Nikolina cesta

Nikolina cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527762/bmid_nikolina-cesta-65706719aac31.jpg 5 85 85

Pojede Nikola na vysněný lyžák? Nikola to doma nemá jednoduché. Táta je po smrti a s máminým přítelem Zdeňkem zrovna nevycházejí. Ještě že má mladšího brášku Martina, který ji má rád a se kterým si báječně rozumí. A taky paní Stoklasovou, která Martínka občas pohlídá, aby mohla Nikola do školy, kam už takhle moc nechodí. Jednou ale paní Stoklasová dostane infarkt. Martínek je zrovna u ní, zavolá jí záchranku a zachrání jí život. Paní Stoklasová mu za to chce splnit jedno přání - a Martínek si přeje, aby mohla Nikola jet na lyžák...... celý text

darion
10.01.2019

Četla jsem s dcerou, tak jsem měla možnost rovnou vnímat reakce čtenáře, kterému je primárně kniha určena. Téma je náročné, ale spisovatelkou myslím výborně podané, a to včetně řešení v závěru. Příběh jsme obě doslova "hltaly", a i když pro osmileťačku byl konec "divný" (rozuměj vlastně otevřený), myslím, že knížka se opravdu povedla.

slunicko1958
12.09.2018 4 z 5

Beru v úvahu, že knížka je určena dětem. Dospělý čtenář vidí příběh jinak než dospívající mládež, proto je pro mě těžké knihu hodnotit. Ale ilustrace jsou nádherné, proto za čtyři.

čika
17.06.2018 5 z 5

Velmi citlivo spracovana nelahka tema. Navyse super ilustracie - to si cenim, v knihach pre tinedzerov sa to vacsinou uz odflakne. Tak to ma byt.

Šebestová3
20.02.2018 5 z 5

Výborně napsáno, dokonale vystihuje téma, o kterém těžko mluví nejen děti... Skvělá knížka pro děti i dospělé!

Nikcasmej
15.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem četla! Kniha mě překvapila, dojala, rozbila srdce a slepila ho dohromady. Doporučuji bez ohledu na věk a pohlaví. :)

mary-jane6009
09.01.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala od samého počátku. Nejvíce mě zasáhly části, kde se opilý Zdeněk vrací domů a vyvolává konflikty. Nesmírně mě vytáčelo chování Nikoliny maminky, nechápala jsem, jak může být tak slepá a obviňovat svou vlastní dceru. Ale ničím takovým jsem si neprošla, tak nemohu soudit - možná bych ve stejné situaci reagovala stejně jako ona. Bála jsem se, že Nikola nakonec svou matku poslechne a nechá si vše pro sebe. Byla jsem tak šťastná, že se nakonec rozhodla tak, jak se rozhodla. Kéž by takto šťastně končily všechny takové případy...

TerezaJágrová
17.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha a taky trošku smutná. U této knihy si člověk uvědomí to,že je rád za to co má.

ni_me_ki
17.05.2017

U této knihy by si člověk měl uvědomit a hlavně být rád za to co má.Je vidět že spoustu lidí v ČR prožívá úplné peklo to by se mělo řešit.Jinak kniha se mi mo líbila určitě doporučuji sice smutný ale pravdivý příběh

Christianne.K
16.05.2017 5 z 5

Tato kniha mne bavila. Dostala jsem se k ní úplnou náhodou:)). Byla určitě ze života. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny. Líbily se mi i něco jako "ilustrace" (spíš koláže) v knize. K srdci mi přirostla hlavně Nikola. Doporučuji ji každému. 5 HVĚZD co víc říct.

makushenka
05.01.2017 4 z 5

Nestačím se divit, kolik úžasné četby pro děti a mládež u nás v současné době vzniká. M. Fišarová vytvořila příběh o hledání cesty uvnitř sebe sama, a tak se s hlavní hrdinkou Nikolou pouštíme do boje s těžkou životní situací. Nevím, jestli i v reálném světě žijí paní Stoklasové, ale doufám, že ano. Kapesníčky doporučuji mít po ruce. :)

lizavett
22.05.2016 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh. Věřím, že se jemu podobný klidně mohl stát. Nikola, její bráška a koneckonců i maminka to se Zdeňkem, novým přítelem maminky, neměli jednoduché, protože se z něho vyklubal, opilec, tyran, povaleč a hulvát. Nikola i její mladší bráška se musejí s touto situací nějak vypořádat, trápí je nejen problémy se Zdeňkem, ale i finanční starosti, Nikola má navíc problémy ve škole, ale čekají ji i radostné okamžiky, třeba první láska, pozná že všechno není tak černé, jak se na první pohled může zdát. Na konci příběhu jí čeká důležité rozhodnutí, musí si vybrat tu správnou cestu, kterou se dál životem ubírat. Kniha se moc pěkně četla, určitě bych ji doporučila všem, kteří si chtějí přečíst krásný a poutavý příběh ze života, a také těm, kteří jsou v podobné situaci jako Nikola, a hledají tu správnou cestu. Věřím, že kniha jim ji pomůže najít.

Ika6
11.09.2015 5 z 5

Krásný, dojemný a poutavý příběh. Ze začátku mě to moc nebralo, ale potom jsem se do knihy začetla. Byla to asi jediná knížka u které jsem nebrečela jen na konci... Martínek byl super brácha, díky němu Nikola věděla, že má cenu žít. Přišlo mi strašně dojemný a zaklepala jsem očičkama, když se Martínek rozhodl, že si bude přát, aby Nikola jela na lyžák. Zdeněk byl fak takovej______!!! Když děti bil, byla jsem na něj NEHORÁZNĚ naštvaná. Doslov mě úplně zarazil, vůbec jsem nevěděla, že číslo týraných dětí v ČR je tak vysoké. Po přečtení knížky jsem si uvědomila jak dobře se mám já.

adelne12
02.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla za asi ani ne 6 hodin a je skvělá a hlavně reálná. I když je to hrozný , tak jak už je napsáno na konci , že podobné příběhy zažívá přes tisícovku (y) dětí . KRÁSNÁ KNÍŽKA!! :-)

Delight
13.04.2015 5 z 5

Nádherná kniha, od které jsem moc neočekávala, ale po několika stránkách mě mile překvapila. Styl psaní autorky mi vyhovoval a krásně doplňoval dění v knize. Ráda bych si od Michaely Fišarové přečetla ještě něco, tak možná časem vydá další knihu.

barulina1
23.08.2014 5 z 5

Také ji doporučuji přečíst ale ne těm co mají rádi veselé příběhy.U téhle knihy jsem se vážně rozbrečela a né jenom na konci.Je neuvěřitelné kolik je týraných dětí v ČR.Byl to smutný příběh ale takhle to v životě chodí.

svitim
27.03.2014 5 z 5

Knížku původně četl syn na Noc s Andersenem, téma mě zaujalo,tak jsem si ji ,,preventivně,, přečetla taky. Je opravdu velmi dobře napsaná, zajímavé téma, je neskutečné, jak dokáže dospělá žena zblbnout a nastěhovat si domů tyrana. Určitě doporučuji nejen pro dospívající děti, ale i jejich rodiče.

Simona99
26.01.2014 5 z 5

Je to skvělá, poučná kniha! Taky jsem si u ní pobrečela

koMaty
11.12.2013 5 z 5

nádherná knížka, na konci mě rozbrečela.. je mi moc líto dětí, který tohle zažívají, snad se jim Nikolina cesta dostane do ruky a pomůže jim..