Noc nemá konce

Noc nemá konce https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66631/noc-nema-konce-66631.jpg 3 7 2

Románový příběh ze současné doby o zradě a průmyslové špionáži českého intelektuála. -- zdroj: www.pitaval.cz

Canniosh
22.02.2022 3 z 5

Jako kniha je napsána fakt živě, vyšetřování má spád, mladý poručík se snaží odhalovat nové a nové poznatky v řádu hodin, prostě děj je akční. Krátkost knihy nevadila, byla to taková odpolední jednohubka, která rychle utíkala a bavila. Všechno bylo OK, vyšetřování, odhalování, podezřelých hafo, ale ... ale sakra proč tedy před koncem poručík bez podrobnějšího vysvětlení naběhl na jednoho z podezřelých a bez bližšího popisu v knize na něj tlačil, až ten se přiznal? Prostě jen s ním "hovořil" a po pár řádcích se mu dotyčný přiznal ... A následně u další osoby to samé? To jsem nepochopil a ani následné, srozumitelné, vysvětlení motivu a průběhu zločinu, mi v tomto nedalo odpovědi, proto nemůžu hodnotit lépe. I tak jde o čtivě napsanou detektivku, která určitě neurazí.

soukroma
17.03.2014 3 z 5

Velmi krátké, pochopitelně značně poplatné době (konec 50. let), s nutnou vsuvkou diverze, ale naštěstí trvale platným hlavním motivem zrady v mileneckém svazku.

zrada špionáž české krimi české detektivky

Autoři knihy

Karel Šifer (p)
česká, 1923 - 2007
Stanislav Adam
česká, 1889 - 1974

Kniha Noc nemá konce je v