Nimona

Nimona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400352/bmid_nimona-yyk-400352.jpg 4 143 34

Komiksový román, ktorý spôsobil záchvaty smiechu a plaču miliónom čitateľom po celom svete Nimonu si musíte prečítať, či už holdujete tínedžerskym knihám, fantasy, komiksom, alebo všetkému dokopy! Nimona má poriadne podrezaný jazyk, dvakrát reže a ani raz nemeria a ešte je aj tvaromenička. Jednoducho chodiaca katastrofa. Jedného krásneho dňa sa rozhodne, že najväčší zloduch v kráľovstve lord Ballister Blackheart potrebuje jej pomoc. A pohroma epických rozmerov je na svete. Nenechajte sa popliesť tým, že vyzerá milo, či možno trochu nevinne. Pripravte sa na skvelý humor, vtipy o smrti a podobné brutality. Tento komiks je totiž naozaj božský a skvostný a musíte si ho prečítať aspoň stokrát!... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Nimona , 2015

kalinkacz
28.11.2020 3 z 5

Další komiks z Paseky... Nimonu jsem zaregistrovala již v zahraničí a kresba mi přišla tak moc top, že jsem si ji koupila... Nevím, jak to popsat... Nebylo to špatné, ale na mě trošku přeplácané... Námět byl netradiční a bezpochyby originální a jsem ráda, že je tu něco nového, co tu ještě nebylo, ale osobně mi to nesedlo ve všem a bylo vidět, že je to komiks pro mladší čtenáře... Ideální kniha pro čtenáře okolo 13 let za mě...

GoodGames
27.10.2020 4 z 5

Nimona je netypický fantasy komiks, ktorý nejde podľa zabehnutých šablón a ide si svojou vlastnou cestou. Ak máte radi humor a hľadáte tak trochu netradičné fantasy s presahom, Nimona by vás mohla potešiť.

blackoutzuzi
26.10.2020 4 z 5

Komiks plný skvělého humoru, akčních scén, ale také srdceryvných chvilek. Navíc má úplně úžasnou hlavní hrdinku, kterou si díky její bezprostřednosti a vlastnosti "co na srdci, to na jazyku" zamilujete :) Navíc pokud máte rádi komiksovou sérii Záleskautky, tak se vám bude líbit určitě i Nimona, minimálně po vizuální stránce, jelikož obojí má na svědomí stejná autorka.

Alethea_k
24.10.2020 5 z 5

Upřímně, asi jsem nikdy nečetla tak vtipný komiks. Místy jsem se v hl. hrdince dost našla. Skvělý!!!
Paradoxně mě dost pobavila situace s karanténou, zvláštní, že si ke mně komiks našel cestu právě teď :)

Elsinor024
16.10.2020 4 z 5

Odkudsi se vynoří tajemná Nimona a přidá se k "největšímu padouchovi" s odpovídajícím jménem Ballister Blackheart - Temnotaj jako jeho trochu zdivočelá pobočnice. Proti nim Institut a klaďas s ještě lepším jménem Ambrosius Zlatobříšek.
V příběhu se vyskytují morfomágové, zlokořeny, rytíři, draci. Trochu jako Hra o trůny namíchaná s Harry Potterem, kde postavy spolu komunikují pomocí videokonference.
Všechno se to potom nějak promíchá a zamotá a věci nejsou, čím se zdají. A to tím víc, čím jsou si některé postavy bližší.
Za cestou Nimony a Ballistera se kupí hromady mrtvol, ale nikdo, hlavně autorka, se tím nijak neznepokojují a neřeší to.
Začátek je trochu přibržděný, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, druhá půlka už odsýpala lépe. Hlavní postavy jsou (až na ty mrtvoly, co je nechávají víceméně chladnými) docela sympatické a je možné jim fandit. Obrázky si nehrají na hezkou podívanou, nejvíc Nimona, která je plešatý, oplácaný, protivný adolescent, co ovšem pod slupkou tvrďáka skrývá tajemství.
SPOILER: No a ten duhový konec mezi dvěma dospělými postavami mi byl jasný hned:)

