Noční film

Noční film https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224131/bmid_nocni-film-Hvw-224131.jpg 4 109 27

Jedné deštivé říjnové noci je v opuštěném skladišti na Manhattanu nalezeno mrtvé tělo krásné a mladé Ashley Cordovové. Přestože policie označí její smrt za sebevraždu, dlouholetý investigativní žurnalista Scott McGrath má jiné podezření. Vyšetřování podivných okolností obklopujících Ashleyin život a smrt dovede McGrathe tváří v tvář odkazu jejího otce: legendárního režiséra kultovních hororů Stanislase Cordovy – muže v ústraní, kterého na veřejnosti nikdo neviděl již déle než třicet let. Poháněn touhou po pomstě, zvědavostí a potřebou odhalit pravdu nechá se McGrath i se svými dvěma novými pomocníky vtahovat hlouběji a hlouběji do Cordovova tajemného, hypnotického světa. Když se k odhalení režisérových tajemství přiblížil naposledy, stálo ho to manželství i kariéru. Tentokrát by mohl přijít o mnohem víc.... celý text

Horory Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Night Film , 2013

fajvka
16.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, možná torchu dlouhá, ale stále s novými nápady a scénami.

Horacia
16.02.2016 3 z 5

Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak se mi kniha zdála pořád stejná, bez vývoje. A způsob, jakým autorka knihu ukončila, prostě nemám ráda. Oceňuju nápad s vloženými novinovými zprávami a internetovými stránkami a autorčin přehled, ale její další knihu si asi nepřečtu.

3497299
11.12.2015 3 z 5

Jsou knihy, u nichž se vlk nažere. Pak jsou knihy, u nichž se vlk nejen nažere, ale koza přitom zůstane celá. Noční film je mimojiné unikátní tím, že navzdory předpokladům zůstala koza celá a vlk se nenažral. Chci tím říct, že je to docela chytré - přesto k tomu námitky mám. Mohlo to být v rámci konceptu ještě chytřejší - některé rozehrané motivy mi připadají nevyužité, charakterizace postav ne úplně zvládnutá a sebevědomá koncepce sice funguje obstojně, ovšem pokud se člověk zamyslí nad některými prvky samostatně, napadá ho, že se možná úplně nevědělo, co si s nimi počít. Stejně tak jsem pochyboval nad skutky a chováním hrdinů v určitých, bohužel někdy i dějově klíčových situacích - některé věci jsem jim nevěřil a někdy mi přišlo jejich chování podezřele hloupé či nedostatečně motivované. Ale pořád je to celkem povedená kniha a dostatečně výjimečná. Vlastně mi jistým způsobem připomněla film Tajemná barva slz tvého těla od Hélène Cattet a Bruna Forzaniho, který je ovšem jinak ve všech směrech lepší a mnohem radikálnější. A pak mi připadala poněkud nepřesvědčivá taková ta cool propagace - Pesslová se snaží uchvátit srdce všech hipsterů a je v tom hrozná póza. Podobně jako u Hejna bez ptáků Filipa Douška - člověk je natěšený chytrou propagací a pak si řekne, že to nebylo špatné, ale tváří se to sofistikovaněji, než to ve skutečnosti je. Myslím, že Douškova kniha je dotažená, ale autorovi chybí dostatečný rozhled - poněkud nedorostl svému tématu. Pesslová asi rozhled má, ale její Noční film zase nepůsobí úplně dotaženě (a tím nemyslím to, co je nedotažené a otevřené záměrně). Autorka má ovšem talent a správný směr - doufám, že se vlk nenažere i příště. 3,5*

cessy
14.10.2015 3 z 5

Číta sa to dobre, pokiaľ nad tým príliš nepremýšľate. Inak to kdesi zadrháva, škrípe. Fabula príbehu je prepracovaná do najmenších detailov, tak aby to všetko do seba perfektne zapadlo, bolo nenapadnuteľné a uveriteľné. Ona je tým stavebným prvkom, na ktorom to celé stojí, tým majákom, svetielkom nádeje v diaľke, ktorý vzbudzuje ilúziu dokonalého románu. Žiaľ len ilúziu, pretože hoci má kniha celkom podmanivú atmosféru a tiež určitú gradáciu, stupňovanie napätia, všetko to vychádza len z postupného predostierania holých faktov, rozpletania „záhady“, z toho jedného bodu, ktorým je dobre vystavaná fabula. Všetko ostatné úplne absentuje. Žiadne prekvapenia na dejovej úrovni, každý posun vpred až po úplný záver je predvídateľný, postavy, najmä vedľajšie, sú jedna ako druhá, skĺzli k správaniu po akejsi linke. Mohlo to byť výborné, potenciál to má, no takto je to len dobré a plne uspokojí nanajvýš tak nenáročného čitateľa.

čika
22.09.2015 3 z 5

Velmi slubny nastrel, konstrukcne sice dotiahnute do konca, chybal vsak hlbsi ponor,prepracovanie postav,alebo aspon cordovovskeho kultu, uz slubovana appka ma ani nelaka

Mortiis
15.05.2015 3 z 5

Veľmi zaujímavý námet, žiaľ vyšumel do prázdna. Je vidno, že autorka to mysteriózno pojala psychologicky, dokonca psychoanalyticky, plno symboliky a okultných narážok dokresľovalo tajomnú atmosféru okolo Cordovu, ale niečo tomu chýbalo. Okrem nedotiahnutej psychológie postáv mi vadila neuveriteľná priamočiarosť. Takmer každá postava (ak nie každá), s ktorou protagonista príde do kontaktu, vyrozpráva nejaký príbeh týkajúci sa Cordovovej rodiny. A tak postupuje dokola, od jednej očividnej stopy k druhej, bez žiadneho hlbšieho významu. Nehovorím, že to bolo zlé, len nedotiahnuté. Slovenský preklad so značnými preklepmi tomu tiež nepomohol.

kneslova
29.04.2015 4 z 5

Takový psychohorrový příběh, celkem zajímavý námět