Nitokris

Nitokris https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193915/bmid_nitokris-DB0-193915.jpg 4 2 2

Nitokris - Kněžka stařina - román z posledních dnů města Ninive. Na základě nových archeologických objevů chtěl Schumacher napsat první román babylonský, jednající o zápase mezi oběma giganty - Babylonem a Ninive. Dříve než mohl dokončit své dílo, smrt vyrvala básníkovi pero z ruky. Román o zkáze města Ninive na žádost nakladatelství dokončil H. Welten.... celý text

braunerova
25.12.2015 2 z 5

Kniha je poplatná době svého vydání. Některé scény jsou jak vystřižené z červené knihovny:

"Nač myslila? Čím vykouzliti úsměv zalíbení v tmavých očích té dívky prchlivé, kolem sevřených úst vrtošivé?"

"Jsem tvá, jsem tvá! A nikdy nebudu jiného. Tu pozdvihl ji jásavě a donesl ji láskyplně na lože, zlíbal jí čelo, ústa i ňadra a přivinul ji k sobě, až opustily je smysly."

darthvader77
24.09.2014 5 z 5

Nádherná kniha odehrávající se na pozadí pádu jedné velké starověké říše, která má výborné vyprávění, krásný příběh a dobře vytvořené postavy. Velká škoda, že upadla v zapomnění.