Arkagas
27.09.2020 4 z 5

Krása, je to komiks ve své klasické podobě a přece není :) Nimona je hrdinka, kterou si oblíbíte hned na začátku, protože je prostě svá. Spojení klasických klišé jako je království a rytíři s meči se supermoderní dobou a komunikací přes počítače je skvělé a svěží. Ballister Temnotaj a sir Zlatobříšek jsou další skvělé postavy, které se ale během příběhu skvěle vyvíjí. A co se stane, když se Temnotaj rozhodne společně s Nimonou postavit institutu? To se dozvíte v knize.
Krásná kresba, skvělé dialogy, výborné rozdělené panelů, krásně zvolené barvy v tlumených tońech, to vše a ještě mnohem víc je Nimona.

martinakraus
13.09.2020 4 z 5

Záleskautky jsou moje oblíbená komiksová série, takže když jsem se dozvěděla, že bude vycházet debut jedné z autorek, věděla jsem, že si ho musím přečíst! A líbila se mi úplně stejně, jako právě Záleskautky.
Líbí se mi ten aspekt hlavní velmi mladé, ale zároveň drzé a odvážné holčičky jako hlavního hybatele příběhu, v tomto případě mi to přišlo dost "fresh" oproti klasickému modelu v YA knihách (= knihách pro mladistvé)
Stejně jako u Záleskautek musím pochválit kresbu, panelování, humor a prostě celkový feeling knížky.
A provedení obálky českého vydání se teda Pasece povedlo moc! Ten parciální lak na sametovém podkladu je prostě kouzelnej, rozhodně jde o jednu z nejhezčích knih v mé knihovně.

Panpalapax
01.09.2020 4 z 5

No, to bylo opravdu osvěžující prohlížení a čtení. Samotný závěr sice lehký happyend, ale celkový velmi dobrý dojem to nezkalilo. Spíše naopak.

Knizectvi
21.08.2020 5 z 5

O tomhle komiksu jsem nevěděl, vůbec nic. Nikde jsem o něm neslyšel a netušil jsem o čem je, jakmile jsem ho však držel v ruce, zaujal mě na první pohled. Krásná obálka. Na zadní straně spoustu ocenění. A hlavně moc pěkná kresba. Jakmile jsem si přečetl krátký popis, hned jsem si ho vzal. A určitě jsem neudělal chybu. Původně mě zaujalo, že se jedná o fantasy příběh, který je zasazený do světa kde jsou vedle sebe rytíři s meči, magie a moderní technologie. Musím říct, že mě dostala hloubka příběhu a jedna věc, která není vyloženě nikde napsaná ale je naznačovaná a to se mi moc líbilo ( pokud si Nimonu přečtete, dejte mi vědět jestli víte co myslím). Samotná Nimona je skvělá postava ale ja prostě miluju Temnotaje :) Celkově jsem dostal mnohem víc než sem čekal. Obálka slibovala skvělý zážitek a ten jsem opravdu dostal. Nimona je super volbou, jak pro milovníky komiksu tak pro ty co s komiksem nemají moc zkušeností. A navíc je trochu obsáhlejší, takže vám vydrží na déle než deset minut jako normální komiks :)

DennisMoore
21.08.2020 5 z 5

Úžasný příběh. Pokud se vám od Noelle Stevenson líbí Záleskautky, určitě Nimonu nevynechejte. Hlavní hrdinka by vlastně dost snadno mohla být jednou ze Záleskautek - je to hyperaktivní potrhlá holka, v (z?) jejíž blízkosti byste asi brzy dostali tik. Ovšem od členek zmíněné party se liší například v tom, že se dobrovolně dává do služeb arcipadoucha v tech-fantasy zemi, vyžívá se v masakrech a kdyby bylo po jejím, byl by padouch ještě padoušštější a mrtvol hromady. Zní to dobře, že? A to si představte, že to není ani polovina Nimonina příběhu, který je ještě mnohem zajímavější, nečekanější a jakkoliv je parodický, nakonec se v něm řeší dost vážné věci a jestli se vám finále nebude líbit, pak je mi líto, ale nemáte srdce. Doporučuji všem.

