Nina X

Nina X https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433696/bmid_nina-x-cmF-433696.jpg 3 7 4

Šokujúci príbeh ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov držala v zajatí sekta. Inšpirované skutočnými udalosťami. "Stal sa zo mňa nikto. O mojej existencii nikto nič netušil. .. Až kým sa mi nepodarilo utiecť. " To sú slová Niny, ženy, ktorú viac ako dvadsať rokov väznil maoistický kult v južnom Londýne. Jej príbeh je tragický, dojemný a napriek všetkému svojským spôsobom humorný. Prináša hlboký psychologický ponor do života bytosti, ktorá bola kruto vychovávaná v absolútnej ideologickej čistote komunistického režimu, až kým nestratila vlastnú osobnosť. Nina nevie, čo je to matka či otec. Nikdy sa nestretla s iným dieťaťom. Nevlastnila knihy, hračky. Nemala súkromie. Vodca, ktorý okrem nej držal v izolácii aj ďalšie štyri ženy, ju nazýval Projektom. A Nina ním naozaj bola. Nepopísaný list oddelený od "falošných bohov kapitalizmu a narcistického kultu vlastnej osobnosti". Po dlhých desaťročiach sa Nina dostáva na slobodu a na svetlo sveta sa vynára jej strastiplný príbeh zachytený v denníkoch, ktoré skrývajú šokujúce podrobnosti z Nininho života v sekte. To však zďaleka nie je všetko. .. Nine sa v mysli začínajú objavovať dávno vymazané spomienky na tajuplné úmrtia opradené množstvom otázok a záhad.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Nina X , 2019

Dada077
22.10.2023 3 z 5

Spôsob vyrozprávania príbehu vytvára skôr jeden veľký chaos, z ktorého sa čitateľ musí vlastnou schopnosťou domyslieť a dotvoriť si zakaždým kus deja. Do podrobností organizácie a fungovania celej sekty sa nezachádza, ale čítať sa kniha napokon dala.

Lexie321
10.08.2022 3 z 5

Príbeh bol naozaj podmanivý a nútil čitateľa pokračovať a zamýšľať sa akurát štýl písania bol občas ťažšie sledovať. Inak ale skvelá kniha. Odporúčam.

ElaMi
01.07.2020 5 z 5

Kniha je dobre napísaná. Tým, že je to skutočný príbeh som sa nad tým viac zamýšľala aj som si z nej niečo zobrala, ale stále nemôžem uveriť, že ľudia su takého niečoho schopní

Eddemi
09.06.2020 5 z 5

Mam rada skutocne pribehy, v tomto bol pouzity aj neobvykly styl vyrozpravania ho, co vsak pomohlo jeho autentickosti.

sekty psychologické romány

Autorovy knížky