Noční let

Noční let https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136364/bmid_nocni-let-j8P-136364.jpg 3 3 1

Povídky obsažené v tomto výboru jsou první ukázkou tvorby současného brazilského spisovatele Sérgia Sant’Anny vycházející v českém jazyce. Žánrově, tematicky i formálně odlišné příběhy spojuje přízračné tajemno mistrně protkané sarkastickými záblesky a zjemnělé osobitým humorem a moudrým nadhledem. Klíčovým společným rysem je pak porozumění, nezdolná snaha nalézt i v těch nejbizarnějších obsesích, utajovaných perverzích a slabinách bližních především člověka, který nakonec pokaždé potřebuje jediné — lásku. Tlak masové společnosti, vyznávající kult pozlátkové dokonalosti a krásy, bere člověku sebedůvěru a téměř mu zakazuje pokorně se smířit s nedokonalostí. Sérgio Sant’Anna se ve svých povídkách snaží ukázat, že každý člověk je obrovsky cenný právě tím, že je jedinečný.... celý text

Beer_bro
22.09.2019 4 z 5

Jako milovník povídek jsem rád, že jsem se dostal k této knize.
Nejvíce mě zaujaly povídky Přednáška, Rozprava o metodě a Gorila. První pro učitele na vysoké, který sklidí ovace za improvizaci. Druhá pro rozpitvání ega jedince čtivým způsobem. A Gorila? Nejspíš pro popis citlivé duše a formální stránku povídky, která mi sedla – jde o soubor telefonátů, rozhovorů a zápisků, které dohromady vytváří úžasný příběh.
Rada pro čtení: nenechte se odradit, pokud Vám třeba jedna povídka nesedne. Čtěte dál.