AlyBookworm
04.06.2020 5 z 5

Nimona byla pecka! Úžasný artstyl se mísí s příběhem parádní záporačky, která by nejradši nechala všechny hrdiny shořet na popel. Ta holka vám během dvouset stran dokáže neskutečně přirůst k srdci a spolu s dalším záporákem, s nímž se sama rozhodne spolupracovat, nakonec místo jeho ničení svět zachraňují. Celý komiks je protkaný spoustou zvratů, vtipných momentů (u kterých jsem se až nepříjemně nahlas smála), ale i parádně zpracovaných vážných scén. Zároveň je vám ovšem nasolen konec, který je nečekaný a perfektní!
Jo, tenhle komiks by vás rozhodně nemusel minout!

RaggamuffinSVK
05.07.2019 4 z 5

Takto zábavný komiks som hľadal veľmi dlho. Už od úvodných stránok je atmosféra hravá a chytľavá a postavy veľmi originálne. Celý dej je akoby satira na bežné fantasy klišé, čo príbeh neskôr rozvíja do vlastných myšlienok. Škoda záverečnej štvrtiny, kde sa mi zdá, že to celé stráca dych. Kresba je veľmi pekná napriek jej jednoduchosti. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že je komiks orientovaný primárne na deti, je v ňom však pár krvavých scén či nadávok.

Jajibloguje
07.04.2019 5 z 5

Akonáhle som knižku, alebo vlastne komiks uvidela, vedela som, že celý príbeh zhltnem jedna radosť. A vážne – akoby prešiel okamih a bol tu koniec. Jednoduché, no úžasne spracované ilustrácie vás dokážu rozosmiať, ale aj zarmútiť. Spojenie stredovekého štýlu (hrady, poddaní, draci) s modernou dobou (technika, videohovory, banky) mi občas pripadalo až komicky, ale bez týchto drobností by som si príbeh ani nevedela predstaviť. Nimonu som si hneď zamilovala, spolu aj s jej šialenými účesmi, ktoré počas deja niekoľko krát zmení.

Veľké plus u mňa má komiks aj za stvárnenie hlavnej postavy s reálnymi črtami – Nimona nie je žiadna modelka, či typická akoby marvelovská hrdinka. Široké boky a na polovicu oholená hlava jej dodávajú istý charakter a robia ju zaujímavejšou.

Fantasysvet
31.03.2019 4 z 5

Silné stránky, ktorými sa Nimona môže pochváliť, sa neukrývajú iba v reklame. Grafický román dostal pútavý dizajn, ktorý nesklame ani potom, keď sa kniha otvorí. Príjemné zemité farby, chlad sálajúci z takmer každého panelu či autorkina hra s rozmiestnením technického scenára na celej ploche tak, aby každá jedna kapitola zohrala v príbehu svoju úlohu a neostala niekde len tak visieť, vám otvárajú bránu do sveta, v ktorom zlí hrdinovia majú šľachetné úmysly a tí dobrí si zase, naopak, volia cestu menšieho zla. Všetko navôkol vás pôsobí príjemne rustikálne. Kontrast navodia až samotné postavy a ich osudy, ktoré neraz menia naoko serióznu hru o nadvládu fiktívnej krajiny, v ktorej sa príbeh Nimony, malej, hyperaktívnej a vždy dobre naladenej tvaromeničky, odohráva.

Noelle Stevensonová vložila do svojej komiksovej prvotiny poriadny kus seba samej. Vyhrala sa s vnútornou kompozíciou svojho diela do detailu, čím každému komiksovému fanúšikovi vyčarovala úsmev na tvári. Nechala sa inšpirovať novinkami v komiksovej tvorbe a dovolila panelom, obrázkovým poliam, ilustráciám a v neposlednom rade aj samotnými rozprávačom obohatiť príbeh o moderný vzhľad. Teraz by sa dalo vlastne napísať, že Nimona patrí k unikátnym knižným počinom, ktoré by žiadny čitateľ nemal tento rok prehliadnuť. Ibaže...