jsem dramatičtější závěr, který obrečím. Tady jsem neuronila ani slzu, i když bych měla. Ale prostě mě nezasáhla. Jak už tady někdo zmiňoval, postavy jsou buď dobré nebo zlé, nic mezi. V konečném důsledku jsem však z knihy zklamaná nebyla. I přes závěr patřila k oddechovým a lehce zamilovaným příběhům, které ráda čtu.

Andynka
07.09.2018 3 z 5

Moc milá kniha. Jen jsem vždy zklamaná, když ji někdo přirovnává k silným příběhům jako je Hvězdy nám nepřáli a než jsem Tě poznala. Byl to romantický a moc smutný příběh. Krásně se četl, ale chyběla tomu větší hloubka, aby Vás to opravdu zasáhlo.

ReziEngli
27.08.2018 4 z 5

Za mě moc milý, trochu přesládlý teen román. Konec jsme obrečela.

Rinoa18
17.08.2018 2 z 5

Bohužel opět musím vybočit z davu. Řekla bych, že zvoleným tématem si autorka nabrala až příliš velké sousto. Kniha je plná klišé – od seznámení hlavních protagonistů až po její konec, což byla snad jediná solidně napsaná část, ale v konečném důsledku hodně absurdní. Autistická sestra B, ačkoliv se o ní často mluví, byla spíše vedlejším prvkem. Postavy byly ploché, dobré a spravedlivé nebo zlé a dost omezené. Zejména motivy těch zlých tam v podstatě skoro chyběly. Některé úseky vypadaly jako pokus o slohovou práci žáka základní školy. Mnoho scén působilo uměle, jako kdyby tam byly navíc, úplně zbytečně… stejně jako dialogy, jejichž existenci jsem v mnoha případech prostě nepobrala. Tato kniha určitě nelze srovnávat s takovými díly, jakými jsou Hvězdy nám nepřály nebo Než jsem tě poznala. Určitá světlá místa tam byla, ale nečekejte jich hodně. Nezbývá než doufat, že další literární pokusy této autorky třeba budou o něco zdařilejší.

Jalisca
15.08.2018 5 z 5

Uzasna kniha, ktera se mi moc libila. Dojemny pribeh, konec jsem obrecela. Urcite patri mezi topky. Moc doporucuji.

LiLinka
13.08.2018 5 z 5

Kniha mě nejprve zaujala obálkou ve výloze knihkupectví, po přečtení anotace jsem byla nadšená nastíněným příběhem a dnes, po dočtení celé knihy nemám slov. Velice čtivá kniha, která jak už je zmiňováno člověka rozveselí, ale i rozpláče. Rozhodně stojí za přečtení, i když téma autismu tu klouže po povrchu a není to hlavní poselství příběhu. Autorka má opravdu spisovatelský dar a ráda si od ní přečtu něco dalšího.

Blaufik
31.07.2018 4 z 5

Jedná se o velice čtivý román, který bude ideálním společníkem pro horké letní dny. Příběh Maddy a Alberta si jistě zamilujete stejně jako já. Román se totiž citlivě dotýká nejen autismu, ale také prvních lásek a ukazuje nám, že se nemáme lehce vzdávat, ale pořádně bojovat. Doporučuji si ke knize nachystat i kapesníčky, myslím, že se budou hodit.

Sabča92
19.07.2018 5 z 5

Normálně jiní není příliš známá u nás a myslím, že je to škoda. Za krásnou ale nenápadnou obálkou se skrývá silný příběh. Hlavní hrdinové, Maddy a Albert si získali mé srdce okamžitě. Jejich charaktery a odvaha mi byli neskutečně blízko. Autorka se pustila do příběhu dvou různých rodin - jedna, kterou nezlomí ani nedostatek prostředků a už vůbec ne autismus. Druhá ovšem ztrácí čas tím, že si neváží jednotlivých členů domácnosti. Dvě různé rodiny, dva mladí lidé a jedna výjimečná kniha. Normálně jiní vám velmi doporučuji. Knihu jsem měla velmi rychle přečtenou, bavila mě. Romantické chvilky na pláži mi zpříjemňovali horké letní dny. Ovšem nejen že mi dokázala vyvolat úsměv na tváři, také mě dokázala rozplakat. A to zrovna ve chvíli, kdy jsem to opravdu nečekala. Sice mi to trošku k příběhu nesedělo, chvílemi jsem měla pocit, že to tam autorka takto dotlačila ale OK. Posledních pár stran bylo jiných, ale ta většina knihy byla mimořádná. Doporučuji :-)

Monačte
04.07.2018 5 z 5

Normálně jiní není román o autismu, jak by se možná mohlo zdát. Autistická sestra hlavní postavy je tak samozřejmou součástí příběhu, že vám ani nepřijde “něco jinak”. Zvyknete si na ni, stejně jako na život bez chvilky oddechu, který věrohodně popisují oba, až podezřele správňácký hrdinové. Milý příběh o milých lidech s nemilým osudem.

ladyfromskye
29.06.2018 5 z 5

Úžasné, úžasné, úžasné! Příběh Maddy a Alberta se do mého srdce zaryl tak hluboce, až nevím, jestli vůbec bude moci normálně pracovat. Tuhle knížku si prostě musíte přečíst!